nisuaz
nisuaz (üye)
Bursa / Meraklı

Fikri Olan?

Merhabalar..

Ben Uludağ Üniversitesi'nde öğrenciyim.. Üniversitemizde Atatürk'ün 125.doğum yılı kutmaları kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenlendi.. Konusu, "Aydınlık Türkiye".. Yarışma konusunda eğitime yönelik çeşitli kompozisyonlar düşündüm ama bir de burdaki dostların önerilerini almak isterim.. Konuyla ilgili farklı bir bakış açısı olan var mı?

Işık beraberinizde olsun..
Pınar

Tarih: 2 Haziran 2006, 23:57 - İp: 85.***.**6.242
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Eğer ödülü benimle paylaşırsan ben senin yerinde olsam zifiri karanlıkta değişik tükenmişlikte bir kaç mum yakar ve onu fotograflardım...
Ben yanmasam,
Sen yanmasan,
Biz yanmasak,
Nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa.

Nazım Hikmet

#burkay' tarafyndan 03.06.2006 00:06:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2006, 00:04 - İp: 88.***.**4.22
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar,

Roma tarihini okursanız, orada o zamanki adı ile Constantiniopolis yani İstanbul'a o zamanlardaki adını veren Constantin'in, daha sonra roma imparatoru olan yeğeni Julianus öyküsü vardır.
Ne yazık ki az yaşar ve pers ülkesinde bir okla ölür.
O kadar zeki işler yapmıştır ki, ta o zamanlardan kilisenin bu dünyanın başına bela eden amcası Constantin'in yandaşları bile, ona karşı sağken karşı çıkamazlar.HAtta öldükten sonra dahi saygıda kusur edemezler , çünkü halk onun ardında idi yaptıkları ile.. Ama aradan bir kaç yüzyıl geçtikten sonra kilise onu döneklikle itham eder ve küçük görülmesi için elinden geleni yapar. Komiktir, bir çok kişi onu Dönek Julianus olarak tarih kitaplarından okur hala.. Atatürk'ün de bir kaç nesil sonra ,zaman ve mekan şartlarının unutulduğu kitleler tarafından, Julianus 'un kaderini paylaşabileceğini düşünüyorum. Bilmem bundan bir konu çıkartabilir misiniz?

sevgiler

#thalassa' tarafyndan 04.06.2006 03:02:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Haziran 2006, 03:37 - İp: 85.***.**5.31
imageturk
imageturk (üye)
İzmir / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 3 Haziran 2006, 09:23 - İp: 85.***.**8.48
  • 1