liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

Hacker İle Bir Cay

gecenlerde bir hackerle tanıştım.işyerinin msn sini calmışlardı.yardım için malesef başka bir hırsıza gittim.onların dünyaları cok farklı.tanıştıgım kişi yaklaşık3000kişinin msn sini calmış okfazla sayıda site cökertmiş.amaclarını sordum en iyi olmakmış hackerlikte..insanların onlara yavlarışlarını gördüm elimden bişi gelmedi cünki bir hırsıza ihtiyacım vardı..calınan malımı bir başka hırsızdan calması için hırsızdan yardım istemek kadar sacma bir hukuk devletinde yasıyoruz..

Tarih: 2 Eylül 2007, 03:58 - İp: 88.***.**7.204
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Tamamen yanlış, hacker olmak tam tersine basit değildir.Gerçek anlamda hackerlar çok zeki insanlardır, üst seviyede programcılık,elektronik bilgisi gerektirir. Nette herkesin ulaşabildiği programları kullanıp, bunlarla sitelere saldıran, msn adreslerini çalmaya çalışan insanların hackerlıkla uzaktan yakından alakası yoktur.İyi bir hacker zaten hiçbir zaman ben hackerım demez!

Tarih: 2 Eylül 2007, 11:36 - İp: 88.***.**0.163
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

mustafa86 sen resmen kalkıp ben kanun, nizam, hukuk tanımıyorum diyorsun.. ülke senin kanunlarınla mı yönetilecek yoksa anayasa ile mi.. kendini kahraman ilan edebilirsin ama sen kahraman değil akıllını kullanamayan birisin... pkk dan farkın yok .. çünkü onlar da kanun, nizam, hukuk tanımıyor..

Tarih: 2 Eylül 2007, 11:40 - İp: 88.***.**9.107
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iyi bir ressam ben iyi bir ressamım demez,iyi bir şairde ben mukemmel bir şairim duyguları cok ıyı kagıda dokuyorum demez,iyi bir fotografcıda ben fotografı okumayı biliyorum,ben soyle ıyı fotografcıyım boyle super bir adamım,benden ıyısı yok demez...
bir kere en iyi olmanın birinci kosulu ınsan olmaktır,ınsanı ınsan yapan erdemlerden bırı alcakgonulluluktur..
--
bu acıdan bakarsanız eger hackerım dıyen adam sadece birkac numara bilen bir bilgisayar kullanıcısından baska bırsey degildir..
bu hackerlar gercek anlamda korunan kac siteyegirmiştir? kac guvenlik agını asmayı basarmıstır acaba?
sanmıyorum cok olacagını..
--
kanun var hukuk var,ne olursa olsun bu tip seyleri normal karsılamaya basladıgımız anda iş işten cıkar..
hem birde sormak lazım yasal yollar denendimide bu careye basvuruldu?

Tarih: 2 Eylül 2007, 14:56 - İp: 88.***.**4.121
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Msn'inin çalınması durumlarında yapılması gerekenler ilgili bir alıntı
----------------------------------------------
Ankara Adliyesi Cumhuriyet savcıları, son dönemlerde kendilerine 'MSN şifremi çaldılar' şeklinde başvuruların yapıldığına dikkat çekerek, "MSN şifresini kimin çaldığını ve kullandığını kısa sürede tespit edebiliyoruz" haberini verdi.

MSN şifre hırsızları hakkında bilişim suçlusu işlemleri yaptıklarını belirten yetkililer, MSN şifresini çalanları nasıl yakaladıklarını da şöyle anlattı:

"Microsoft Corporation'un Türkiye Temsilciliği İstanbul’du. Bu şirkete yazı yazarak, şifresi çalınan kişinin adresini kullanan kişilerin IP numaralarının tarih, ve saat detayları ile birlikte savcılığımıza gönderilmesini rica ediyoruz. Yaptığımız başvuru üzerine şirket, IP noların, tarih ve saatlerin olduğu dökümü bize gönderiyor. Daha sonra IP noları, karşısındaki tarih ve saatleri İl Telekom Müdürlüklerine göndererek kullanıcıları tespit ediyoruz"
kaynak:http://www.hukukcular.org.tr/haber_detay.php?haber_id=655
------------------------------------------

Hacker olan adam ben hacker'ım demez, çünkü bu ciddi bir suçtur, bu suçun ciddiyetinin ve öneminin tamamen farkındadır. Bu konuda bilgili insanlardır. İnternette işlenen bir suçun yakalanması sadece bir ip numarasına bakar. Gerisi adalete kalır.
Arkadaşların bahsettikleri hacker değil olsa olsa Lamer'dir.

Tarih: 2 Eylül 2007, 16:35 - İp: 88.***.**0.163
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

çalınan mailler konusunda microsoft ile görüşürseniz geri alma şansınız var. yapmadıgımız şey değil. önce yasal yollarla denenmeli her şey

Tarih: 2 Eylül 2007, 17:01 - İp: 88.***.**6.166
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bizim alışveriş yaptıgımız bir firma vardı.. 1sene önce msn adresleri hacklenmişti.baya firmadan ozman kontur istemişlerdi.neyse savcılıga intikal etti olay 1 sene gecti hala bi sonuç yok..hackerler daha 16-17 en büyügü 20 yasında gencecik akıllı insanımız.ama akılları başka yerlere calışıyo...

Tarih: 2 Eylül 2007, 20:36 - İp: 88.***.**6.216
djmavis43
djmavis43 (üye)
Elazığ / Meraklı

merhaba arkadaslar öncelikle yazanları okudum ve çok saçma şeyler gördüm bizden hırsız diye bahseden arkadaşıma şunu söyleyebilirim biz hırsızsak o zaman teslim olalımda asıl hırsızlar çıksınlar daha dün 11 tane türk polis sitesini pkk lı hackerlardan aldık bankalarda savunmaya yardımcı oluyoruz bumu hırsızlık ama doğru sizin gibi bilmeyenlere karşı korsan hırsız oluyoruz damarında akan türk kanıysa hiç bir türke zarar vermezsin bizi tamamen yanlış tanımışsınız işte o gelir hacker ım ben bu gelir hackerim ben der arkadaşlar bir hacker karda yürür ama izini asla belli etmez aramızda benim gibi kimbilir kaç kişi var ama sizlerden tek isteğimiz bizler hakkındaki düşüncelerinizi değiştirmeniz saygı ve sevgi ile kalın djmavis43 turkish hacker (

Tarih: 29 Mart 2008, 20:52 - İp: 88.***.**6.216
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

selam liebster
senin tanistigin sahis hacker degil lamer
hacker olarak bilinen kisiler genellikle virus yazmaya yada sitelerin aciklarini yakalamaya ugrasan hirsizlardir ve cok zeki yetenekli insanlardir yeri geldiginde tek basina program yazma kabiliyeti olan kisilerdir
birde lamer ve cracker ler vardir bunlar msn sifre program serialleri ile ugrasirlar hackerin yazdigi programlari kullanarak ün yapmak isteyen cevresinden saygi görmek isteyen vatandaslardir

yeni kanunlara göre düzenlemeler yapildi ama islevinde hala bir ses yok yani msn sifren calinirsa en akilli yol msn e mail atip mailini geri istemen
mail atmani tercih ederim cünkü calinan mailleri virus yollamak icin kullanirlar
saygilar

Tarih: 29 Mart 2008, 21:57 - İp: 92.***.**7.234
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

eminakca acıklayıcı bilgilerin için teşekkürler.

Tarih: 29 Mart 2008, 23:53 - İp: 88.***.**7.28
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

ben de kankamın yasal hacker'ıyım önce Allah'tan sonra da benden korkar de mi gençç

Tarih: 30 Mart 2008, 20:32 - İp: 85.***.**5.201