profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

İş Mülakatı Soruları (çok Komik :)

*.- stres altında çalışabilir misin?
- çalışırım; ama stres yapanın da canuna okorum.
------
*.-bu işi neden istiyorsunuz?
- işim olsun diye)))))
-------
*.işveren: neden aliminyum boru ve kontraplak sektörü? sizi bu sektöre çeken nedir?
aday: aliminyum kontraplaklar küçüklüğümden beri benim hayatımın anlamıdır çünkü. hayatımı kontraplaklar arasında geçirmek, burada sabahlamak, kontraplaklarla gülmek ağlamak ve bu işi yaparken ölmek istiyorum !!
işveren: (!! vay be.... ! ?? ! )
---------
*.-şirkette çalışan üst düzey bir tanıdığınız var mı?
-niye varsa hemen işe alıp üst düzey tanıdığımın .çına dil darbelerinizi daha mı kuvvetli vuracaksınız?
----
*.- neden bankacılık sektöründe çalışmak istiyorsunuz?
- gittik hıyar gibi işletme okuduk yani nabalım, ton balıgı mı olayım m.q.
----
*.- hayattan beklentilerin nedir?
- ne o, yoksa beklentilerimi sağlamaya mı çalışçaksınız, gözlerim yaşardı be. asgari ücretle adam arıyosunuz bi de dalga geçer gibi hayattan beklentiniz var mı die soruyosunuz. hayattan beklentisi olan adam asgari ücretli işe başvurur mu canım benim. hem sen ne öle executive pozlarına girmişin, sanırsın ki beyfendi sabancı holdinge management trainer alıyor. 12 senelik romayözcüyüm ben, son ütüden, overloktan da anlarım.
------
*.-stresli ortamlarda çalışabilir misiniz ?
-sizin göreviniz ne bu firmada ?
-ee insan kaynakları müdürü ve koordinatörüm.
-o zaman stressiz ortamlar yaratmak sizin işiniz. siz işinizi ne kadar iyi yaparsanız ben de o kadar iyi yaparım.
-hımm biz sizi ararız.
-aramayın ..ına koyimm.
------
*.banka personel genel mudur yardimcisi mulakata alir:
gmy-cocuk yapmayi dusunuyor musunuz, malum bayansiniz.
mm-hayir dusunmuyorum.
gmy-malum bayansiniz, istersiniz bir ara?
mm-esimle simdilik dusunmuyoruz beyefendi.
gmy-olur mu, hayatin nese kaynagi onlar.. bakin bende uc tane var. Siz de ileride istersiniz. malum bayansiniz.
mm-oldu olacak seviselim, ureyelim, bitsin bu mulakat isterseniz.
----
*.- sana ne kadar güvenebiliriz?
- ne kadar para vereceksiniz?
-----
*." daha önceki işinizden neden ayrıldınız?
- canım sıkıldı ben en fazla 1 yıl çalışabilirim aynı yerde allah allah...hesap mı vericez ya.götürecek erkek kalmadı da ondan ayrıldım
-----
*.- veren: bu sirkete ne katacaksin?
- alan: birbirine katacam sirketi ... koyyim, birbirine!
-----
*.- ev hayatınızda nasıl birisiniz? paylaşımcı mısınız? İş bölümünü destekler misiniz?
- ne paylaşımı ne iş bölümü? sen bizim evi komün sandın galiba? aloo...
sabahtan akşama kadar .ıçım çıkıyor çalışmaktan ne diyosun!
-----
*.- isveren: su aralar en çok hangi sarkilari dinliyorsunuz?
- aday: niye söyletecek misiniz?
- her beraber: zuhahahahah
------
*.-en beğendiğiniz ve beğenmediğiniz üç özelliğinizi bizimle paylaşır mısınız?
-yani olay bu mudur bununla mı kişiliğimi test edeceksiniz -bu da olayın bir parçası -neden hep aynı sorular soruluyor ben de size bunu soruyorum -burada soruları ben sorarım -bi .iktir git ya
-----
*.- okulunuz gayet iyi, fakat ortalamanız niye 2.5??
- ben hayatımı derslere adamadım. sosyal aktivitelerde de bulundum. spor yaptım, tartışma gruplarına katıldım, tiyatro ile uğraştım.
- sürttüm diyosun yani.
- evet sürttüm..
----
*.-linux'de network konfigüre edebilir misin?
-.ına bile korum.
----
*.-tamam anladim egitim aldiginiz konuyla ilgili calismak istiyorsunuz da, biz bayanlarla calismiyoruz. radyasyondan çekinir hanımlar iş yapmazlar
----

*.-pek rahat bir insana benziyorsunuz.. bizi ciddiye almadığınızı veya bu konuda çok uzman olduğunuzu düşünebilirmiyiz sizce?
-hepinizi çıplak düşündüğümden böyleyim yoksa çalışıp yapıcam bi şekilde, bakıcaz...
-----
*.- peki kisilik olarak arkadaslariniz sizi nasil tanimlarlar mesela,
- bilmeem onlara sorun.
---------
*.-hayattan beklentin nedir.
-bir ev, bir araba, mutlu bir aile yasantisi, (omrumun sonuna kadar kiclarini yikayip bakmak zorunda kalacagim) sevimli 2 tane cocuk. Yan

Tarih: 13 Aralık 2006, 09:39 - İp: 85.***.**1.92
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

walla okuya okuya ıkım çıktı. Güle güle de göbeğim çatladı.

Tarih: 13 Aralık 2006, 16:28 - İp: 85.***.**6.250
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bunlar yarı uydurma yarı gerçek anılar sanırsam ama komik olsun diye biraz fazla yüklenmişsin argoya...

Tarih: 13 Aralık 2006, 18:17 - İp: 85.***.**9.63
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Argo çok evet,
Coğu insanımızda olan bişey bu galiba normal hayatta sokakta, kahvede, orada, burada kullanılan argo TV veya Radyo gibi yayın organlarından duyulunca insanımıza komik geliyor neden acaba?
Mesela Kemal Sunal filmlerinde kendisine sorulan bi soruya, cevaben; (afedersiniz) Siktir lan demesi çok komik geliyor, acaba Kemal Sunal'ın ...... lan deme tarzı çokmu farklıda komik geliyor, tabi örnekleri çoğaltabiliriz...

Tarih: 14 Aralık 2006, 01:34 - İp: 85.***.**5.23
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

züper şeyler...evet argo var her yerde...ben en cok maç izlerken kullanırım argo zaten baska hiçbiryerde kullanmam ..deşarj konusu..

Tarih: 14 Aralık 2006, 10:27 - İp: 85.***.**7.103
profiterol
profiterol (üye)
Bursa / Meraklı

Yüzünüzde biraz olsun tebessüm oluşturduysa fazla kurcalamayın derim . yoksa tartışmaya dönüşür...

Tarih: 14 Aralık 2006, 11:26 - İp: 85.***.**1.92
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

argonun tartısılacak bir yönu yok zaten...ben tebessumden zıyade kahkaha olustu bende...

Tarih: 14 Aralık 2006, 11:39 - İp: 85.***.**7.103
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

yahu bu kadar uzun yazıda eklenilmez ki canım !
argo meselesi ise neden kullanırız bilmiyorum, rahatlamak için denilmiş... ben bunu anlamadım !
ayrıca abartı boyutunda verinle cevaplar...
ama son günlerde gülmek için çok fazla şeylere ihtiyaç duymayan bizlere yetti sanırım...BURHAN Altıntop izleyip dakikalarca gülen kişileriz biz...

Tarih: 14 Aralık 2006, 12:07 - İp: 85.***.**4.239
baymertcan
baymertcan (üye)
Ankara / Meraklı

profiterol isminizin ve açtığınıZ topiklerin konularına baktığımda şu kanıya varıyorum
"büyük ihtimalle siz bir erkeksiniz..........."

Tarih: 17 Aralık 2006, 12:54 - İp: 88.***.**1.57
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

Tarih: 17 Aralık 2006, 13:34 - İp: 85.***.**4.215
baymertcan
baymertcan (üye)
Ankara / Meraklı

sanki erkek gibi ; kadınları alçaltan konular ya da bol küfürlü diyaloglar inanmam erkeksiniz siz

Tarih: 17 Aralık 2006, 14:40 - İp: 88.***.**1.57