zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

İşini Adam Gibi Yapmayan İnsanlar!!

Dün 9 eylül fotoğrafcılık sınavına girdim.Orda bir makara fotoğraf çektim ve tab ettirmek için fotoğrafcıya verdim.Bize okuldan filmi kestirmeyin bütün bi şekilde getirin dediler.Bende koydukları zarfın üstüne filmi kesmeyin yazdım.Baktım yazı pek görünmeyebilir diye kırmızı yapışkanlı bi kağıdada yazdım ''Lütfen Filmi kesmeyin'' ve ordaki çalışanada sözlü olarak dedim.

Bugun bi hevesle gittim fotoğraflara baktım,fotolar güzeldi.Negatiflere bakmak için zarfı açtm vede baktığımda filmi kesmişler.Ben orada sinir krizine girdim.Okulda kesilmemiş istiyolar ama bu gerizekalı adamlar kesmiş.

Dükkanın içinde bağırmaya başladım.Doğru bi hareket olmayabilir ama hiç pişman değilim.Bende 10 yaş büyük birine bağırmaya başladım,adam işini doğru yapmıyor.Ve ben yarın okula verecem o filmi inşallah bir sorun çıkmaz...

Tarih: 24 Ağustos 2006, 23:46 - İp: 81.***.**5.115
esoes
esoes (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

film kesilince ne oluyor anlamadım birader.tamam sen haklısındır öle dediğin için ama keşke bağırmasaydın.

Tarih: 27 Ağustos 2006, 13:34 - İp: 88.***.**5.64
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

esoes zax ın yazdıklarını sanırım okumamışsınız sınava girecek ve başvuru koşulu FİLMLERİN KESİLMEDEN GETİRİLMESİ bunu da filmleri vermeden önce defalarca belirtmesine rağmen kesmisler
eğer sırf bu yüzden ilk aşamada sınavdan elenirse yerinde siz olsanız sinirlenmezmiydiniz.

Tarih: 27 Ağustos 2006, 14:17 - İp: 212.***.**6.82
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

belki başka şeyler yapmamak için kendini zor tutun ama keşke bağırmasaydın..
dalgınlıktır.. seni kötü etkiliyebilir ama sadece bağırmadan hissettiklerini belirtseydin..
sonuçta olan olmuş..
kendimi senin yerinde düşünüyorum.. bende çok kızardım
ama ...
neyse..
dediğin gibi inşallah sorun çıkmaz..
Esselam

Tarih: 27 Ağustos 2006, 16:32 - İp: 88.***.**4.138
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Bende böyle bi tepki vermek istemezdim ama filmlerin kesildiğini görünce bi anda patladım.

Tarih: 28 Ağustos 2006, 11:46 - İp: 85.***.**1.55
poettime
poettime (üye)
Ankara / Amatör

zax sana katılıyorum sonuna kadar herkes işini iyi yapmalı

Tarih: 28 Ağustos 2006, 13:04 - İp: 85.***.**2.223
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

zax geçmiş olsun diyorum...

arkadaşlar zax bu konuda sonuna kadar haklı...bağırmaktada haklı

arada sırada sesimizi yükseltmemiz gerekiyor...

ülkemizde ne yazıkki bu tür insanlar çokca...

dün as turizmle ankaradan istanbula geldim...tüm otobüsler dolu... as turizmde 16.30 a yer buldum...bileti kesen kadın araba 2006 model volvo çok lüks dedi...e iyi dedik

araç bir geldi...1870 model bir mercedes...dökülüyorrr..dedik "bu ne" kem küm ledirler..her yer o kadar dolu ki..mecburen binip gittik istanbula..tüm otobüs kriz içinde....

başka bir olay...iş icabı gittiğim bir ofisde...mobilyacılar vardı...duvara dolap takıyorlardı..iki kapılı dolaplardan birinin bir kapağının kulbu yokdu eleman gitti getirdi bir tane...taktı..ama ne takmak...biri aşağıda biri yukarda aralarında 10 cm fark var...e dedim yuh yaaa..yuh ki ne yuh...herifin umrunda değilki...saldım çayıra mevlam kayıra...kimsenin mesleğine saygısı yok...yaptığı işe..kendine hatta

bu konuda Almanları tek geçerim...adamlar süper

Tarih: 28 Ağustos 2006, 14:39 - İp: 212.***.**4.63
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Tüm hayatı etkileyebilecek bir sınavda ?
O kadar tembih-uyarı-rica ya rağmen?
İşini profesyonel yaptığı iddası ile dükkan açıp hizmet veren kişinin dalgınlığı-umursamazlığı-dikkatsizliği?

Aynı işi yapan arkadaşlar üzerine alınmasın ama bağırmakla zax çok soft ve uygar bir tepki vermiş.
Şahsen ben olsam eğer bir şekilde bu hatanın telafisini yapmıyorlarsa sinirden maddi hasar verme noktasına bile götürebilirdim. Karakolluk bile olabilirdim.
Ha şimdi aklı-selim (o esnada kalırsa) ne der diye sorarsanız? O yerin sorumlusunu yada yetkilisini, o filmin sınavını yapan kişi/ler in karşısına dikip, bu durumdan tamamen kendi dikkatsizliği-umursamazlığı-dalgınlığı olduğunu beyan ettirmek.. Bunun dışında bir tazmini mümkünmü bilmiyorum.

Benzer bir durum başıma geldi ancak böylesi bir hayata yön veren bir tarafıda yoktu. Pozitif filmi kaporasını vererek teslim ettim. Ticari bir çekim olduğu için filmin banyosunu teslim alacağım tarih ve saatin yarım saat sonrasında müşterime randevu verdim. Teslim saatinde orada olduğumda bana verilen cevap "pozitif filmi banyo yapamıyoruz" (allahtan negatif film banyosu yapmamışlar).
Uygun ve sert bir dille "sayın yetkili yapamıyorsanız yaptırınız hemen" şeklinde bir tepkiyle (tabiki bu kadar yumuşak değildi) yaklaşınca 30 dakikalık bir gecikmeyle elimde pozitif banyo yapılmış müşterimle randevuma gitmiştim. Peki bu "dükkan sahibi" ni işimi halletmeye sevk eden neydi derseniz açıkca buraya yazmasam daha iyi. Ama Mantıklı-sert-haklı olmanın verdiği güç ile işimi halletmediği takdirde neler olabileceğini düşünmesi diye özetleyebilirim.

İşini iyi yapmayanlar refüze olsunki işini iyi yapanlar hakettiklerini kazansın..

Tarih: 28 Ağustos 2006, 14:50 - İp: 81.***.**0.63
  • 1