concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Dfm Ankara’da Nereden Alınır?

Arkadaşlar;
Sonunda o güzel gün geldi çattı. Yarın Sony H1 alıyorum. Ankara'da güvenilir bir dükkan biliyor musunuz. (Makina kaçak, garantisiz falan olmasın sonra.) Şöyle makinayı da elime alıp rahatlıkla inceleyebileceğim. Yanında tripot ve çantasını hediye verecek. Piyasada en uygun fiyatı verecek. Pazarlık yapabileceğim (para peşin ve nakittir). Kızılay da bir kaç küçük dükkana uğradım fakat adamların tavrını pek beğenmedim. İster al ister alma gibi bir havaları var. Pazarlık yapılmıyor. Düzgün bir satıcı bulayım makina + tripot + çantaya dayanacağım peşin 850-900 YTL'yi. Gıcır gıcır Türk Parası.

Bir de internetten alınabilir ama pek güvenemiyorum. Gerçi aydınlarfoto falan iyiidr diyotrlar ama; ben alacağım makineyi gözümle görmek isterim. Bir de bilmem kaç gün gelmesini bekle.

Evet dostlar; Ankara'da nereden alabilirim makinayı. Saygılar.

Tarih: 9 Ocak 2006, 16:17 - İp: yok
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

İnternetten almanda bir sakınca yok...

yalçınlar yada aydınlardan rahatlıkla alabilirsin..hatta vatancomputer den vs...

yalçınların ankarada şubesi varsa gidip kendinde görebilirsin hatta..onun dışında teknosa iyi bir alternatif.hem internetten hemde mağazalarından..

Tarih: 9 Ocak 2006, 21:32 - İp: 85.***.**3.189
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

concon sonuda alacaksin demek...
...valla pazarlik falan dedin de aklima geldi, bizim burada, kimse pazarlik nedir onu bile bilmiyor.. ama ben turk oldugumdan, her seferinde soruyorum.. cogunlukla garip garip bakiyorlar yuzumue..
ben de onlarin yuzune bakiyorum tabii..
hayir, turkiyeye geldiklerinde, hepsi pazarlik yapmaya calisiyorlar.. ama kendi ulkelerinde, onlerine ne konursa yiyorlar..
...neyse nerede kalmistik? sriver mi diyorduk en son?
evet evet.. side-spin'lerin ustasiyimdir..
................
bu arada, sakin yanlis anlama ama neden canon s2 is'i dusunmuyorsun concon? veya panasonic fz5?

Tarih: 9 Ocak 2006, 23:40 - İp: 62.***.**2.10
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Concon, Ankara da iyi adresler: SANFO Yenişehir; ILGAZ DİJİTAL Tunalı Hilmi; TRİPOD Kızılay - Benim tavsiyelerim. Danışmanlık hizmetleri oldukça iyidir ve çoğu markalar mevcut bünyelerinde.

Tarih: 10 Ocak 2006, 00:00 - İp: 85.***.**8.217
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ayrica bir de fuji 5600'e bakabilirsin..
(bak positif de buradayken, belki sana indirimli nereden alacagini da soyler.. )

Tarih: 10 Ocak 2006, 00:12 - İp: 62.***.**2.10
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast ustanın sözlerine katılıyorum

özellikle fz5 kullandım acayip tavsiye ederim

Tarih: 10 Ocak 2006, 00:20 - İp: 85.***.**1.52
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fz5'in fokus hizinin cok daha iyi oldugu biliniyor zaten.. fotograf kaliteleri de hepsinin 3 asagi bes yukari ayni..
....
biraz da yapilacak cekimle alakali bir durum aslinda.. eger ki doga fotograflari cekeceksen fuji 5600.. spor fotograflari icin fz5 veya s2.. kiz tavlamak icin h1..

Tarih: 10 Ocak 2006, 00:32 - İp: 62.***.**2.10
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

dadanagast bu kız olayını biraz daha açarmısın ???

hayır bunu bana neden daha önce sölemedin ki

takıldık panasonic e gittik....

e 350d ile kız olayı ne durumda birde bu konudaki fikirlerini aliim lütfen

Tarih: 10 Ocak 2006, 00:41 - İp: 85.***.**1.52
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

350d'ninki cok daha iyi tabii ki..
ama uzerine guzel bir tane zoom objektif alman gerekiyor.. hatta beyaz renkli olanlardan olursa harika olur..
sana da tavsiye ederim.. canon 70-200 f/4 L..
(ama ben evliyim.. )

Tarih: 10 Ocak 2006, 00:49 - İp: 62.***.**2.10
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

canon 70-200 f/4 L hmmmm bakacam fiyatlarına...gerçi bende nişanlıyım ama olsun...maksat eğlenmek değilmi eheheh

neyse dadanagast usta...evli mevliyim diyon ama....h1 den girdin zoom lensten çıktın...bilmiyorum artık

Tarih: 10 Ocak 2006, 01:36 - İp: 85.***.**1.52
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

"kiz tavlamak icin h1.. "

Alemsin valla üstad.

Neredeyse 4 aydır internetten makineleri inceliyorum. Yok Canon S2, yok Panasonic Fz5, yok Fz30... hepsini inceledim. Bir ara gaza gelip D-200 niyetine bile girdim. Bir ara D70s düşündüm. Artık yeter. İncele, karşılaştır, kurcala...öğrendim ki; bu işin sonu yok arkadaşlar. En iyisi içinizin ısındığı makineyi gidip almak. Yoksa çizersiniz Allah kerim (ciddiyim). Valla ben de iyicene cozuttum artık. Zaten en başında Sony H1'e içim ısınmıştı. 4 ay araştırdım hala fikrim değişmedi. En iyisi gidip almak. Biraz daha incelersem hakkaten koparacağız iyice. Kızılay-Ulus arası "H1, H1, H1" deyu deyu dolaşacağız divane gibi.

Yani üstadım H1 almamın tek sebebi içgüdü. Gerçekten. İçim bu makineye ısındı nedense. Bir daha da fikrim değişmedi. Söylediğim gibi Nikon D-2x bile beni kesmez artık; bu H1 aşkı bende oldukça.

Bu arada bazı avukat arkadaşlarla haftasonları buluşup üç-beş vuruyoruz masa tenisine Ankara'da. Acayip spinler atıyorum elemanlara. Arkadaşlar Ankara Barosu'nda masa tenisi takımı kurmuşlar oynuyorlar. Ben de onlara takılıyorum. Keşke avukatlığa başlasaydım; ben de girerdim şimdi takıma. Valla müfettişlikte masa tenisine vakit bulmak neredeyse imkansız.

SAyın dunesea ve pozitif dostlarım. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Dikate alacağım. Bugün yarın mağazaları gezeceğim. Açıkçası internetten almaya hala içim ısınmadı bir türlü. Herhalde biraz geri kafalı kaldık biz.

Hepinize selamlar saygılar sunarım. Bayramınız kutlu olsun. Makineyi aldıktan sonra yorumlarımı objektif olarak yazacağım burada (Pazar'dan alıntıdır)

Tarih: 10 Ocak 2006, 15:33 - İp: 195.***.**7.26