mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Ehline Verilmeyen İş Zulüm Getirir

Hepimizin en büyük arzusudur evlatlarımızı kardeşlerimizi okutmak. Bu yüzden herkes kendi payınca bir takım fedakarlıklarda bulunur sırf evladım okusun diyerek. İşçisi, memuru, emeklisi her ay boğazından kestiği maaşının önemli bir kısmını üniversiteye hazırlanan evladının dersane parası yapar. Bazen ödenemeyen dersane borçları yüzünden anneler babalar cezaevlerine düşer bunu gururuna yediremeyen yarınlarımız umutlarımız olan evlatlar canına kıyar. Bknz.

Ama gelin görünki bizlerin bunca fedakarlığı evlatlarımızın onca emeği bir takım ellerin sinsi planları ile bir anda yok edilir. Umutlar çalınır hayaler yıkılırken haketmeyen birilerinin yolu açılmaya çalışılır. Unutmayınızki ehline verilmeyen iş zulüm getirir Son 3 yıl içinde yapılan SINAVLAR VE SKANDALLAR

DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI SINAVI
Dış Ticaret Müsteşarlığının 2008 yılında dış ticaret uzman yardımcılığı sınavında sahtekarlık yaşandı. 30 kişinin alınacağı sınavın yazılısında 43 kişi 70 ve üstü puan aldı. Müsteşarlık sınava giren tüm adaylara 10 puan ekleyerek 180 kişinin sözlü sınava girmesini sağladı. Puan eklenerek sınavı kazananlar arasından müsteşar yardımcısının kızı da çıktı. Bknz.

POLİS AKADEMİSİ SINAVI
ÖSYM tarafından 13 Eylül 2009'da yapılan Polis Akademisi Meslek Yüksekokulları Öğrenci Adaylığı Sınavında sorular çalındı. Sınav iptal edildi ve 1 Kasım 2009'da yeniden yapıldı. Soruların ele geçirildiğini ve deneme sınavı adı altında cemaate yakın bazı dershaneler tarafından özel olarak seçilen öğrencilere iletildiği belirlendi. Deneme Sınavı'nda yer alan 103 sorudan 88'inin sınavda sorulan 120 sorudan 88'i ile çakıştı. Bknz.

ABGS SINAVI
Kasım 2009'da yapılan AB Genel Sekreterliği uzmanlık sınavında, sınav ilanından sözlü sınava kadar geçen sürede aranan şartlara ilişkin yönetmelik değiştirildi ve bir daire başkanının eşinin de aralarında bulunduğu ve ilk yönetmelikteki şartları taşımayan kişiler sınavı kazandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI ÖZÜRLÜ PERSONEL ALIM SINAVI

Kasım 2010'da yapılan Sağlık Bakanlığı özürlü Personel Alım sınavındaki sorular sınavdan, 2 gün önce internete sızdı. 21'i ön lisans, 3'ü lise, biri de ilköğretimde olmak üzere 25 sorunun sınav öncesi yayınlandı. Bknz.

TRT SINAVI
2009'da yapılan TRT sınav sonuçları internet sitesinden yayımlandı. Ancak TRT'nin Bilgi İşlem Dairesi, listenin Excel dosyasındaki gizli bölümünü silmeden, internet sitesine koyunca, skandal ortaya çıktı. Bu bölümde adayların "Kefil ve referansları" yer aldı. TRT ise iddiaları reddetti.

KPSS SINAVI
ÖSYM'nin 10-11 Temmuz 2010'da düzenlediği, Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) Devlet Denetleme Kurulu ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı, KPSS sorularını ÖSYM'nin içinden sızdıran bir şebekenin adaylara 10 bin dolara sattığını belirledi. Bazı adaylar tüm soruları bilip tam puan aldı. Milli Eğitim Bakanlığı, kopya iddiaları nedeniyle öğretmen atamaları erteledi. Başbakan Erdoğan, MİT'i araştırma için görevlendirdi.

ALES SINAVI
Geçen yıl yapılan ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) soruları'nın da çalındığı ortaya çıktı. 2010 KPSS sınav skandalına karışan Ispartalı Baki Saçı, ALES sınav cevaplarının da e-mail yoluyla geldiğini itiraf etti ve üniversiteye hazırlanırken gittiği bir dershanedeki cemaat bağlantılarını anlattı. ]Bknz.

ŞİFRELİ SINAV
Son olarak da 27 Mart 2011 günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru kitapçıklarında şifreleme yapıldığı iddiaları ortaya atıldı. ÖSYM Başkanı Ali Demir'in açıklamaları tatmin etmedi. 1 milyon 700 bin öğrencinin girdiği sınav için büyük şaibe oluştu. Bknz.YANDAŞA İHALE ÇOCUKLARA ŞİFRE,
OH NE ALA TÜRKİYE!!!
#mechul75' tarafından 25.04.2011 20:13:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Nisan 2011, 00:01 - İp: 78.***.**9.136
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bizde eski seçimlerde dsp mhp anap yönetimine vermiştik ülkeyi. az kalsın batıyorduk.

 

Tarih: 9 Nisan 2011, 00:29 - İp: 78.***.**3.7
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Haccı MHP düşmanlığı tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktır. Bu hastalığın belirtileri şansınızda fazlasıyla mevcuttur.

Bahsettiğin dönemde tarihinin en büyük iki depremini yaşanmış eflasyon %90 lardan %30 lara düşürülmüştü. Dokuz yıldır iktidarda olan senin tayfanın döneminde et fiyatını düşürceniz diye et ithal etmeye başladık et fiyatı yine düşüremediz. Sanırım besiciler akepe ye komplo kurdular

 

Tarih: 9 Nisan 2011, 00:43 - İp: 78.***.**3.219
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

acımızdan ölcektik az daha. yidirdiniz üçkaatçı bankacılara ülkeyi.

 

Tarih: 9 Nisan 2011, 00:57 - İp: 78.***.**3.7
fotofoto34
fotofoto34 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ya ya yav.

 

Tarih: 15 Nisan 2011, 00:22 - İp: 85.***.**6.211
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

mhp engin alan ı aday göstermekle gönülleri fethetmiştir emmi
keza ümit özdağ da aynı hissi vermekte
cemaatçiler seçimede hile katar şimdi
adamların iş güç paso hile hurda zati
milleti dinden imandan edecekler bu gidişle
keza millet demekte bunlar müslümansa ben deyilim diye

 

Tarih: 15 Nisan 2011, 00:28 - İp: 85.***.**4.12
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kesin seçime şifre koyarlar.
emmi ctesi erken kalk ben gelcem diye. bayramlıklarını gey.

 

Tarih: 15 Nisan 2011, 00:30 - İp: 85.***.**6.211
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kaçta geleceksin emmi

sikeniklemi geleceksin

erken gelir isen sana çınaraltında kahvaltı ısmarlıyam ist.sosyetesini gör

 

Tarih: 15 Nisan 2011, 00:35 - İp: 85.***.**4.12
fotofoto34
fotofoto34 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

ASLINDA amacın sınavları bahane edip ki verdigin linklerdeki siteler nasıl bir site oldugunu herkes biliyor. siyaset yapmak ama millet yemiyor işte sizin cigerinizi ögrendi bu millet.


orhan bıçakcıoglu anlatıyor
31 Temmuz 2002.
İdam cezasının kaldırılmasını öngören düzenlemenin de yer aldığı 14 maddelik anayasa değişikli paketi Adalet Komisyonu’nda görüşülüyor. Öcalan’da İmralı’da yatıyor. İktidarda DSP, ANAP ve MHP var. DSP’den YTP doğmuş. AK Parti ise henüz yeni kurulmuş ve Fazilet’ten devraldığı 53 milletvekili var.
bazı arkadaşlar bizi uyarıyor size gol atacaklar diyor.

AK Parti bir önerge veriyor. Diyor ki, idam cezası, paketten çıkarılsın. Önerge 7 oya karşı 10 oyla reddediliyor.
MHP’li üyeler ne yapıyor dersiniz? ben hariç 5 üye çekimser kalıyor. tek çıkarılsın diyen benim Yani o tarihte Öcalan’ın idamı, MHP için ‘çekimser’ kalacak kadar önemli bir vaka değil. kimden aldılar bu talimatı siz düşünün
MHP’li üyeler önergeye destek verse, 10’a karşı 12 oyla idam cezasının kaldırılması önerisi paketten çıkarılmış olacaktı. Demek ki, ‘idam’ için MHP’nin sayısı yeterliymiş.
zaten adalet komisyonundan geçtikten sonra mhp millet vekillerinin tamamı ret dese bişey degişmiyorki.
Sonrasına bakalım. İki gün sonra paket Genel Kurul’da oylanıyor. 162 ret oyuna karşılık 262 kabul oyu çıkıyor. MHP’li vekiller ret cephesinde.
Neden? Çünkü verilen ret oyları, paketi tehlikeye düşürmüyor. Herhalde tehlikeli durum olsa, tıpkı Adalet Komisyonu’ndaki gibi çekimser kalırlardı.

 

Tarih: 15 Nisan 2011, 00:36 - İp: 85.***.**7.25
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

valla bilememekteyim. belki çoluk çocuk gelir. gelirler ise onları forum istanbuldaki akvaryuma götürcem. sahat 12 gibi işim biter heral. veya sahat 13 gibi. ordan kumköy emmiye geçerim heral. sende bizi ordan alanda gideriz fuara.

 

Tarih: 15 Nisan 2011, 00:41 - İp: 85.***.**6.211