cigdemakta
cigdemakta (üye)
Adana / Amatör

Kitap Okumak Ve Paylaşım

Merhaba sevgili Netfotoğraf üyeleri,
Kitap okumayı ne kadar seviyoruz Şimdiye kadar okuduğumuz kitapları burada paylaşalım istiyorum. Birbirimize önerebileceğimiz kitaplardan bahsedelim. Unutamadığınız mısraları bizlerle paylaşın. Beyin Bir Bahçedir.
O Bahçe Ancak okuyarak bakılır... Her Kitapta o bahçe güzelleşir...

Kitap okuma oranın Dünyada en düşük ülkeler arasında olan Türkiye de Kitap okumayı sevdirmek için bir araya gelelim. Çıkan Kitapları , Okuduğumuz Kitapları paylaşabileceğimiz ve Kitap Okumaya daha çok teşvik edeceğimiz bir konu açmayı istedim. Şimdiden ilginize teşekkürler.
Ben şuan hala okuduğum kitabı ve yazarını yazmak istiyorum.

Sabahattin Ali"Kuyucaklı Yusuf". Kesinlikle tavsiye edebileceğim, kaliteli konusu ile başarılı bir Edebi yapıt.

İyi OKUMALAR.
Çiğdem AKTAŞ

Tarih: 5 Kasım 2009, 01:13 - İp: 88.***.**5.195
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Ben geçen raflarda dergi alırken bir dergide kitap verildiğini gördüm. Ne kadar şaşırtıcı bir durum olsada kitap kitaptır deyip aldım.
hatta 2 dergi 2 kitap.

Bilgates konuşuyor dünya onu dinliyor adlı kitap
diğeri
yaratıcı sıçramalar

Tarih: 5 Kasım 2009, 01:22 - İp: 88.***.**2.35
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

okuduğum kitaplardan ufak notlar almayı ve o kitabın arasında saklayıp ara sıra okumayı severim ; madem böyle bir topic açıp beni çağırdın paylaşmak istedim ;

*Yunus Emre’nin yaşadığı aşkı en doğru şekilde kaleme alan Nezihe Araz’ın Derli Dolabı der ki ; “ Aşk Gelince Cümle Eksikler Biter “

*Marlo Morgan eseri Bir Çift Yürek der ki “Tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasında ki farkı anlayabilme sağduyusu ver."

*Rhonda Byrne ait The Secret der ki “Ne ekerseniz onu biçersiniz!Düşünceleriniz tohumlar gibidir ve kaldıracağımız hasat,ektiğiniz tohumlara bağlıdır....”

* Eckhart Tolle ait Şimdi’nin Gücü der ki “Anı yaşamak önemli olan , ne gerisi ne ilersini düşünmeyin”

*Sir Muhammed İKBAL’ın yazdığı Cavidname der ki "Kamışlıktan uzaklaşınca,ney mesud oldu;Musiki,zindanından kurtuldu!..."

tavsiye edebileceğim kitaplar ise ;

*okurken ağlamayı seven için Randy Pausch eseri olan Son Konuşma’yı da tavsiye ederim ; hayatın gerçekliğinden , yaşamını kısa süreye sığdırmak zorunda olan bir babanın(pankreas kanseri)çocuklarına verebilecekleri nasihatleri ve anıları...

*gülerken düşünmeyi sevenler için Erdal Demirkıran’ın yazdığı bütün kitapları tavsiye ederim en çokta Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git ve Sadece Aptallar 8 Saat Uyur adlı kitaplarını……

*Elif şafak’ın bütün kitaplarını tavsiye ederim ama en çok Pinhan’i ,Siyah Süt’ü,Araf ve Aşk’ı sevdim…

*son günlerin satış rekorları kıran Stephenıe Meyer ait Alacakaranlık ve diğer serileri süper ötesi akıcı bir roman serisi…

Şimdi elimde Pegasus Sırrı var Greeg Loomıs ait ama sevmedim hiç sürükleyici bir roman değil tavsiye etmem ama tabiki bencedir....

şimdilik bu kadar olsun tamam mı...
teşekkür ederim komşu....

Tarih: 6 Kasım 2009, 01:53 - İp: 88.***.**0.118
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Konuya yapılan yorum ve gösterilen ilgi ülkemizin kitap okuma oranıyla bağlantılı olsa gerek

Tarih: 7 Kasım 2009, 03:05 - İp: 88.***.**7.60
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Konuya yapılan yorum ve gösterilen ilgi ülkemizin kitap okuma oranıyla bağlantılı olsa gerek

aynen!

Avrupalı, yılda ortalama 7 kitap okuyorken.....
türk insanı ortalama, 10 yılda 1 tanecik kitap okuyor.
Gerçi bu da olmazdı da..
Çiğdem gibi nadir bulunan kitapseverlerin katkılarıyla..

Tarih: 7 Kasım 2009, 03:41 - İp: 88.***.**8.137
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

son okuduğum kitaplardan biri...
Ortadoğu, Çin, Rusya, U.S.A ve Türkiye gibi, gelecek yüzyılda söz sahibi olacak birçok ülke arasındaki bağlantıların ilginç öngörülerini anlatan bir kitap ki adı da üzerinde zaten

iyi okumalar... konuyu açan ÇİĞDEM, arkadaşıma kocaman

Tarih: 7 Kasım 2009, 11:09 - İp: 78.***.**7.176
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Hafta sonu ne yapayım diye düşünenlere 8 Kasımda sona erecek olan Tüyap kitap fuarını öneriyorum.

Tarih: 7 Kasım 2009, 11:14 - İp: 88.***.**7.60
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Honore De Balzac'ın " Vadideki Zambak " adlı eseri.

Daha önce okuduğum ama bugünlerde tekrar okumaktan zevk aldığım bir eser.

Yazarın en güçlü eseri olan Vadideki Zambak ,yapıttaki kahramanla, yazarın hayatı benzer sıkıntılar göstermekte, çocukluğunda çektiği sıkıntıları, anne sevgisinden uzak büyümesi. Tavsiye ederim.

Tarih: 7 Kasım 2009, 13:44 - İp: 78.***.**0.182
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kitap mı? hiç tavsiye etmem. 'cehalet mutluluktur.'
bi de hazır slogan gibi bir şey çıkmışken: 'önemli olan in$$anlıktır' diyeyim

Tarih: 7 Kasım 2009, 15:04 - İp: 88.***.**9.101
cigdemakta
cigdemakta (üye)
Adana / Amatör

Yeni paylaşımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Bugün yeni başladığım bir kitaptan söz ediyorum. Eğer, gerçek bir Edebiyat yapıt düşkünü iseniz size tavsiyem kesinlikle bir Orhan Kemall yapıtı elinize almalısınız. Eminim satırlarda kaybolacaksınız. Orhan Kemal'in "Eskici Dükkanı"na yeni başladım. Kısaca özeti:

Trablus’ta savaşırken bacağının birini kaybeden roman kahramanı Kurtuluş Savaşı’ndan sonra eskicilik yapmaya başlar. İşleri yolunda giden eskici bir süre sonra eskicilikten bıkmıştır. Çukurova’nın köylerinden birine iki oğluyla göçer. Bu köy gayet zengindir. Demir araçları tamirciliği yapar. İşleri çok iyi gider. Fakat İkinci Dünya Savaşı sonunda çeşit çeşit traktörlerin gelmeye başlamasıyla Topal’ın işlerde bozulur. Amerikan makinelerine yenik düşen Topal, köyden ayrılıp kente göçer. Kent çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Topal önceki mesleği olan eskiciliğe geri döner. İki oğluyla eskici dükkanında işe koyulur

Tarih: 7 Kasım 2009, 16:21 - İp: 88.***.**2.27
  • 1