ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

İlk Okul Talebesinin Kompozisyonu

İnsanı dehşete düşürecek bir hayel gücü

İlk okul talebesinin yazdığı kompozisyon :

Konu: 3 dilek hakkınız olsa ne dilerdiniz?

Günümüzde üç dilek hakkımız olması çok önemlidir. Maalesef sevinerek bu hakkımizı kullanırız her zaman. Benim 3 dilek hakkim olsa 3 dilek hakkı daha isterdim. Elde var 6 dilek hakkı , 5'i ile 3 er dilek daha
dilesem 15 dilek hakkım daha olur. 15 dilek ile her istediğimi dilerim. Günah değilse Tanrı olmayı dilerim. Tanrı olduktan sonra dilek hakkım sonsuz kere sonsuz olur. Çok akıllı olurum. Maalesef her istediğimi yapabilirim. Kendime kasvetli bir yarış arabası yaptırırım. Onunla Antalya'ya gider dedemlerin elini operim. Dedem bana torunum Tanrı olmuş der. Sevinir. Harçlik verir. Abime vermez, çünkü o arabaya kusan bir gerzek. Sonra dedem mezarlıkta zombileri öldürmeye gonderir beni. Hepsini yok ederim ışın kılıcıyla. Babami da döverim...

Babasını niye dövüyorsa

Tarih: 16 Ekim 2008, 16:32 - İp: 78.***.**6.243
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ailede şiddet var demek ki

Tarih: 16 Ekim 2008, 16:41 - İp: 81.***.**7.150
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Tamamen şımarıklık.

Sopası eksik. İyi bir dayağı hakediyor.

Tanrı olmayı dileyen, abisine gerzek diyen, babasını dövmek isteyen bir çocuk, nesil.
Vah ki vah.

Şimdiki çocukları gördükçe biz çocukken ne kadar masummuşuz.

Boşuna dememişler. Dayak cennetden çıkmadır diye.

Tarih: 16 Ekim 2008, 17:19 - İp: 78.***.**6.151
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Eşşek sıpası.

Tarih: 16 Ekim 2008, 19:01 - İp: 88.***.**6.16
yasinusta
yasinusta (üye)
Kocaeli / Amatör

"nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir."

Sanırım bu çocuğun yetiştiği ortamda nush değil tekdir ve kötek bolca varmış . Bilgisayarı da unutmamalı. Aile ortamında önemsiz olduğunu hissetmişse bu sabi ve erken yaşta tanıştığı bilgisayarda dünyaları kurtarmışsa... Sayılıp sevilmeyi, bilgili olmayı, insanların kendisine güvenmesini istemesi ve bunun için de kendisine "tanrı"yı model seçmesi onun kabahati midir ? Ya da şımarıklık diyebilir miyiz bu yaptıklarına ?

Dünya'yı ve üzerinde yaşayan insanların kurallarını yeni yeni tanıyan bu nesil mi yoksa bizler miyiz "sopası eksik" olan.

Tarih: 16 Ekim 2008, 21:22 - İp: 81.***.**4.209
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bazan piskolok abilerimiz çocukları analiz etmek için resim çizdirir. bu gibi şeyler aslında iç dünyasında dönen şeylerin makyajlı halidir
teşhis koyabilcek arkadaş vasa buyursun... dinlemek isterim

Tarih: 16 Ekim 2008, 22:03 - İp: 85.***.**4.80
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Ocanic bunu bir çocuğun yazdığına eminmisiniz?

Ben bunu küçük bir çocuğun yazdığını sanmıyorum. Kesinlikle bir yetişkin tarzında yazılmış çünkü "kendime kasvetli bir yarış arabası yaptırırdım, maalesef her istediğimi yapabilirim" asla bir çocuk yaklaşımı değil. "Babamı da döverim" ise herhalde küçük erkek çocukların babalarıyla rekabet duygularını vurgulamak için eklenmiş olsa gerek.

Bir de bunu varsayalım ki küçük bir çocuk yazmış olsun; insanı dehşete düşürecek bir hayal gücüne rastlamadım aksine problemli ve yaşama sevincini çok erken kaybetmiş bir çocuk izlenimi var ki küçük bir çocukta buna rastlamanın pek mümkün olduğunu düşünmüyorum. Tabi bu tamamen kişisel izlenimim.

#t_yaman' tarafından 16.10.2008 22:46:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ekim 2008, 22:35 - İp: 88.***.**9.34
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Ders:Fen ve Teknoloji
Konu:İskelet,Ekle ve Kaslarımız
Sınıf:4/A

Eklemleri anlattım,model üzerinde gösterdik.
Ders sonu değerlendirme;
'Eklemlerimize örnek vermek isteyen var mı?'
Benim Muratcan parmak kaldırır ve anlatır'Bilgisayarda oyun oynuyordum öğretmenim,sonra adama bi sıktım kol ve bacaklarındaki eklemlerini parçaladım öğretmenim'

Geçen hafta oldu.

Babasını niye dövüyorsa?
Çünkü babası da onu dövüyor.
Dedesi ise bir tokat dahi vurmamış.

#harmanci' tarafından 16.10.2008 22:36:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ekim 2008, 22:36 - İp: 88.***.**7.59
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

t-yaman başka bir fourumdan (ç)alıntı yaptım.Anlatıldığı kadarı ile öğretmeni paylaşmış ne kadar doğru ne kadar yalan bilemeyeceğim...Deşhete düşme olayı işin mübala kısmı ancak bu 4 yaşındaki bir çocuğa sorulmuş bir soru olsaydı bir yere kadar belki kabul edilebilir bu çocuk en azından 3. sınıfa gidiyor tvdeki çocuk programları, bilgisayar ortamı, ailenin gerekli önemi vermeyişi benim aklıma gelenler..."Hepsini yok ederim ışın kılıcıyla" ile kompozisyon tam son bulacakken son anda "Babamı da döverim" ksımı akla gelmiş gibi geldi bana.Dayaktan ziyade bu yaşlarda Baba güç objesidir "benim babam senin babanı döver" burda babasından dahada güçlü olacağına vurgu yapmış olabilir yada babası buna kızmıştır buda kompozisyonu ile intikam almıştır Dede şımartır baba otorite sağlar otoritenin uygullanış şekli dayaktır demek kesin bir yargı olur .

#ocanic' tarafından 17.10.2008 16:20:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ekim 2008, 09:07 - İp: 78.***.**6.243
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Hergün bu sorunlarla içiçeyiz.
O kadar da yargımız olsun

Tarih: 21 Ekim 2008, 20:16 - İp: 78.***.**3.47
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

peki hocam

Tarih: 21 Ekim 2008, 22:45 - İp: 85.***.**0.4