last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Fanatiklere Çin İşkencesi


Polis polis olalı böyle işkence yapmadı Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde ’taraftar taraftar olalı böyle çile çekmedi’ dedirten bir ’polis işkencesi’yaşandığı ortaya çıktı.
07 Şubat 2008 09:16
Yazı boyutunu büyütmek için
F.Bahçe-G.Saray maçı öncesi olay çıkartan Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarını aynı nezarethaneye tıkan polisler, maç baylayınca 10-15 dakikada bir gol diye bağırmışlar. Taraftarlar, "kim attı?, kim attı?" diye sorunca da cevap vermemişler...

FORTİS Türkiye Kupası çeyrek final maçında geçen hafta karşı karşıya gelen Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde ’taraftar taraftar olalı böyle çile çekmedi’dedirten bir ’polis işkencesi’yaşandığı ortaya çıktı. Ancak ’işkence’ye maruz kalanlar, Fenerbahçe Stadı’ndaki taraftarlar değil; maç öncesi olay çıkartıp, polis tarafından aynı nezarethaneye konulan bir grup Fenerli-Cimbomlu fanatik...

İtiraf com’a yazılınca ortaya çıktı

Tarihe geçecek komik işkence itiraf.com’a yazılan bir itirafla kayda geçti. Manitoba rumuzuyla siteye yazan kişi, Cimbom fanatiği arkadaşının ’maç kaç kaç bitti?’sorusuyla Türk polisinin işkence konusunda nasıl devrim yaptığını öğrendiğini söylüyor. İşte o işkence: Haftasonu oynanan F.Bahçe-G.Saray maçı öncesi birkaç küçük sorun sebebiyle karakola alınan ve maç boyunca karakolda tutulan arkadaşımın anlattıklarını size aktarmak ve herkesi yepyeni bir işkence tekniğiyle tanıştırmak istedim. Fenerli, Cimbomlu ayrımı yapılmadan aynı nezarete kapatılanların önce saat, telefon ve kimliklerine el konulmuş.

Fanatikleri çıldırtan çığlıklar

O sırada maçın başlamasını bahane eden bütün polisler ortadan kaybolmuş. Aradan 10 dakika geçmeden içeriden ‘Goool!’ çığlıkları yükselmiş. Tabii nezarethanedekiler parmaklıklara yapışıp ’Kim attı? Kim attı?’diye bağırmaya başlamış. Cevap veren olmamış. 10-15 dakika geçmiş ortalık yine ’Goooll!’ nidalarıyla yıkılmış. Nezarettekiler çıldırmış tabii. ’Abi Allah rızası için kim attı söyleyin’diye yalvaranlar olmuş. Yine cevap verilmemiş. Bu durum gollerin sayısı beşi buluncaya kadar sürmüş. Gol sesleri hep aynı polislerden çıkınca içerdekiler 5 golü de aynı takımın attığını düşünmüş. G.Saraylı arkadaşım düşünmeye başlamış, “Biz Kadıköy’de Fener’e beş atabilir miyiz? Sanmam. Öyleyse golleri biz yedik’diyerek içleri içlerini yemiş. Hatta paranoyadan birbirlerine saldırma noktasına gelmişler. Bazıları kendileri-ni iyice kaybetmiş, ’Kaç kaç lan bu maç?’diye başlarını parmaklıklara vuruyorlarmış. İçlerindeki şüphe hepsini öldürüyormuş. Nihayet işkence hakemin düdüğüyle birlikte sona ermiş. Polisler gelip arkadaşımı ve diğerlerini serbest bırakmış. Çıkar çıkmaz aradı arkadaşım ve skoru sordu. ‘0-0’ dedim. Cevabı duyunca kendinden geçti. Her ne kadar arkadaşıma çok üzülsem de polise hayran kaldım. Hem işe de yaramış. Arkadaşım bir daha maç öncesi en ufak tartışmaya karışmamaya yeminli.”

(Vatan)

sabah sabah çok güldüm paylaşayım dedim, gülmeye ihtiyacı olanlar olabilir#last hope' tarafından 11.02.2008 16:12:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2008, 11:24 - İp: 81.***.**7.150
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Neleri araştırmışsın Lasthope,sağol ..İlginç olaylar..

 

Tarih: 8 Şubat 2008, 01:05 - İp: 88.***.**2.86
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

araştırmadım abi denk gelmiştim takılırken kopi past yapayım dedim

 

Tarih: 8 Şubat 2008, 08:48 - İp: 81.***.**7.150
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Nasıl bir işkencedir bu yaw...allah düşmanımın başına vermesin
hiiii çok fena...kafayı yerdim kesin

 

Tarih: 8 Şubat 2008, 10:04 - İp: 195.***.**6.229
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zuahahahahahhahahaha yenı gordum daha
polisteki zekaya bak hele.bide işkence yok diyolar,insan hakları mahkemesine vermeli bunları

 

Tarih: 9 Şubat 2008, 23:53 - İp: 78.***.**6.91
  • 1