sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

Neden Akraba Evliliği?

her zaman karşı çıktım akraba evliliğine memleketim Urfa örf ve adetlerimizde ve sülalede çok yaygın akraba evliliği ve sonuçlarını görüyorum... birkaç tane sakat çocuk...

sizce akraba evliliğimi, görücü usulümü, yoksa herkes sevdiğinemi gitmeli...

akraba evliliğinin sonuçlarını bile bile kardeşi kardeşe neden verirler.

Tarih: 30 Kasım 2006, 00:58 - İp: 85.***.**3.90
sakajawea
sakajawea (üye)
Yurtdışı / Amatör

pardon, asagida belirtigim akraba evliliginde evligin kesinlikle yapilmamasi yazacaktim

Tarih: 30 Kasım 2006, 20:27 - İp: 84.***.**5.117
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

düzeltmene sevindim...

Tarih: 1 Aralık 2006, 00:21 - İp: 85.***.**7.13
denizdemirbas
denizdemirbas (üye)
Yalova / Reklam Fotoğrafçısı

AKRABA EVLILIGI YAPMAK DOGRU OLMADIGI KADAR COK YANLIS BENCE COK ORNEKLERI VAR AILEMDE AYRILANLAR BIRBIRIYLE KONUSMAYANLR YANİ OLAGAN BİR ANLASMALI BOSANMA OLSA BILE AILELER ARASINDA KOPUKLUK OLUYOR.

VE EGER GERCEKTEN EVLENMEK İÇİN İÇİMİZ GIDIYORSAN.KAN TESTI VAR UYUSMAZLIGINI EN AZINDAN TEST ETMEK LAZIM

ESKİ KAFALAR KIZI SEVDINMI KACIRMAK VAR. EN ETKEN SEBEBİ
BABAMIN YAPTIGI GİBİ

Tarih: 1 Aralık 2006, 15:36 - İp: 85.***.**8.238
genarex
genarex (üye)
Kırklareli / Meraklı

Mal mülk yabancıya gitmesin. Peki sağlık ne olacak?... Ben akraba olup da aynı yatağa girebilenlere şaşıyorum. Sadece Fiziksel sağlık değil, insanın duygu durumu nasıl olur bilmiyorum. Bizim buralarda, bırakın akrabayı, aynı sokakta birlikte büyüdüğümüz kızları bile(kızlar da erkekleri) kardeş gibi görürüz. Daha önce çalıştığım bir kurumda bir doktor hanım arkadaşım vardı. Eşi de subay. Ama bunlar teyze çocuklarıydılar. Duyunca midem bulanmıştı. İnsan akrabasına aşık olamaz ki...

Tarih: 1 Aralık 2006, 16:32 - İp: 212.***.**5.251
denizdemirbas
denizdemirbas (üye)
Yalova / Reklam Fotoğrafçısı

MİDENİN BULANMASI İLGİNÇ

Tarih: 1 Aralık 2006, 16:43 - İp: 85.***.**8.238
sakajawea
sakajawea (üye)
Yurtdışı / Amatör

genarex miden'in bulantisi alismadigin icin. Sizin oralarda normal olsaydi hic bulanmazdi.

Tarih: 1 Aralık 2006, 19:36 - İp: 84.***.**5.117
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Başlığı görür görmez, değinmek isteyeceğim konu hakkında çok güzel yorumlarınız olmuş..

Mal mülk, yabancıya gitmesin...

batılı ülke vatandaşlarından önemli bir farkımız ortaya çıkıyor.. kendi bilek gücümüzden çok babamız ve dedemizden kalacak mirasa bel bağlar olmuşuz..

kendi çabalarımızla, doğru dürüst şekilde çalışırsak iyi yerlere geleceğimize inancımızmı yok.. yazık bize...

"sevdiğim için evlendim" diye bahaneyle akraba evliliği yapan kimse varsa, şöyle seslenmek isterim: "memlekette kimse kalmadımı.."

bu gibi durumların, günden güne azalması sevindirici.. Işığınız bol olsun..

Tarih: 2 Aralık 2006, 09:35 - İp: 85.***.**7.102
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

evlilik muhabbetlerinden bıktım hepsi sonuçta aynı değilmi??
bence mantık ve sevgi
ama bulana bravo

Tarih: 2 Aralık 2006, 15:30 - İp: 85.***.**5.77
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

fotomat sen bu evlilik,sevgi ve aşk konusunda çok umutsuzsun hocam...

Tarih: 2 Aralık 2006, 16:54 - İp: 88.***.**2.99
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

bu akraba evliliği konusunda yakup un sıkıntıları var herhalde .. öyle gösteriyor durum yada aynı evde kaldığımızdan biliyorum.......

yakında evlenecek de

Tarih: 2 Aralık 2006, 20:05 - İp: 81.***.**4.199