harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Glnksl Türk Eğitim Sistemi/yrtcılık

Konunun tam adı Geleneksel Türk Eğitim Sisteminde Öğretmen Yaratıcılığı ve Sonuçları olup başlığa sığmamıştır.

Topik altında ''Geleneksel Türk Eğitim Sisteminde Öğretmen Yaratıcılığı ve Sonuçları'' adı altında analizlerimi belirsiz zaman aralıklarıyla sunacağımı kamuoyunun bilgisine arz ederim.

Tarih: 5 Aralık 2008, 23:30 - İp: 88.***.**1.214
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ben bu konuda hem türk eğitim sistemini, hem de alman eğitim sistemini yakından bilen biri olarak çok şeyler söylerim.

ben de harmancı gibi yapacağım, belirsiz zaman aralıklarıyla yazacağım. bekleyin anacıım!

Tarih: 6 Aralık 2008, 15:11 - İp: 84.***.**9.216
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Aslında kağıt üzerinde eğitim sistemimiz çok iyi de şartların yeterince olgunlaşmamış olması bunu pratikte faciaya çeviriyor...

Bakın şimdi...

İlköğretim 1.sınıftan itibaren ilköğretim 8.sınıfa kadar ve Lise 1.sınıftan lise son sınıfa kadar temel mantık şudur...

bir öğrenci sadece matematik veya sadece sosyal zekasına bakılarak değerlendirilmez...

yani zeka tek çeşit değil bir çok çeşittir...her öğrenci farklı zekalara sahip olabilir...Matematik,türkçe,fen gibi derslerde başarılı olmayan bir çocuk beden eğitimi veya müzik veyahutta resimde başarılı olabilir....

bu yüzden her çocuğu kendi zeka kapasitesi,ilgi ve becerileri doğrultusunda eğitim diyor büyüklerimiz bizlere....

buraya kadar sorun yok..mükemmel valla...ne güzel hatta... [>:D ]

Eee daha sonrası

bu mantıla eğit eğit eğit bu evladları... sonra ne olsun

ÖSS'de sınava giren bütün öğrencileri tek bir zekaya sahipmiş,hepsi aynı bilgi beceriye sahipmiş gibi düşün,ona göre soru sor...

Hani benim resim çizen ve şarkı söyleyen öğrencim ne yapacak?

Onlara ÖSS 'de mandolin çaldırın,flüt çaldırın,zil takıp oynatın...

yada spora yetenekli öğrencime verin futbol topunu dizinde 100 kere sektirsin,şut çeksin,ofsayt taktiği yapsın....

şimdi ne oldu....

Tarih: 6 Aralık 2008, 17:51 - İp: 88.***.**6.81
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

sendikalıyım kontrast,Harranlı değilim

Tarih: 6 Aralık 2008, 18:46 - İp: 88.***.**7.123
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

yeni eğitim sistemi, öğrenci merkezli, çoklu zeka kuramına göre.. tam bir facia oldu anadoluda.. eski öğretmenler yeni kitaplar elinde, eski kafayla ders işliyor

babama gelmiş müfettiş geçen seneydi sanırım, demiş ki hocam biliyorsunuz artık sistem değişti, işte anlatmış şöyle olcek böyle olcek... sizleri de kurslara aldık.. ee hocam işleyin de görelim şu dersi... babam adamı okulun dışına kadar kovalamış...
adam daha 30 yaşında, babam 40 yıllık öğretmen.. gelmiş zırvalıyor yeni sistem falan... sen kimsin lan demiş bizimki, müdür zor almış elinden.. müfettiş sonra anlamış yaptığı densizliği..

neyse sonra başka bir müfettiş gelmiş öbür dönem.. bu sefer baya bir yaşlı müfettiş... demiş ki babama hocam biliyorsun , sistem değişti, ama biz değişemedik, yaşlandık emekli olacağız.. sen biliyor musun yeni eğitim sistemini, babam demiş valla ben de senin durumundayım, anlattılar ama anlamadım.. müfettiş hay gözünü seveyim, ben de anlamadım, hadi eyvallah demiş, kapıdan geri çıkmış... el sallamış iki amca birbirine...

siz de anlatın müfettiş hikayeleri de bana tecrübe olsuın.. içimde bir umut var, sanki şubatta atanacağım...

Tarih: 6 Aralık 2008, 19:12 - İp: 78.***.**2.239
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

harmancı hocam konuyu dağıtıyorum ama kusura bakma.. şu habere bir bak

tıklat

Tarih: 7 Aralık 2008, 11:53 - İp: 78.***.**9.255
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Bilgisayar destekli torpil herhalde.
E-torpil

Tarih: 7 Aralık 2008, 12:55 - İp: 78.***.**0.219
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

acep başı kapalı biriyle mi evlensem.. madem torpil var, bir yolunu bulmak lazım..
badem bıyık falan... ya da en iyisi evlenip 3 çocuk yapmak, gözüne girmek liderimizin..

o kadar zaman da yok...

yaratıcı bir eğitim sisteminden gelseydim keşke...

Tarih: 10 Aralık 2008, 00:56 - İp: 78.***.**3.12
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

yine topiği baltalıyorum ama, dayanamadım, paylaşacağım:

tıklat

yaratıcı öğretmenlik böyle olur... adam beden eğitimi öğretmeni, rüşvet almayı başarabiliyor

Tarih: 12 Aralık 2008, 12:36 - İp: 78.***.**5.121
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

GREVVVVVVVVVVVVVV!!!
25 Kasım'da...

TIK 1
TIK 2

Tarih: 21 Kasım 2009, 01:48 - İp: 88.***.**1.178
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pazar günü yapamazlar çünkü okul yok,tatil keza..

Tarih: 21 Kasım 2009, 03:55 - İp: 85.***.**7.103