mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

M Y A N M A R

http://photo.net/photodb/folder?folder_id=669832

yazıyımmı yazmıyımmı, diye tereddütdeydim.. ülkeden kaçan bir üstdüzey güvenlik şefinin ifadeleri, budist rahiplerin ve isyancı halkın katledildiği yönündeymiş.. "özgürleştirme" için dünyanın bol petrollü ülkelerini işgal eden...... devamını yazmıyorum.. fazla yorumda beklemiyorum.. konu, politik değil.. insani..

Tarih: 7 Ekim 2007, 11:42 - İp: 85.***.**5.243
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Evet o kadar derin meseleler varki.
Düşünün oradaki halk iç savaş içerisinde ama nedenini kendilerinde sanıyorlar.
Neden yine belli..
Az bir yem atıp ortalığı karıştırıp iç savaş ve sonra askeri müdahele ile ülkeyi zapt etmek..
Taktik hep aynı milleti birbirine kırdırıp adalet getiriyoruz diye dünyayı ele geçirmek..

Tarih: 7 Ekim 2007, 12:54 - İp: 88.***.**4.1
yagmursare
yagmursare (üye)
Sakarya / Amatör

paylaşılcak bişi kalmayınca ne olucak çok merek ediyorum doğrusu!

Tarih: 7 Ekim 2007, 13:31 - İp: 88.***.**2.106
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

dünyanın jandarmalığına soyunmak belkide bir kahramanlık değil kolaycılıktır..
iç güvenliği,
dünyanın en fazla suç işlenme oranını,
iç güvenlik personelinin fazlalığı
yargının dünyada en fazla ödeneği aldığı halde halen bir sorunlar içinde yüzdüğü
hapishanelerin bir otele dönüştüğü
bir ülke
elbette kendi sorununu çözemeyince başka ülkelerin üstüne atlayacaktır.
başka ülkelere küçük küçük felaketler ihraç ederken en büyük felaketi kendisi için küçük küçük hazırlıyor

Tarih: 7 Ekim 2007, 13:36 - İp: 85.***.**8.15
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

selamlar.. mücahid, yağmursare, rokomet..

verdiğim link, haber sitelerinden değilde photo,net den olunca.. oradaki hayatı bize daha yakın birisi incelemiş ve aktarmış diye düşündüm.. fotoğraflardan birindeki budist rahip.. üzüntümü artırdı.. ilahi bir din değil.. bazı inanışlarını gerçekten yadırgarım.. ama budist rahiplerin ve o fotoğraflarda gördüğüm halkın, cuntaya hedef olması, çok üzücü..

Tarih: 7 Ekim 2007, 14:59 - İp: 85.***.**5.243
yagmursare
yagmursare (üye)
Sakarya / Amatör

herkes birilerinin uçurumu.. emperyalist zihinler egolarını beslemek için buldukları tüm yemleri mideye indirme çabasında! üzüntü kelimesi ifade eder mi bu hissayatı yetersiz kalır bence! -topic için tşk.ler-

Tarih: 7 Ekim 2007, 15:10 - İp: 88.***.**2.106
  • 1