edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

İhtiyaç Sahiblerine Yardım

BU YAZIYI OKUYAN NETFOTOCULARA GÖREV DÜŞÜYOR.
HAYAT KURTARMA ADINA YAPACAĞIMIZ ÇAĞRIMIZI DESTEKLEYİN.

BEDENSEL ENGELLİLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ OLARAK
İhtiyaç sahibi ve ekonomileri olmayan engelli kardeşlerimize arz edilen konularda yardım etmeyi ve onları topluma kazandırmayı planlıyoruz.

YARDIM KONULARI.
1- 0 İla 15 yaş gurubu arasında ameliyatla düzelebilecek engellilerin her türlü masrafı Derneğimize ait olmak üzere ameliyatları;

2- Kolu bacağı olmayan veya olup sağlıklı yürüyemeyenlerin hertürlü ortes ve protes cihazları;

3- Yaş sınırı olmaksızın her türlü ihtiyaçları doğrultusunda tekerlekli sandalye;
yardımları yapılacaktır.

Ailesinde veya çevresinde yardıma muhtaç olan kişilerin topluma kazandırılması ve onların geleceklerinin kurtarılması adına yapılacak yardımlardan hiç bir şekilde katkı ve ücret alınmayacaktır.

İhtiyaç sahiplerinin talepleri şu şekilde değerlendirilecektir.

1- Çok ayrıntılı engelli kişinin dilekçesi.
2- İkametgah.
3- Nüfus Sureti.
4- Fakirlik Kağıdı.
5- Sağlık Raporu Fotokopisi.

Mektup ile kabul edilecek başvurularda mutlaka adres ve telefon numarası eklenmesi şart.

BAŞVURU ADRESİ:
BEDENSEL ENGELLİLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ
Dragos,Yalı Mah. Menekşe Sk.No:6 Cevizli Maltepe 34844 İstanbul

Tarih: 14 Ocak 2008, 20:56 - İp: 85.***.**9.240
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

edizce sizin istediğiniz dernek olarak yardım edebilecek kişileri bulmak mı, yardım edecek kişileri bulmak mı ?

Yapabileceğimiz neler var? Ben bir izciyim ve her gün bir iyilik yapmakla sorumlu hissediyorum kendimi.Eğer potansiyel insan gücüne ihtiyacınız varsa dernek olarak,üniversite izci grubumuzla yapabileceğimiz bir yardım veya etkinliğe katkı sağlayabiliriz.

Tarih: 14 Ocak 2008, 21:11 - İp: 81.***.**0.161
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak istiyoruz. Daha çok bunlar çocuk yaşta olmalı, tedavi ve ameliyatlarda daha çok sonuç alabiliyoruz. Yaş büyüdükçe iyleşme oranı çok düşük. Aynı şekişlde takma kol bacak içinde çocuk ve gençlere öncelik vermekteyiz. Tekerlekli sandalye için yaş aranmıyor.
İnsan gücüne ihtiyaçlar olduğunda sizlerden büyük bir onurla destek isterim. Bu evlatlar hepimizin.

Tarih: 14 Ocak 2008, 21:26 - İp: 85.***.**9.240
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

TEK RİCAM,
BU ÇAĞRIMIN SAPTIRILMAMASI VE YAPILACAK YORUMLARIN KIRICI OLUNMAMASIDIR. BU ÇAĞRI GERÇEK OLUP, DERNEĞİN VEYA KİŞİ REKLAMI DEĞİLDİR. BU BİR İNSANLIK ADINA YAPILACAK HİZMET OLUP, ÇOCUKLARIMIZIN YAŞAMLARINI KURTARMA ADIMIDIR.

Tarih: 14 Ocak 2008, 21:28 - İp: 85.***.**9.240
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili hocam çevremde bahsettiğiniz şekilde yardımıa muhtaç çok insan var..İnşallah bu çağrınızla bir araştırma yapacağım ve sizlere döneceğim..

Tarih: 14 Ocak 2008, 22:03 - İp: 88.***.**5.209
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın lazut
İlginize çok teşekkürler.

Tarih: 15 Ocak 2008, 12:27 - İp: 85.***.**4.12
hly-ulusoy
hly-ulusoy (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba keşke diyebilsem çevremde hiç böyle sorunları olanlar yok diye ama malesef çok var.

İlk önce ''bu gün ona,sana,yarın bana'' diye düşünmek lazım.

Dilerim sorunlarını bir nebzede olsa hafifletebileceğimiz,
suistimal edilmeden ilgilenebileceğimiz kişilerle karşılaşırsınız ve karşılaşırız.
Destekciniz ve duacınızım.

Bu günlerde pek sık giremiyorum siteye sağlık sorunlarından mazur görün,size ve emeği geçecek kişilere kolay gelsin diyorum.
Ama her fırsatta okumaya çalışıcam ve size ulaşıcam.
Hatta size ulaşmak isteyen gönüllülere ve dostlara telefon numaralarını bile eklerseniz iyi olur diye düşünüyorum.

Selamlar saygılar.

Tarih: 16 Ocak 2008, 00:23 - İp: 85.***.**9.138
edizce
edizce (üye)
İstanbul / Meraklı

Bana ulaşmak isteyenler burdan veya Derneğin web sitesinden mesaj atabilirler. Gerekli hallerde biz telefon numarası bırakanlara ulaşabiliriz. Çünkü yoğun çalışma ortamında yanlış kişilerde arayabilip rahatsız etmektedirler.
Derneğin web sitesi : www.bedd.org.tr

Tarih: 16 Ocak 2008, 01:11 - İp: 81.***.**8.78
  • 1