t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Kaderini Sev - Belki Seninki En İyisidir

Deniz kıyısında bir ihtiyar taşçı kayayı yontmaktadır.

Güneş onu yakıp kavurur.

O da Tanrıya yakarır keşke güneş olsaydım diye.

"Ol" der Tanrı. Güneş oluverir.

Fakat bulutlar gelir örter güneşi, hükmü kalmaz.

Bulut olmak ister. "Ol" der Tanrı. Bulut olur.

Rüzgar alır götürür bulutu, rüzgarın oyuncağı olur.

Rüzgar olmak ister bu kez. Ona da "Ol" der Tanrı.

Rüzgar her yere egemen olur, fırtına olur, kasırga olur.

Herşey karşısında eğilir.

Tam keyfi yerindeyken koca bir kayaya rastlar.

Ordan esen burdan eser, kaya banamısın demez!

Bildiniz, Tanrı kaya olmasına da izin verir.

Dimdik ve güçlü durmaktadır artık dünyaya karşı...

Sırtında bir acı ile uyanır....

Bir ihtiyar taşçı kayayı yontmaktadır. ..

"Amor Fati - Nietzsche "
(Kaderini sev-belki seninki en iyisidir)

Ne dersiniz?

Tarih: 22 Mayıs 2009, 11:12 - İp: 78.***.**5.148
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Hımm evet teyamüllere uygun kaçmayabilir haklısın.

Avatara gelince enteresan birşey olmuş bu. Senin avatarlar bulmaca gibi, bu ne açıklasana az biraz. Yalnız dürüst olmak gerekirse çok sempatik gelmedi bana, senin kişiliğinle örtüşmedi gibi sanki. Yine de açıkla belki yanlış anlamışımdır. Öncekini de başka anlamıştım zaten

Tarih: 25 Mayıs 2009, 11:40 - İp: 78.***.**5.148
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

zaten kişilikle örtüştürmeyeceksin avatarı. İçindeki benin aynası olacak. Toplum kuralları trafik kuralları hayat kailesi eş dost çeveresi yaşa uygun takınma statüye göre tarzını belirleme.. böyle uzar gider.
Aslında avatar (bence) kişilikle uyuşmasada olur. Hatta zaten kişilikle uyuşmasında. İçimizden geldiği gibi olmalı. Hep bişeyleri bişeylere bağlar olmuşuz. İnternette bari bu böyle olmasın. bugün bu hoşumuza gitti yarın bi başkası olsun. Hep aynı olmasın.

aslında avatar değilde avatarın değiştirilme hızı az biraz bana benziyor. Çok çabuk tüketiyorum herşeyi. Çok çabuk kabuk değiştirebiliyorum. Böyle hayat bi başka güzel be yaman hocam. Yakında değişir yine avatar. Şimdilik bu hoş olmuş. Az kalsın. Sonra bununda bi hal çaresine bakarız.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 11:56 - İp: 88.***.**7.59
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Haklısın Remi kardeşim, ufak tefek şeylere fazla takılmamak lazım. Çabuk tüketilecek şey var tüketilmeyecek şey var. Onun ayrımını iyi bir şekilde yapacağından şüphem yok .

Tarih: 25 Mayıs 2009, 13:22 - İp: 78.***.**5.148
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

avatar resmi yüklendiği gibi çıkmıyor. Tabi bu özellik hız konusunda iyi olabiliyor. Zaten anlaşılmaz avatarlardan bile bişey anlaşılmıyor.

Amma velakin biraz daha büyük ve kaliteli olması, galerideki bir fotoğraf kadar bile yer kaplamaz diye düşünüyorum.
Büyük ve kaliteli resim üyenin kendisini bir nebzede olsa kaliteli hissetmesine neden olur.

Bunlar ufak ayrıntılar takılmayalım böyle şeylere diyenlere de peşinen şöyle diyeyim;

şeytan ayrıntılarda gizlidir.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 20:51 - İp: 88.***.**7.59
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

remi; yeni avatarında çok ayrıntı var haa..

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:11 - İp: 88.***.**5.140
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

diyom ya göremiyoz diye. Az daha büyük ve kaliteli olsun istiyom avatarım.

Ayrıca adaletli bir dünyada istiyom. Ayrıca enflasyonunda düşmesini işsizliğin azalmasını büşra ile metinin ayrılmasını ve daha ferah bir gelecek ile okula gidemeyen kız kalmasın istiyorum ve son olarak afrikadaki açlık çeken insanlara yardım edilsin dolar düşşsün tl çıksın gümrük azaltılsın erkayalar adam gibi fiyata satsın internetten kolay ve güvenli alışveriş yapılsın istiyorum.

çokmu şey istiyorum??

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:16 - İp: 88.***.**7.59
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

pek bi' miss bilmemne yarşmalarındaki bacılarımız gibi gördüm seni

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:26 - İp: 88.***.**5.140
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Remi, şeytan ayrıntıda gizlidir diyorsunbir kaç defadır. Sinyal mi veriyorsun kardeş? Avatarını da zaten öyle birşeye benzettim ama neyse.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:31 - İp: 78.***.**3.7
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

aşkolsun hocam ne şeytanı yaw. Alemsiniz ha
Bu cümle sadece cümle.
Karanlığa çok bakmayın yoksa sizi içine doğru çeker deseydim kimbilir ne olacaktı?

bunlar kalıplaşmış sözler. Bi lafı uzun uzadıya anlatacağına kısaltarak anlatmaya yarar. Türk dil kurumunun bu işlerle yakından ilgisi olduğu tahmin edilmektedir.

Caminabla bravo sana. Oldu olacak vodafonenin mesaj kaygısına son reklamındaki kırmızılı kıza benzetseydin.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:44 - İp: 88.***.**7.59