nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

Meşhur Ağlayan Çocuk Portresi

2 gündür araştırmalarım sonucunda elde etiiğim çok hoşuma giden bi portre çalışması....
1970 li yıllarda yapılmıştır...
türkiyede de çeşitli dergilerde ve tv programlarında görmüşsünüzüdr!!!

Tarih: 20 Kasım 2006, 15:50 - İp: 193.***.**8.3
rf
rf (üye)
Bursa / Meraklı

vay be,neler de varmış...

yeni şeyler öğrendim...

Tarih: 21 Kasım 2006, 16:42 - İp: 88.***.**2.151
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Sızıntı dergisinin ilk saysina da kapak olmustur kendisi (Subat, 1979)

Tarih: 21 Kasım 2006, 17:10 - İp: 81.***.**7.8
sunsurfer
sunsurfer (üye)
Yurtdışı / Meraklı

kibris cikartmasi zamanlarinda "yunan zaliminin eline katledilen" bir türk cocugunun resmidir diye sokak sokak dolasilarak satildi bu resim! bakin hala yasiyor bu cocuk!

Tarih: 21 Kasım 2006, 20:29 - İp: 84.***.**2.154
cabi
cabi (üye)
İstanbul / Meraklı

kuban olayım çikooo ağlama daahaa yeederrr aeamaaaa....

burhan abi

Tarih: 22 Kasım 2006, 00:59 - İp: 85.***.**2.114
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

kontrast bu cocugun yegeni oldugunu ve fotografini cekmek isteyince gulmeye basladigini, daha sonra da bi tokat patlattigini ve cocugun aglamaya basladigini, fotografin boyle ciktigini iddaa etmisti "webcam: ilk izlenimlerim" adli baslikta :D cok guzel muhabbeti valla

Tarih: 23 Kasım 2006, 09:44 - İp: 144.***.**8.200
miracle75
miracle75 (üye)
İstanbul / Amatör

Ressamı BRUNO AMADİO olsada en çok kopyasının satıldığı ülke türkiye olduğu kesin
bir dönem heryerde hastanelerde bile vardı bu resim....ama yüzündeki masumiyet ifadesi inanılmaz güzel

Tarih: 23 Kasım 2006, 14:18 - İp: 213.***.**4.166
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

miracle75 biz dayanamadığımız için! böyle üzülen birileri gördüğümüzde hemen bizim yüreğimiz de üzülür hatta düşmanın olsa bile..

biz böyle duygusal bi milletiz işte...

burhan abi: çikoooo burda neller dönüyoo baaa niye haber vermiyon gerizekaaaalı!!!!!(yeni bölümden)

Tarih: 23 Kasım 2006, 15:23 - İp: 85.***.**3.108
irfanafri
irfanafri (üye)
İstanbul / Meraklı

Londrada bir şatoda çıkan esrarengiz yangında itfaiyeciler evden o tabloyu çıkarıyorlar.Ve daha birçok kendiliğinden tutuşan insanlar,yanan evler birbirini izliyor.Her seferinde o tablo o evde bulunuyor.
Ressam o çocuğu sokakta buluyor.Adı Don Bonillo.Annesi babasını yanarken görüyor ve kaçıyor çocuk.Ressam Onu yanına alıyor fakat birsüre sonra ressamın evinde de tuhaf yangın çıkıyor ve çocuk sırra kadem basıyor.Kimse onu bir daha görmüyor.
Ta ki 80lerde sanırım bir araba aniden ateş topuna dönüyor nedensiz.Sürücünün cesedinde Don Bonillo kimliği çıkıyor.

İnternetten araştırıp bulduğum bir bilgi..

Tarih: 14 Aralık 2007, 12:21 - İp: 212.***.**0.50
hamuda
hamuda (üye)
Rize / Amatör

Bizm evde Ali denir ona.
ağlayan Ali.

Tarih: 14 Aralık 2007, 12:31 - İp: 85.***.**9.53
asarkaya
asarkaya (üye)
Ankara / Amatör

Ben de yıllardır köyde kırda evde işte plajda sağlıklı sağlıksız bir sürü ambalajda bu çocukcağızı görmüş ve neden böyle ağladığını merak etmişimdir. Yıllar evvelinde bu fenomeni araştırmış ve benim gibi daha sürüsüyle insan olduğunu keşfetmiştim. Geçenlerde sinema fotoğrafçılığı üzerine bir kitabı karıştırırken İtalyan yapımı Ladri Di Biciclette (Bisiklet hırsızı) (1948) adlı filmden bir enstantene gördüm ve taa çocukluğumda muhtemelen TRT1 de son kısmına yetişebilip izlediğim bu filmi hemen hatırladım. Erinmedim filmi arattım tarattım buldum yeniden izledim ve son sahnelerden birinde çocuğun yürek yakan halini görünce aklıma ağlayan çocuk geldi. Dedim acep bu mudur?
Zira bir forumda bu resmi asıl boyayanın Bruno bilmemkim diye bir italyan olduğunu yazıyordu. Film de İtalyan olunca şüphelendim, siz ne dersiniz?

Bu arada çocuk aktörün gerçek adı da Enzo Staiola.

#asarkaya' tarafından 07.09.2008 19:02:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Eylül 2008, 18:59 - İp: 88.***.**3.52