panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Lütfen.........

ZOR MU ARKADAŞLAR? ÇOK MU ZOR??

Nelere vakit harcıyorsunuz, bir bakın..! Neler için nasıl deli emekler veriyorsunuz, bir bakın..!

HERGÜN BİR KAP SU SADECE.. LÜTFEN.. LÜTFEN..

KAPINIZIN ÖNÜNE..
Kİ, O KAPINIZA BEREKET GELSİN ALLAH'TAN..

Tarih: 13 Haziran 2009, 18:37 - İp: 78.***.**3.2
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

Okyanus sen sus.. hem hayvanı ez.. hemde burada duygu sömürüsü yap

cami yaptırsanda olmaz artıkın..

şaka bi yana maddiyat demek değildir herşey.. senin vicdanın rahatsızsa bu durumdan bence olay bitmiştir...

senin bundan sonra yapacağın evinin önüne kaplarla su koyup sokak kedi ve köpeklerinin faydalanmasını sağlamak.. kendini sokak hayvanlarının hayır işlerine adamalısın.. yoksa bu azaptan kurtulamazsın mazallah

Tarih: 3 Ağustos 2009, 13:03 - İp: 88.***.**4.176
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Allam ya adam tam cani. Kör bıçakla koyun boğazlatacakmış

Köpeğe vurdun bari ballandıra ballandıra burada anlatma.

Yok bacakları havadaymış , yok takla atmakla meşgulmüş.

Bende ona sevndim ya keyfinin yerinde olmasına kuzum.

Valla kara sineklere ve sivrisineklere bir şans veriyorum kuzu.
Pencereyi açıyorum hadi çıkın diyorum. Baktım çıkmıyorlar. Artık günah benden gidiyor.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 13:06 - İp: 88.***.**1.149
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

bende camı açtım.. akrabalarını topladılar anam ne geniş sülale..

okyanus Allah kurtarsın.. sultanın diline düştün bi kere

Tarih: 3 Ağustos 2009, 13:14 - İp: 88.***.**4.176
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bir daha kedi tekmelememeye karar verdim.
Şimdi kapının önüne su koysam kedi gelse içse ben o kediyi tekmelerim yine. Tutamıyorum kendimi.
O yüzden su işi yaş.

Köpek mevzu değil de insanın savunmasız birisine saldırıda bulunması kötü. Vicdanım o yüzden ağrıyor. Yoksa o köpek normalde kamyon şoförü olsa direksiyonu üstüme kırsa bende ona vursaydım bu kadar vicdanım sızlamazdı. Zaten o zaman benim değil kamyon şoförünün vicdanı sızlıyor olurdu. Değişik alternatifleri de düşünmek lazım bu şekilde.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 13:28 - İp: 85.***.**6.191
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Sizin sineklerin aile toplantısı var demek ki.

Hayvanlarla ilgili hassasiyetimi sen gayet iyi bilirsin kuzu. Yoksa konuyu uzatmak gibi bir derdim yok elbette.

O hızla giderken kuçunun pek bir şansı yok tabiki. Kimbilir zavallı ne için o yola çıktı. Açmıdır susuzmudur. Zavallı hayvan.

Gülşeni dediği gibi cihangir sokaklarına su kabı koymaya başla diyeceğim ama zaten orası tam bir kedi köpek cennetidir. Orada yaşayan halkın çoğu hayvanseverdir.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 13:31 - İp: 88.***.**1.149
okyanus.
okyanus. (üye)

Biz burda çeşme suyu koymuyoruz kedilere köpeklere.
Dom perinyon alıyoruz 33 cl si 6 ytl den carfurdan.
Yanınada ortaya karışık mantalitesinde ciğerli kuzulu balıklı kedi mamalarını koyuyoruz.
Geçende safranboluda gözleme yirkene iki tane yavru kedi var idi. Gözleme de kıymalıydı. Paramı bulan teyzeye kıyması bol olsun ama fiyatı aynı olsun demiştim çünkü. İki kedi yavrusu aniden atak yaptı masanın üstüne. Ben birini savuşturur iken ötekisi gözlemenin tam üstüne çıkmış idi. Depiği yapıştırmak üzere çevreyi çaktırmadan kolaçan ettiğimde yan masalarda insan olduğunu gördüm ne çare. Çünkü o an kılık kıyafet ve imaj itibariyle kediye tekmeyle girişecek bir imaj çizmiyordum. Sigara paketiyle kedinin kafasından ittirmek suretiyle gözlemenin üstünden defettim.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 13:37 - İp: 85.***.**6.191
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Bir daha kedi tekmelememeye karar verdim.
Şimdi kapının önüne su koysam kedi gelse içse ben o kediyi tekmelerim yine. Tutamıyorum kendimi.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Allam ya okyanusun selameti açısından bir daha bu topiğe girmemeye karar
verdim.

Okyanus nasıl bir insansın sen inanamıyorum.

Savunmaszı bir hayvanı tekmeyeleyince eline ne geçiyor. O an ruh halin nasıl bir şeydir. Hayvan sana karşı gelemez, çaresiz. İnsanlıkmı bu.

Gerçekten bu topiğe bir daha girmeyeceğim ve okumayacağım.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 13:40 - İp: 88.***.**1.149
okyanus.
okyanus. (üye)

Ama tekmelememe kararı almıştım.
Niye abarttınki.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 13:47 - İp: 85.***.**6.191
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

kuzu evet.. yanlış okumuşsun

tekmelememe demiş okyanus..

Tarih: 3 Ağustos 2009, 14:07 - İp: 88.***.**4.176
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Şimdi kapının önüne su koysam kedi gelse içse ben o kediyi tekmelerim yine. Tutamıyorum kendimi. O yüzden su işi yaş.
---------------------------------------------------------------------------------------
Bu yazdığını okuduktan sonra yazdım. Aferin tekmelememe kararı almana sevindim. Bir madalyayı hak ettin okyanus.

İşte benim anlamadığım şey bir insanın içinden bir hayvanı tekmelemek nasıl geçer.
Yani bu eylemi uzun seneler yapmışın. Karar almışın ama yinede kendini tutamayabilirsin. Yani kedi gördünmü tekmeyi anında yapıştırabilirsin.

O yavru kediye bir parça gözlemeden verseydin sen aç mı kalacaktın diye içimden sorular geçmekte.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 14:37 - İp: 88.***.**1.149