blackmanhuso
blackmanhuso (üye)
İstanbul / Amatör

Fotokritiği Sevememek

fotokritik sitesini bi türlü sevebilmiş değilim, acaba tekmiyim bu hususta

Tarih: 11 Mayıs 2011, 00:12 - İp: 46.***.**7.152
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bu sitede FLICKR yada smugmug dan biseyler kapsa hic fena olmuyacak.Resim uzerine konusulan hersey var ama resim yuklemek ve seyretmek pain in the butt....

Tarih: 11 Mayıs 2011, 02:26 - İp: 61.***.**5.2
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yapma Ozansan , nedir "pain" olan ? Fotoğraf yüklemek 30 saniye sürüyor - çenesi düşük biri değilsen ; bırak da sürsün o kadar . Zaten sonuçta günde en fazla 1 fotoğraf yükleyebiliyorsun . Fazla yüklenememesi de iyi karar - burası bir anı fotoğrafı/blog yeri değil sonuçta . Tüm "sadece fotoğraf" amaçlı sitelerde yükleme proseduru aşağı yukarı aynı veya daha zor.

İzlenmede de sıkıntı göremiyorum - hatta tam ekran boyu açılmaya müsaade eden nadir sitelerden NF , 1024 pixel ile . Tıkladığım anda da açılıyor - son 6 aydır yeni sunucuya geçildiğinden beri .

Yoksa sizin Caponya'da mı internet çok yavaş ?

Tarih: 11 Mayıs 2011, 03:27 - İp: 96.***.**4.180
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Uzak kalinca yavasliyor sanirim orasida var!!!Benim bahsettigim olay resimlerin yuklenmesinden ziyade hem 1 foto gibi sinirin olmasi hemde bunlari hemen goremememiz idi.Ne bileyim yukluyorsun mesela,diyor yuklendi,sonra geri donuyorsun resim yuklenmemis!!!

Birde kural var ustu acik ,resimler ne bileyim istedikleri gibi olmaz yada yenileri daha iyi olursa eskiler gocer gibi benim anladigim.Flickr a at atabildigin kadar kimse karismiyor.Tabi bu bir kulfet orasida ayri ama bana resim yonunden pratik bir site gelmiyor acikcasi.Gruplamada,bu kadar insanin belirli makinalar uzerinde sorulari varken,makina bazinda gruplarin olusmasi veya grup acilmasi Flickr daki gibi olsa mesela,merak edilene ulasim yonunden daha iyi olurdu...

Tarih: 11 Mayıs 2011, 09:39 - İp: 61.***.**5.2
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bende totokiritiki sevmedim
lakin fotokiritik beni sevdi
pazaremmiyi sevmedi onu attı
birde şeyi atmış idi
ankaralı tamirci var idi burkay idi belkide

Tarih: 16 Mayıs 2011, 17:23 - İp: 212.***.**6.242
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

atar tabi hak etmiştir.

Tarih: 16 Mayıs 2011, 19:22 - İp: 78.***.**9.177
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

ben fotokritiki sayfa düzenleri karışık diye girmiyorum.burda herşeye erişim kolay ve anlaşılır.

bide beni canontürkte ceza olarak 10 gün siteye sokmadılar.ondan sonra bidaha o siteye girmedim.adamın biri fotoğraf yüklemiş.fotoğrafın adıda ermenilere yapılan zulüm.kabul edemedim.atatürk,ten tutta osamanlı arşivlerine kadar böyle bir şey olmadığını yazdım adam bana diyorki fotoğrafa politik yazı yazma.ulan siz başlık atıyorsunuz politik ermenilere zulüm yapıldı diye biz niye bunu kabul edelim.halen onlara çok kızgınım.türkü aşağılamayazlar.hem politik başlık at.sonra politik yorum yazma.faşist bir uygulamaları vardı.

keşke türk sinemasının unutumaz isimlerinden nubar terziyanın yaptıpı gibi taksimde ermeni terörünü protesto etselerdi.oysa ben gedikpaşada hep ermeni ve rum ustalarla çalıştım.kerdeş gibiydik.kenanpars abimiz vardı.onun ayakkabı tokası imalathanesi vardı.çok giderdim yanına.kimse bozamıyacak kardeşliği.

kardeşlerimiz tıkla

Tarih: 16 Mayıs 2011, 22:26 - İp: 78.***.**9.136
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kohrolsun faşistler.

Tarih: 16 Mayıs 2011, 22:48 - İp: 78.***.**9.177
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

sınıf mücadelesi olsada yapsak

Tarih: 17 Mayıs 2011, 20:36 - İp: 81.***.**5.97