flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

İnsan Kahroluyor

geçtiğimiz cumartesi akşam ardaşlarımla beraber İlmerkezine yakınbir çay bahçesinde çay içerken hayatımda gördüğüm en büyük meteoru farkettim arkasında yaklaşık 1 km kadar bembeyaz ışık bırkarak yeredoğru yaklasştı yaklaştı bütün arkadşlar yere düşmeisni beklerken yaklaşık 3- 4 km ötede tamamen bitti yok oldu. ne fotğrafıı çekebildim ne videosun öylece seyrettim. bunu sizlerle paylaşamadım.

sizin de böyle anlarınız oldum siz çıldırtacak kadar görsel ama çekemediğiniz şeyler

#flassv' tarafından 03.10.2006 15:02:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ekim 2006, 13:05 - İp: 81.***.**6.136
poettime
poettime (üye)
Ankara / Amatör

bu tür durumlar için cep kamerası taşımalısın savaş ay sürekli taşır senin işin bu dostum üzüldüm senin adına

Tarih: 3 Ekim 2006, 13:10 - İp: 85.***.**5.120
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

boşver flassv. eğer yanında makinen olsaydı fotoğraf çekmeye çalışacak bu olağanüstü anı doya doya yaşayamayacaktın.

Tarih: 3 Ekim 2006, 13:11 - İp: 81.***.**6.23
flassv
flassv (editör)

ceptelefonları ile çekilen görüntüden şimdilik bir hayır yok benim açımdan. makine arabadaydı gidip gelecek vakit yoktu. arda kaldım gideyimmi seyredeyimmi?

Tarih: 3 Ekim 2006, 15:04 - İp: 81.***.**6.136
poettime
poettime (üye)
Ankara / Amatör

gitmeliydin

Tarih: 3 Ekim 2006, 15:10 - İp: 85.***.**5.120
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Mantığa davet ediyorum..
neskel alakadar..
sandalyede oturuyorsun.. elinde hiç bişi yok.. hazırsın bekliyorsun.. meteorun ilk parlamasını gördün.. masanın üstünde kapalı durumdaki kameraya ilk hamleyi yaptın.. açtın recorda bastın .. meteorun sonunu yakalayabilirmisin acaba..

flassv o tasvir ettiğin meteor (yıldız kayması) görüntüsünün aynısının belki daha abartısını 2 ay önce falan tesadüf ettimm.. aslında birkaç kişi birden izledik.. şahane bir olay... ama o anda tesadüfen şehri çekiyorken yada gökyüzünü çekiyorken denk gelmedikten sonra herhangi bir şekilde yakalamanın imkanı yok... 1 bilemedin 3 saniyelik bir olay...

öyle kolay gitmeliydinn.. uçmalıydın.. yakalamalıydın.. işte arşın işte halep.. buyrun.. hergün yüzlercesi düşüyor...

Tarih: 3 Ekim 2006, 17:33 - İp: 81.***.**0.157
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Vah vah uzunmu sürdü bari. Bazı arkadaşlar çok uzun sürenine rastlamışlar.Ben daha rastlamayadım. Hemde duman çıkaranına.Yazık olmuş flassv.

Tarih: 3 Ekim 2006, 18:12 - İp: 85.***.**2.194
pozitifx
pozitifx (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

herseyde bır hayır vardır!
bence daha ıyısını cekecek bır anı muhakkak yakalayacaksın!

Tarih: 3 Ekim 2006, 18:22 - İp: 85.***.**8.94
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sayın flassv bir asronom olarak bu muhteşem doğa olayına şahit olduğunuz için sizi tebrik ediyorum..Bu muhteşem olayı video kamera ile yakalamak için omuzunuzdaki kameranın özelliklerini bilmiyorum ama kameranın hızı en az 60 fbs olmalı..Öte yandan objektif açıklığı maksimumda olmalı..ve sensörünüz çok çok iyi olmalı..Ben sony 460e ile bir akşam sabaha kadar çekim yaptım.hem süper nigthplus modun da ama sonuç sıfırdı..
Kamera ile yakalmak ise sizi dünya çapında ünlendirecek kadar zordur..Ço çok çok ballı almalısınız ve makinenizin sensörü de çok iyi olmalı..
Neyse yani fotolayamadığınız için sizin adınıza üzüldüm..Ama o anı doya doya seyretiğiniz için de sizi kıskandım demek istiyorum

Tarih: 3 Ekim 2006, 22:27 - İp: 81.***.**4.176
flassv
flassv (editör)

kamera dsr 400 kalite konusunda sıkıntı yok ama şişek dilki meret geliyorum die haber vermiyorki

Tarih: 4 Ekim 2006, 12:19 - İp: 81.***.**6.136
  • 1