morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 550d Si Olan Var Mı,varsa...

SELAM ARKADAŞLAR,
SON ZAMANLARDA aklıma biraz zorla da olsa eos 550d sokulmak isteniyor. Niyetimdeki body 40d ya da 50d bütçeye göre ayarlayacağız daha bunun lensidir,bilmem neyidir epey bir masraf beni bekliyor...
Hayyamdan bilir kişilerden duyduğum birşey :-Küçücük sensöre ve oyuncak gibi duran alette 18mp çözünürlük olması ve bunun kurumlarca abartılması PAZARDA yer edinmek ve sahtekarlıktan başka birşey değil denilmekte. 40d body olarak hala fiyatı çok düşük olmamakla birlikte hala satın alınmakta,kullanılmakta.Ve işi iyi bilenlerce süper fotoğraflar çekielmekte. Diğer bir KONU İSE 550D NİN FPS Sİ... KARDEŞİM FPS Sİ DÜŞÜK CİHAZIN... MADEM Kİ herşeyi mükemmel çok iyi,neden yookbu 18mp olduğundan düşük fps si deyip geçiliyor... NİYE ENAYİ Mİ üreticiler?... Bir de milyarlarca lira yatırım yapanlar,dizi dizi lensleri dizenler her tura gidp her yere burnunu sokanlar çok mu iyi fotoğrafçı...Var da ben mi göremiyorum... Tek tük sitede,gerisi ise hikaye... Eskiden herşey daha iyi idi fotoğraf adına...Ne zaman eminönü iskelesinde olsam çevreme baktığımda tuhaf,fotoğraf zekası olmayan kişiler görüyorum... İnanın duruş bile size çok şeyi anlatıyor,boyunlarında birer makina başka şeylerin peşine düşmüş ziyan olmuş onca tip. İÇİMİ DE DÖKMEK İSTEDİM...
ARKADAŞLAR EOS 550D TÜRKİYE PİYAYASINDA... BU ALETİ KULLANANLAR VARSA,PORTFOLYOLARINA BAKMAK İSTİYORUM... BİR DE ALETE DAİR KULLANI BİLGİSİ İSTİYORUM TEST FOTOĞRAFI VS. NETTEKİ OLANLAR YETERSİZ...BEN AR-GE çalışanı biriyim herşeyi araştırdım. Birebir dönüşler olur ise sevinirim.
Nerdesin sorusu sıkça geliyor....Kaybolmadım ... Gene söylüyorum..İş güç hayat aşırı yoğun...ÇOk önemli şeylerin derdindeyiz...
Şimdiden teşekkürler...
Selamlar,kucak dolusu sevgiler cadıcıktan...
Emine.

Tarih: 31 Mart 2010, 20:16 - İp: 213.***.**5.59
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Sevgili Emine, Canon 450 D tecrübesi yaşamış biri olarak bütçe uygunsa sıfır değil ise ikinci el temiz kullanılmış bir 40 D ya da 50 D her daim seni memnun edecektir. Ekipmana para bir defa yatır uzun süre kullan.

Ben şahsen (Allah yazdıysa bozsun) tekrar Canon almaya kalksam 40 D'nin altındaki modellerine dönüp bakmam. Çünkü, sürekli ufak tefek yenilik yaptık dedikleri şeylerle milletin cebini tırtıklıyorlar.

Tarih: 1 Nisan 2010, 01:39 - İp: 78.***.**5.171
ozan_kement
ozan_kement (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar, yokmu 550d alıp artısını eksisini söyleyebilecek tecrübeli biri??? Bende merak ediyorum açıkçası...

Tarih: 2 Nisan 2010, 08:57 - İp: 212.***.**7.50
cipcivil
cipcivil (üye)
İstanbul / Amatör

http://forum.netfotograf.com/serbest_kursu.asp?msg_id=43825

yukarıdaki linkten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tarih: 2 Nisan 2010, 17:42 - İp: 88.***.**1.2