makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kitap Okumayın !

tüm halkı kitap okumamaya çağırıyorum; geçerli ve gerçekçi gerekçelerimle birlikte !

eğer toplumdan soyutlanmak tek başınıza bir taraf olmak ve büyük kalabalıklar içinde bir başına yaşamak
istemiyorsanız sözüme kulak verin. örneklerle açıklıyorum

1- çok okuyarak sivrilttiğiniz aklınız ve düşünce tarzınızınızı sürekli birilerine batar

2- kahveye gidersiniz akşama kadar okey oynayan arkadaşlarınızla konuşacak bişeyiniz olmadığını farkedersiniz çünkü masada konuşulanlar sadece oyunla ilgili tamamen boş şeylerdir.

3- orda aradığınızı bulamayınca dışarı çıkar sokaktaki arkadaşlarınıza uğrarsınız onların muhabbeti de eskiden araba teyibi ve buna bağlı aksesuarlar iken biraz gelişme göstermiştir, konu artık bilgisayarlar speaker'i ve en hızlı oyun oynayan işlemci markası olmuştur. yada olmadık bilim kurgu hikayeler

4- markete uğrarsınız can sıkıntısı işte... marketçi komşunuz iyi bir müslüman olmaya çabalayan klasik bir islamcıdır.
size kendi cemaatinin reklamını çaktırmadan yapmaya çalışır.işe yaramayınca çaktırarak yapmaya başlar
seviyeli bir şekilde tartışma olsun ümidi ile özeleştiri yapar türkiyedeki islamcılığın hatalarını ve islamcıların ne şekilde 'taassub' sahibi olduklarını konuşursunuz. cevap veremeyeceği çekilde açıklara yüklenince komşunuzu da bozar ordan da ayrılırsınız.

5- berbere gidersiniz. maksat traş olmak değil konuşmak. komşunuz ise radikal bir solcudur. sosyalizm hakkında cevap veremeyeceği sorular sorarsınız. aslında amaç onu köşeye sıkıştırmaktan çok konuşacak bişeyler olsun-dur. o da bu duruma bozulur ve size karşı olan davranışı değişir. kibarca ordan da ayrılırsınız ...

6- akrabanıza gidersiniz.akrabalık bağını canlı tutmak adına. radikal bir atatürkçüdür öyle ki evinde Atatürkün resmi asılıdır. amaç okuyarak canlanmış düşünce gücüne idman yaptırmaktır. küçük ebatlı bir eleştiri olsun diye 'ben olsam kendi resmimi tercih ederdim' dersiniz ve misafirliğiniz orda resmi olarak biter kibarca ordan da ayrılırsınız.

7- hemşerinizin dükkanına uğrarsınız. konuşacak insan kalmışmı bakmak için... sıkı bir milliyetçidir ve sanki mecburmuşsunuz gibi sizinde aynı değerlere sahip olmanızı iste(mekle kalmaz dayatı)r.çünki türk olmak özel ve üstün olmaktır. heh şimdi konuşacak adam buldum dersiniz.'dünyaya türk olarak gelmek senin tercihinmiydi ?'lafın nereye geleceğini anladığı için susar. onuda kaybetmişsinizdir.

8- aileniz evlenmeniz için bir eş adayı bulur. tanışırsınız ama adayın bomboş (size göre boş) olduğunu görünce birden gözünüzün önüne 'evli ama mutsuz' arkadaşlarınız gelir. onlar sırf evlenmiş olmak için evlenmişlerdir. bile bile lades yapmaktansa evlenmemeyi tercih edersiniz.

gençler çok ciddiyim. okula gidin ama kitap okumayın. dünyanın en kalabalık şehirlerinden birinde kendi başına yaşamamak için okumayın diyorum. !!!

Tarih: 23 Kasım 2008, 17:53 - İp: 78.***.**5.82
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

biz 3 gun boyunca sergi açalım. bunlar burda geyik yapsın. Sergi actık ayagına foruma cep telefonumuzuda yazdık bir kız aramadı..

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:16 - İp: 78.***.**8.190
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

ayşe sen de ermeye başlıyon galiba..

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:17 - İp: 88.***.**4.161
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

ya gittiğim yeri kurutuyorum..bi geldim kaçıştı millet
anladım siz beni anlamıyosunuz

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:17 - İp: 88.***.**4.31
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

aysemerve çok fesatsın.. seni fesatçılar derneğine üye yapalım...

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:18 - İp: 88.***.**1.52
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

ermek derken neye eriliyo??????hiç anlamadım
ama varya şu kontu hiç anlamıyorum

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:18 - İp: 88.***.**4.31
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

fesat olmaya kapasitem yetmez benim

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:19 - İp: 88.***.**4.31
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

kont 200 yıl sonrasının topikcisi. Beni anlamak için ömür yetmez. Tıpkı niethce gibiyim. Nietcheleri bu yılda heder oldu .

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:20 - İp: 78.***.**8.190
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

aysemerve "düşünmek" hakkında ilk sayfada yazdıklarıma bak. uygula, kafan fazla karışmaz.

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:22 - İp: 81.***.**7.8
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

aşa merve, aşıyon yani bazı şeyleri.Tıpkı maqara gibi.Erdikçe insanlar seni anlamıyor, aşıyorsun kendini, evliya gibi oluyon

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:25 - İp: 88.***.**4.161
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

elimde olsaydı
o günlere dönmek
takvimlerin yapraklarını
yırtardım tek tek

buda benden olsun zihin açar :D

Tarih: 23 Kasım 2008, 23:30 - İp: 78.***.**6.79