panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Bir Panç Albümü..

Bu bir Panç albümüdür. Konu içinde, Panç fotoğrafları, videoları ve anıları paylaşmak istiyorum.

Evladımız gibi sevdiğimiz Panç'ı kaybettikten sonra, değer verip te destek veren tüm dostlara gönülden teşekkürler..

Değer gördüğümüzü hissettirdiniz.

Güzel dost Tayfun (t_yaman), Panç'ın veda fotoğrafının altına şunları yazmış :

Panç sıradan bir hayat sürmedi.
Her ne kadar tanımasak da, hepimize varlığıyla, adıyla, renkli zamanlar hediye etti.
Fotoğraflarda başarılar yaşattı, göz zevkimizi okşadı, tartışmalara konu oldu, üzülmemize vesile oldu, sayesinde çeşitli duygular yaşadık.
Ben hiç tanışma şansı bulamadığım Panç'a elveda demeyi düşünmüyorum. Zira bence artık kendisi acı kaybımız değil asla unutulmayacak olan "tatlı kazancımız"dır.

Hoşgeldin tatlı kazancımız Panç..

Evet, "HOŞGELDİN PANÇ".. Asıl şimdi geldin!

Seni burada, fotoğraflarınla, videolarınla ve anılarınla yaşatmak istiyorum.

----------------------------------------------------------------------

Ölümünden kısa bir süre önce, bir yarışmada 1.lik kürsüsüne çıktığı fotoğrafı.. Bu fotoğraf ona veda onoresi oldu :

Şampiyon PANÇ

-----------------------------------------------------------------

Bir PANÇ videosu.. İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

**

Facebook üyeliği olmayanlar BURAYA TIKLAYIP izleyebilirler.

--------------------------------------------------------------------

Ve kendi sesimle, kendi görüntülerimizle CANLI bir video.. Bu video 2 yıldır kayıptı, gecen ay CDsini bulduğumda çookkk sevindim. İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Tarih: 1 Eylül 2009, 07:11 - İp: 88.***.**0.126
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sevgili iviavi..

çok teşekkür ederim, yazdığınız için, paylaştığınız için..
özellikle bu konuda yazılan birkaç satır söz değer taşıyor benim için..

sizinki benden önce oldu sanırım. gecen zaman yası bitiriyor evet ama unutmayı mümkün kılmaz.
e zaten kılmasın da

Tarih: 9 Ekim 2009, 22:50 - İp: 88.***.**5.14
iviavi
iviavi (üye)
Gaziantep / Amatör

evet haklısınız uzun zaman oldu ve evet gene haklısınız unutmayı mümkün kılmasın ) sevgiler...

Tarih: 9 Ekim 2009, 23:33 - İp: 88.***.**8.194
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bilmukabele iviavi

bugün parkta kedilere ve köpeklere keyif için taş atan bir grup genç gördüm.
yaşları 13-17 arası değişiyordu. başta çok sinirlendim, döveyim dedim ama çabuk toparladım. bunun bir çözüm olmayacağını, benden sonra inadına daha çok yapacaklarını idrak ettim.

geçtim karşılarına 15 dk çok geniş kapsamlı konuştum. çok güzel anlattım herşeyi..
bedensel acı kavramını, onların günahsızlığını, kötülüğün kendilerine daha çok insanlardan geleceğini, cehennem ateş kavramını vs vs.......
beni dinlediler can kulağıyla ve başlarını öne eğdiler.
bu şekilde daha etkili oldu eminim.
işte analar babalar vicdansız, eğitim vermiyor, konuşmuyor çocukla..
çocukların işlediği her günahtan bir parça da ana babaya gidecektir.
ve çocukların yaptığı her güzel şeyde bir parça sevap ta ana abaya gidecektir.

Tarih: 10 Ekim 2009, 21:08 - İp: 88.***.**9.92
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

bilmeyerek hata yapanı uyarmak lazım yaptığının yanlış olduğu uygunbir dil ile anlatılırsa eğer o hata da ısrarcı olmazlar. bilerek yapanlara söylenecek bir söz yok. kutlarım abicim seni. çok güzel hareketler bunlar

Tarih: 10 Ekim 2009, 21:12 - İp: 78.***.**5.228
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Haklısın Muatafa sinirlenmek çözüm değil. Sen gittikten sonra daha da zarar verecekleri aşikar.

Maalesef ebeveynler günah, vicdan kavramları ile ilgili çocuklarla konuşmuyorlar. Vicdanlı çocuklar yetiştirmiyorlar. Nedenide o vicdanın zaten kendilerinde olmaması.

Benim gözlemim ki bunun çok doğru olduğuınu iyi biliyorum. Bu tür masum hayvanlara zarar veren çocukların ana babaları kesinlikle hayvan sevmiyor ve aynı benzer zararı onlarda hayvanlara veriyor.

Parkta kaç kere şahit oldum, küçücük çocuk yavru kediyi tekmeliyordu.
Ben yapma yavrum günahtır , bak o da can taşıyor, canı acıyor dediğimde yanında bulunan salak annesi suratıma bön bön bakıyordu.

Allah şahidimdir ki çocuktan çok yanındaki annesini dövmek geçmiştir içimden.

Tarih: 10 Ekim 2009, 21:19 - İp: 78.***.**9.72
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

çok doğrusun sultann..

o anne babaları öldüresiye dövsem doymam!
tamam..
onlar da almamış ana babasından!
ama..
Allah insana mantık, akıl ve İRADE vermiş.
belli bir yaştan sonra kendisi iyiyi bulabilir.
ama o kalp PİS ise kördür, görmez.
PİSLİKle kaplanmıştır beyni de, kalbi de.. (çok sinirlendim)

Ve işte bizde hayvan sevgisi, eğitimi.. (sağlık ve temizlik hususları da eğitim dahilindedir)

Tarih: 10 Ekim 2009, 21:36 - İp: 88.***.**9.92
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

biz de o çoçukları tekmeleyelim miiii ?
çünkü böyle devam ederlerse, büyüdüklerinde, dostlarını satan, değerlerini kaybetmiş birer birey olacaklar. daha doğrusu birey olamayacaklar.
bugün kediye köpeğe, durduk yerde tekme atan insafsız, yarın ana-babasına da atar, karısına da atar, dostuna,kardeşine de atar o tekmeyi...
kimse kusura bakmasın sevmiyorum zamane ergenlerini, emolarını...

Tarih: 10 Ekim 2009, 22:20 - İp: 88.***.**8.59
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Kalp kötü ise iyiyi filan bulamıyor maalesef Mustafa.

Doğanın en büyük şansı senin gibi bir babasının olması.

Desi çok haklısın ablacım. Bugün hayvana zarar veren yarın öbür gün annesine, karısına zarar vermesi kaçınılmazdır.

Hayvan sevmeyen hiç bir zaman insan sevemez.

Bazende çocuk ufak bir kediyi sevmek istiyor annesi hemen engel oluyor. O pistir elleme diyor. Bende sevsin bir şey olmaz bende ıslak mendil var ellerini silerim diyorum.

Kadın bana pis pis bakıyor.

Tarih: 10 Ekim 2009, 22:32 - İp: 78.***.**9.72
iviavi
iviavi (üye)
Gaziantep / Amatör

bildiğim bişey varsa oda hayvan sevgisiyle büyüyyen insanların hayatta hem çok başarılı hemde çok sevilen insanlar olduğudur, insanları, hayvanları, çiçekleri, kısacası doğayı sevmek ve onunla barışık olmak hayatı sevmek ve onunla barışık olmakla eşdeğerdir.

Tarih: 10 Ekim 2009, 23:59 - İp: 88.***.**9.146
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Eeee sokak kedisini kolay kolay ben de sevemem Bizim MİNNOŞ'u bile sevince, gidip elimi yıkıyorum her seferinde.
ama bu ona taş atabileceğim anlamına gelmez tabi düşüncesi bile kötü yahu ,Allah şaşırtmasın...

gerçi gerekli gereksiz miyavlama seansı yapınca, terliği yiyor ama ayarlıyorum ona gelmeyecek şekilde

sonra bana küsüyor, kafa çeviriyor falan ama barışıyoruz sonunda

Tarih: 11 Ekim 2009, 00:21 - İp: 88.***.**8.59