fierdo
fierdo (üye)
Bolu / Amatör

Canon Un Websitesinde Türkiye Yok

arkadaşlar canon un websitesine ürünümü kayıt yaptırırken ülke seçiminde Türkiye'nin olmadığını gördüm ve şikayet formuna bu durumu yazdım bana cevap verdiler ama bence gülünç bir cevap..Türkiyenin 1/10 u kadar ülkelerin adı varken bu listede bizim ülkemizin olmaması saçma bişey.aşağıyada canon ile yazışmamızı kopyaladım.sizde duyarlılık gösterip bu durumun düzelmesine yardımcı olursanız sevinirim.
I've registered my conon ixus 50 to your website.My country residence is
Turkey.while I registered my canon I couldn't find Turkey on contry residence
section.So I registered as a The United Kingdom resident.Why I couldn't find
Turkey?
AND YOU SAID

My Canon and the Canon Image Gateway are limited to only certain European
countries. Turkey is unfortunately not yet on the list of participating
countries.

This answer didn't resolve my problem.Because I still seem as an United Kingdom resident.I think Canon is a worldwide company.I'm confused with your response.Turkey has 70 million people,and you say 'Turkey is unfortunately not yet on the list of participating countires.' It's ridiculous...

Just act up your reputation and put Turkey your web site....

Tarih: 11 Ocak 2006, 00:36 - İp: yok
ayda
ayda (üye)
Sakarya / Amatör

Merhaba dedigin gibi TÜRKİYE'nin 1/10 kadar değil 1/30 kadar bile olmıyan ülkelerinde bile gerek dil gerekse site acısından her alası var ben bundan bir TÜRK olarak utanç duyuyorum hatta kullanma kitapçıklarında bile yunanın polonyanın dili bile olmasına karşılık maalesef TÜRKÜN adı bile yok bu konuda türk devleti çok hatalı bir kanun bile çıkmıştı bu konuda ithal mallarında TÜRKÇE açıklama zorunluluğu diye bir kanun fakat TÜRK milletinin kanunu sadece kağıt üstünde geçerlidir AZİZ NESİN'in kulakları çınlasın...

Tarih: 11 Şubat 2006, 22:01 - İp: 88.***.**4.232
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Siz duyarlı davranıp tepki göstermissiniz ama ülkemizin ismini bile yanlış yazmışsınız.Adam tabi ki ciddeye almaz.
Sevgilerimle

Tarih: 11 Şubat 2006, 23:56 - İp: 85.***.**5.232
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Bende Canon 350D'mi register etmek istemiştim...ama aynen bende türkiyeyi sitede bulamadım...

çok üzülmüştüm...

Ama bence muhatabımız Erkayalar olmalı...Erkayaların canon distirbütörü olarak merkeze baskı yapmaları gerekir

Tarih: 12 Şubat 2006, 19:17 - İp: 85.***.**7.178
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

My Canon and the Canon Image Gateway are limited to only certain European countries.

Bu cümlede zaten bakış açılarını açıklamışlar. İkinci cümleye bakmaya gerek bile yok. Bizi hiçbir zaman böyle görmediler zaten.
Bu arada sevgili ayda, sen bir Türk olarak niye utanıyorsun bu durumdan onu anlamadım. Utanması gereken sen değilsin ki. Bırak onlar utansın diyeceğim ama anlamsız olacak tabii ki
Ayrıca verdikleri cevap arasından buraya aktardığım yukarıdaki cümle zaten senin tabirinle Yunan'ın, Polonya'lının dilinin neden listede var olduğunu açıklıyor. Onlar bir Avrupa ülkesi ama bizi öyle görmüyorlar. Bu adamların bakışı tarih boyunca böyle olmuştur zaten.
Ve dunesea'ya kesinlikle katılıyorum. Canon resmi sitesinde Türkiye'nin listede adının bulunmayışı Erkayalar'ın da ayıbıdır. Lokasyon olarak Türkiye'yi seçemeyen ve ürününü Türkiye'den almış bir müşteri ürününü bu şekilde register edemiyorsa Erkayalar'ın "Bizim distribütorlük sorumluluklarımızddan biriside bu değil midir?". diye kendilerine sormaları lazım. Erkayalar'a da bu gönderdiğin mesajı gönder bence sevgili fierdo. Bakalım ne diyecekler?
Sevgiler...

Tarih: 13 Şubat 2006, 18:45 - İp: 82.***.**4.17
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Şu yazışmaları tercüme edebilecek birisi var mı?

Tarih: 17 Şubat 2006, 10:07 - İp: 85.***.**1.189
  • 1