feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Karadeniz Yayla Turu Tavsiyeleriniz

biz 4 aile temmuzun 2. haftasında 8 günlük karadeniz gezisi yapmak istiyoruz
ankara'da çıkıp, giresun veya fatsa da 1 gece konaklayıp artvin macahel'le ulaşmayı ve macahel de 2 gece konaklamayı planladık. artvinde karagöl ve maral şelalesi ile camili gezi noktamız.

macahelden sonra pokut yaylasına geçip 2-3 gece yaylada kalıp kafa dinlemeyi düşünüyoruz. konaklama yeri olarak platoda mola adlı pansiyonu seçtik.
ardından ayder'e geçip 2 gece konaklamak istiyoruz. yarım gün rafting ... çevre gezileri .. ve dönüş.

sümela manastırını görmeyi de planlıyoruz. uzungöle gitmeyeceğiz. şehir gezilerimizde olmayacak.
yayla odaklı daha çok kafa dinleme gezisi diyebiliriz.
bereberimde götüreceğim 10 kişinin iyi vakit geçirmesini istediğimden konaklama başta olmak üzere rota konusunda yardımınıza ihtiyacım var. yayla seçimimiz doğrumu, ayde ryerine başka bir yayla olabilirmi v.b.

tecrübelerinizi paylaşabilirseniz minnettar olurum

Tarih: 28 Mayıs 2011, 09:30 - İp: 88.***.**9.165
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

Fatsadan çıktıktan sonra Trabzona odaklanır günün büyük bölümünü oraya ayırırım Ayderde geçirebilirsiniz. Yolun geri kalanı için güzel plan yapmışsınız. Fatsa ve Artvin arasına bir gece konaklamasıdaha olmalı derim.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 11:07 - İp: 94.***.**4.221
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Karadenizlilerden bende bekliyorum ayrintili aciklamalar acikcasi.Bi gidemedik su karadeniz yaylalarina ama bu sefer olucak insallah...Feridun beyin plani simdiden kopyaladim... Bana yaylada bir ev,sabahlari sisle kaplanmis serin yayla havasi ve yoresel ne varsa yenilecek kafidir...

#ozansan' tarafından 28.05.2011 20:15:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 20:12 - İp: 221.***.**3.132
bigbabol
bigbabol (üye)
Balıkesir / Meraklı

ah ah ne güzel düşünmüşsünüz hep hayalimdir bütün bir yaz boyunca bir karavan kiralayıp bir uçtan bir uca geçmek karadenizi.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 20:39 - İp: 95.***.**8.231
  • 1