eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Dünyanın 7 Harikası (aya Sofya)

07.07.07 tarihinde, (3 gun sonra) sonuclar belli oluyor, dunyanin yeni 7 harikasi secilmis olacak. asagidaki adrese giriyorsunuz, e-posta adresinizi 2 kere yaziyorsunuz, sonra iclerinde Hagia Sophia olmak uzere istediginiz 7 harikayi seciyorsunuz. (digerlerini gelme ihtimali dusuk olanlardan secin ) sonra "click to submit" diyorsunuz. adrese bir e-posta gonderiliyor, ordaki linke tikliyorsunuz. sonra formu doldurunca bitiyor olay. Kultur Bakanligi halktan oylama yapmalarini istemis Aya Sofya icin. bu yuzden size de duyurayim dedim

http://www.new7wonders.com/index.php?id=409

Tarih: 4 Temmuz 2007, 11:21 - İp: 81.***.**7.8
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Böyle şeyleri hep duyuyorum mesela geçen sene gene bu zamanlar gene böyle birşeyler hatırlıyorum.

Acaba her sene yenidenmi seçiyorlar?

Tarih: 4 Temmuz 2007, 11:26 - İp: 213.***.**2.98
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ben de galiba duymustum gecen sene hatta oy vermis olabilirim. her sene seciyor olabilirler, ya da 07.07.07 anisina bir kere daha secelim demislerdir

Tarih: 4 Temmuz 2007, 11:35 - İp: 81.***.**7.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gecen seneyıde bırak,6 yıldır falan internet kullanıyorum 6 yıldır her sene duyarım ben bunu..
acık konusayım dunya harıkası olacak cok fazla sey yok bence suanda dunyada..
hele eyfel kulesi gibi bir demir yıgınının,brezilyadaki isa heykelinin,sydney olımpıyat stadının,amerika ozgurluk heykelinin ve benseri yapıların dunya harikası olma olasılıgı bile bana sacma geliyor..

eger mısır piramıtlerıyle eyfel kulesini yada ozgurluk anıtını karsılastırıyorsa ınsanlar yazık o yapılan secime..bir yanda nasıl yapıldıgı hala cozulemeyen bir yapı diger yanda daha 120 yıllık yapılar.

bırakın ayasofyayı,taksim meydanının ortasındaki heykeli soksalar yarısmaya oda olurmuş....

Tarih: 4 Temmuz 2007, 15:36 - İp: 88.***.**3.59
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

gaijin taşı gediine oturttun zaten.bu yeniden 7 harikayı seçme muhabbetide artık dünyada var olan 7 harikadan birkaçının şuanda olmaması yüznden böle bişeye başvurdular.bencede demir yığınlarını 100 yıllık tarihi olanların yerine hala esracengizliğini koruyan machu pichu şehrini, nasıl yapıldıı çözülemeyn angkor vat tapınağını seçmek daha mantıklı!

Tarih: 4 Temmuz 2007, 17:25 - İp: 81.***.**1.83
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

orasi oyle, yakin tarihte yapilan mimarileri millete harika diye kakalamaya calisiyolar. Eyfel kulesi ozgurluk heykeli vs. harikaya aday ise bizim Osmanli tarihi 777 tane harika cikarir tek basina Mimar Sinan tek basina dizer 7 harikayi
e adamlarda tarih yok ne yaparsin bunlari bir yerden itekliyolar organizasyona

Tarih: 4 Temmuz 2007, 23:02 - İp: 81.***.**7.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

valla 100 yıllık demir yıgınının karsısına karsısına ayasofyayı cıkarmam ben olsam..oyun hamurundan bişeyler yapar budur benim adayım derim en fazla..

ama şaka maka o demir yıgını bir yılda turkiyeden cok turist cekiyor pazarlamayı bilince..

Tarih: 4 Temmuz 2007, 23:46 - İp: 88.***.**3.59
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Maria Sharapova
Angelina Joe
Kate Beckinsale
Gwyneth Paltrow
Jenna Jameson
Charlize Theron
Catherine Zeta Jones

Tarih: 5 Temmuz 2007, 00:12 - İp: 85.***.**4.218
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

seni bufalo seni

Tarih: 5 Temmuz 2007, 00:15 - İp: 81.***.**7.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ozaman bende yapayım bir liste

angelina jolie
charlize theron
nicole kidman
katie fey (jenna jamesona rakip)
bi turk kızı lazım,aysun kayacı(pepsi sponsorlugunda)
winona ryder
sharon stone

Tarih: 5 Temmuz 2007, 00:19 - İp: 88.***.**3.59
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

gaijin senin listede birkac isim koftisinden olmus. daha orjinalleriyle degistir yoksa oy veren olmaz

Tarih: 5 Temmuz 2007, 00:24 - İp: 81.***.**7.8