ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Miniye Bineniniz Varmi?

Asagidaki arabayi almak istiyorum fikirleriniz?(Fotograf D90 Tamron 17-50 f 2.8 bu arada)

#ozansan' tarafından 07.11.2010 13:36:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Kasım 2010, 13:33 - İp: 221.***.**6.23
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

ozan bey ben japonyada yaşadığınızı bilmiyordum kusurabakmayın.o zaman işler biraz değişir.kesinlikle alın... tam bir efsanedir ufak tefek rutuşlarla oyuncak gibi oynayıp adam edersiniz.dediğiniz gibi klüp ve fanları çok fazladır.ayrıca bilmeyenler için söylüyorum inanması zor olsada kendisi bir ralli efsanesidir...bu küçük dev dünyanın en kült araçlarından.inanın size çok özendim garajımda bir tane olsun ve her hafta ona yeni bir parça almak isterim ama karım olmamalı çünkü bu bir sevda işten gelince araçla ilgilenmek kadınları sinirlendirebilir sizin yıldırım aşkınızı kesinlikle anlayabilriyorum.vosvosumu sattığımda bende uzun bir süre kendime gelememiştim

Tarih: 8 Kasım 2010, 01:17 - İp: 78.***.**1.208
ozansan
ozansan (üye)

Degerli arkadaslarin katkisi ile Mini adi altinda ilgili tum resimleri gormek hos oldu .
Samet bey siz bana bir tanidik vardi Istanbullu onu hatirlatiyorsunuz.Vosvos kaplumbaga ile tanistiktan sonra baska arabaya binmeyen bir cilgin idi.Ariza yapinca falan hic dert etmez ne gerekiyorsa derhal mudaheleyi yapardi,sevgisi hic son bulmadi yani.Isin en entersan tarafi, sevgilisi olan zengin bir is kadininin ona bu arabayi hediye ederek sevgisini percileyecegini zannetmesi idi!!!Araba hala duruyor ama o kadin sanirim tarih oldu...

Tarih: 8 Kasım 2010, 02:39 - İp: 221.***.**6.23
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben olsam almazdım. neresine baksam sağlam bişey göremiyorum. dışının görünüşü içinin aynasıdır derler bu lafa katılmasamda mekanik aksamlarda beni hephaklı çıkartmıştır.

sizi yolda bırakabilir
sinir edebilir
çok masraf ister

temiz olsa bişey demeyeceğim ama bu araçsa eğer "alma hocam" derim

ben 9 bin tlye laguna bulmuştum hemde temiz araba işinde iice araştırmak lazım emmiler

bakınız: http://forum.netfotograf.com/serbest_kursu.asp?msg_id=44669

#remi5861' tarafından 08.11.2010 07:02:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2010, 06:56 - İp: 88.***.**9.52
ozansan
ozansan (üye)

Arabayi bu hali ile almiyacagiz tabiki yanlis anlasilmasin.Bu direk gelmis hali disaridan.Burada eksikleri tamamlanicak originalleri ile falan isi var daha.
Resimdeki Hyundaide aslinda sanirim bizim Turkiyeye ozgu seyler.Amerikada falan sen al ikinci gun arabanin degeri %25 duser eger gidip ayni yere satmaya kalksan.Tabi arabasida 2.elde meshur olani falan var Toyota yada Honda gibi ama mantalite fazla degismez.Zaten kullandigin cebine kar dir ve eskitirsinde arabayi yani mantik...Ev degilki bu durdukca degerlensin.Bizde arabayi yatirim araci olarak gormek sanirim enflasyonun yuksek oldugu zamanlarda idi.Artik o devir kapandi.Gavurda isler nasil isliyosa bizede yavas yavas geliyor.Yok oyle 2.eli kar edeyim satayim ayaklari artik. Zaten vergi olayindan dolayi ilk alanin verdigi parayi bence 2.el araba alicaklar vermek zorunda degil.O yuzden 2.el fiyatlari bence daha makul olmali Turkiyede de zamanla olucak gorun bakin.Bazen bakiyorum olmadik arabalara olmadik fiyat cekmisler.Gider sifir alirim yani kimsenin kokusunu cekmem hesabi...

Tarih: 8 Kasım 2010, 09:07 - İp: 221.***.**6.23
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

cooper değil heralde bu dimi? austinlere benziyor, ki cooper'lar ralliler ile daha doğrusu John Cooper ile ünlendi. "Use it or loose it" lafı araçlar için de geçerli,yatıyorsa uzun süredir ciddi masraf çıkarır.

Tarih: 8 Kasım 2010, 11:02 - İp: 92.***.**1.89
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

serbest kürsüye hoşgeldiniz

http://img2.imageshack.us/img2/4724/91076682.jpg

Tarih: 8 Kasım 2010, 12:05 - İp: 88.***.**5.242
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bir beyaz minikupırı sordum dün,satılmıyormuş..

Tarih: 8 Kasım 2010, 13:14 - İp: 85.***.**0.29
samettopal
samettopal (üye)
Ordu / Amatör

bildiğim kadarı ile o ralli zamnlarında john cooper works diye bir mini yoktu.ralli efsanesi olan model austin mini cooper'dır.zaten onunda şuan fotoğrafta görülen austin miniden çokta farkı olduğu söylenemez.sonuçta alt yapı aynı.ve bu araç bir ralli efsanesidir hyundai matrix'e gelecek olursak bu aracı nasıl olduysa pininfarina tasarladı.fakat adamın(giuseppe farina)ferrari maserati alfa lancia gibi efsane markaların araçlarını tasarlayan bu adam nasıl olurda matrix gibi bi araç çıkarır ortaya açıkcası anlamak zor.tahminimce parasını vermemişlerdir.. ayrıca 37.000 lira olduğunu bilmiyordum zaten neden böylesine çirkin,malzeme kalitesi düşük ve kore üretimi bir araca bukadar para verilir anlamk güç açıkcası.bence zarar etmesi çok normal.son olarak ozan bey bence araç bu halde bile olsa alınmalı ayrıca yanındakide sizinkinden biraz daha yeni ve cooper versiyonu sanırım.neyse konu otomobil olunca ağızım kapanmıyor iyi günler ve şimdiden hayırlı olsun dileklerimle...

Tarih: 8 Kasım 2010, 15:09 - İp: 78.***.**1.208
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

austin mini cooper diye bir model yok ki? mini'lerin cooper olması John Cooper'ın dahil olmasıyla başlamadı mı detaylı olmasa da bir araştırma yaptım ralli tarihçesi hep cooper'la başlıyor diye gördüm. austinlerle mi başlamışlar ralliye?

#yozkan88' tarafından 08.11.2010 17:48:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Kasım 2010, 17:46 - İp: 92.***.**1.89
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fotoğrafları göremiyorum, Çin'de çıkmıyor. Malum kominist düzenin yasakları da bir o kadar çok oluyor.. Austin Mini'den bahsediyorsan, kesinlikle alınmalı bir makine. Yol tutuşu neredeyse mükemmel olduğu için rallilerde kullanılan bir modeldi. Maddi imkanlar elveriyorsa, düşünmeyin. Yedek parçalarını postayla İngiltere'den getirtebilirsin. Aracın iyi durumda olması tabi sonraki masrafı azaltır, ama ilk yatırım maliyetini de arttırır öyle ya da böyle, bu otomobili kullanmak bir zevktir. Hoş benim boyumdan dolayı kullanamayacağım bir modeldir Direksiyon kucağıma kadar geliyor bunlarda

Tarih: 8 Kasım 2010, 17:58 - İp: 58.***.**9.97