gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Gaijin Dedektiflik Bürosu:)

DEDEKTİFLİK BÜROMUZ GÜN GECTİKCE BUYUYOR...HATTIMIZA İHBARLAR YAGIYOR..BERNA87 İSİMLİ GUZELLER GUZELİ VE USTA FOTOGRAFCI YARDIMCIMIZDAN GELEN İHBAR DOGRULTUSUNDA YAPTIGIM ARASTIRMADA,FOTOKRİTİK ADLI SİTEDE YAYINLANMIŞ BİR CALINTI FOTOGRAFIN İZİNE ULASTIK..SINIRLARIMIZ DISINDA GELİŞEN BU HADİSEYİ ELE ALIP ALMAMA KONUSUNDA YAŞADIGIM CELİŞKNİN ARDINDAN KAMU YARARINIDA GOZETEREK KİŞİYE
-"DUR DEDEKTİF,BU FOTOGRAF GOOGLEDA VAR" DİYE BAGIRDIM ODA BANA
-"FOTOGRAFI GOOGLEA BEN EKLEDİM SİL YORUMU SERT KONUSURUM" DİYE CEVAP YAZDI..
-"BENDE KABALIGIMI AFFET EXİFİ YANINDAMI" DEDİM..KENDİSİ SORUM KARSISINDA ONCE AFALLAYIP SONRA
-YONETİME YOLLADIM.SEN KİMLE UGRASTIGINI SANIYORSUN AHBAP..YONETİM SENİN HAKKINDA GEREKENİ YAPACAK,KORU KENDİNİ" DİYE BI CEVAP YAZDI..BENDE
-İYİ OZAMAN YORUMUMU SİLİYORUM,YONETİMDEN CEVAP GELİNCE HABER VER" DİYİP,BÜROMA DÖNDÜM

BİRAZDAN MAİL KUTUMA GELEN MESAJDA " TEŞEKKURLER GAİJİN DEDEKTİFLİK BÜROSU,SİTEMİZİN İTİBARINI KURTARDIN,BİRİNİN ONA DERSİNİ VERMESİ GEREKİYORDU ZATEN" YAZILIYDI..
GOREVİMİ YAPMANIN VERDİGİ RAHATLIKLA RAPORUMU YAZIYORUM...

TESEKKURLER BERNA,SEN OLMASAN BEN BUNU BASARAMAZDIM..TESEKKURLER KÜÇÜK GÜZEL KIZ

OLAYA KONU OLAN FOTOGRAF,AYNI ZAMANDA BIRKAC AY ONCE BERNANINDA AVATARIYDI...

Tarih: 2 Şubat 2007, 00:38 - İp: 88.***.**4.252
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

ya gaijin bırak bu deyyuzları şimdi başına bir iş açacaksın. ya adamları buluyorsun ama hemen başka bir isimle tekrar kaydoluyorlar. ee olan sana oluyor. bence sende fazla sıkma kendini. çörükler toplamakla bitmez. bu bir eğitim meselesidir.

Tarih: 2 Şubat 2007, 00:49 - İp: 88.***.**8.54
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

oyle deme rektor bu adamların uyeliginiz silmiş mesajını alınca yuzlerinin halini dusundukce acayip zevk alıyorum..bunlar tabıkı durdurulmaz,adam baska ısımle uye olur..ders alcak bir adam osla zaten bastan girmez boyle bi işe,ama bunların kendisini salak yerıne koyması verdigi cevaplar falan ne yalan soyleyeyim bana eglence oluyor..adama diyorumki arkadasım bu foto burda var..diyorki ben koydum,yorumunu sil sert konusurum..exif istiyorum diyorki yonetime yolladım senin icabına bakarlar bırazdan...sitede geziniyorum bidaha bakıyorum adamı silmişler..fotokrtikten tesekkur mesajı...ben gulmıyım kim gulsun

Tarih: 2 Şubat 2007, 00:53 - İp: 88.***.**4.252
fokss
fokss (üye)
Muğla / Firma

Dost acı söylermiş, ( eğer beni dost gördüysen ),

BAşka sitede olan bir olayın bu sitede paylaşılması pek hoş olmamış. Üstelik bu tip yaklaşımlarla, kendinde de bir takım değişiklikler oldu, bunu kabul etmen lazım, fotoğraf konusunda kendini geliştirmek, güzel bilgiler edinmek için girmiş olduğun bu sitede bu amaçlar ikinci plana itilmiş gibi geldi bana. Umarım yanlış anlaşılmam. Sen ne demek istediğimi anlamışsındır, yada öyle umuyorum.
İyi geceler dilerim...

Tarih: 2 Şubat 2007, 00:53 - İp: 88.***.**2.4
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

anladım tabiki..buda benım geyik amaclı actıgım konu olsun ne dersin???acıklama kısmından anlasılıyor zaten..
bunlar heryerde var diyede dusunebilir insanlar bu sayede..bu konunun orda acılmasıda uygun olabilir tabıkı,ama ben oraya sadece fotograflara bakmaya gidiyorum..hanı gun içinde yaptıklarımızın geyigini yapıyoruzya burda buda benım gun içinde yasadıgım komık bır olay oyle dusun..fotografcılıgı ıkıncı hatta 5. 6. plana attım dogru,bu artık hevesimin olmaması ve yenı makinamın gelmesine bır ay olmasından kaynaklanıyor...
hala galeriye girip yorum yazıyorum,hala bişeyler ogreniyorum,ve belki inandırıcı olmaz ama hiç bir şekilde calıntı fotograf aramıyorum..sadece hergun girip galerilere bırkez bakıyorum,tanıdık gelen olursa,onların orjinallerini buluyorum,,ve aslına bakarsan bulmakta zor degil..cunku onceden gordugun bir fotografın kime ait olabilecegini biliyorsun..

asla ben bu sitenin dedektifiyim havam yok,bilen anlayan bilir..tek amaç eglence..sende bunu anlamıssındır iyi geceler

Tarih: 2 Şubat 2007, 01:01 - İp: 88.***.**4.252
berna87
berna87 (üye)
Antalya / Meraklı

evet evet ben ben, o benim, o benim

utandım yaw..telif hakları benim dedikse bu kadar da övgü beklemiodum
ayrıca yardımcım demişsin hani ortaktık biz,kandırdın beni

eski avatarım olmasa bende anlayamazdım zaten..ama işin çoğunu da sen başardığın için ben de teşekkürü bir borç bilirim.sanal alem fotograf dedektifi,hala öğrenemediler işte seni,hoşgör

yeni işlerde görüşmek üzere takipte kal

Tarih: 2 Şubat 2007, 01:03 - İp: 88.***.**0.110
fokss
fokss (üye)
Muğla / Firma

neyse yanlış anlaşılmamk güzel,

anladım tabii..

Tarih: 2 Şubat 2007, 01:04 - İp: 88.***.**2.4
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

orda tanımıyolar beni..bi duysalar methimi kacacak yer ararlar

Tarih: 2 Şubat 2007, 01:04 - İp: 88.***.**4.252
fokss
fokss (üye)
Muğla / Firma

gaijin sigorta+servis+yemek+1000 dolara yamnında çalışırım üçüncü elemana ihtiyacın varsa...

Tarih: 2 Şubat 2007, 01:11 - İp: 88.***.**2.4
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sen bana sigortasız yemeksiz bin dolar ver,elektrik kablosu olurum senın orda

Tarih: 2 Şubat 2007, 01:12 - İp: 88.***.**4.252
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

gaijinin ünü ülke sınırlarını aşmış. Helal gaijin kim tutar seni? Yürü be koçum...

Tarih: 2 Şubat 2007, 01:13 - İp: 85.***.**3.221