ariel
ariel (üye)
Sivas / Amatör

Bir Kez Daha

mrb arkadaşlar.daha öncede sormuştum ama yanıt gelmedi.
ben s6500fd bi makina aldım.daha yeni başladım foto olayına.photoshop kullanıyorum ve plugin kullanmama rağmen fujinin raw formatını 8,0 ve 9,0 sürümlerinde açamadım.ayrıca makinadan aldığım fotolar RAF uzantısında.bu konuda yardımlarınızı ve önerileri bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 4 Eylül 2007, 18:34 - İp: 88.***.**9.199
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Camera Raw..

Bu EkLentiyi Photoshop'un İçine EkLe Ondan Sonra PS'de AçabiLirsin..

Nikon'Larda .NEF - Pentax'Larda .PEF - Canon'Larda .RAW-CR Diye Geçer Uzantı FarkLı İsimLerde OLabiLir Ama Hepsi Raw'dır.. Fuji'ninkinide Öğrenmiş OLdu Bu Sayede..

Tarih: 4 Eylül 2007, 18:49 - İp: 88.***.**9.200
ariel
ariel (üye)
Sivas / Amatör

çok teşekkür ederim indirdim ve biraz biraz sonra deniyeceğim

Tarih: 4 Eylül 2007, 18:53 - İp: 88.***.**9.199
ariel
ariel (üye)
Sivas / Amatör

malesef yine olamadı.önceki yüklediğim pluginlerdede aynısı oluyordu. delirmek üzereyim.neredeyse makinayı kırıcam.s9600 aldım bir hafta sonra bundada olursa siler atarım heralde fujiyi.yada bir tek benim başımamı geliyor acaba.diğer fuji kullanıcılarınında dosya uzantısı raf mı? olan varsa bana bi cevap yazsın bi kamyon dua alsın vesselam

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:19 - İp: 88.***.**9.199
DigitalArt
DigitalArt (üye)

Pardon Yeterince AydınLatmadım.. Camera Raw'ı PLugin Lerin İçine KopyaLa.. PS Açıksa Kapt Tekrar Aç.. RAW Formatındaki Fotoğrafını PS'de Aç Renk Tonunu AyarLa.. Resolution'unu AyarLa 300 Yap Space'den sRGB-Adob RGB'sini AyarLarsın.Depth'deb De 8 Bit'i 16 bit'e ÇıkarabiLirsin. Size'den De Çektiğin Fotoğrafı 25 MP'ye Kadar ÇıkarabiLirsin Ama Sadece Boyutu Büyür Fottoğrafın kaLiteye Çok FazLa Yansımaz.. BUnLarı AyarLadıktan Sonra Ok Deyip PS'de AyarLama Yaptıktan Sonra .Tiff .Jpg oLarak KaydedebiLirsin.

İyi ÇaLışmaLar.

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:21 - İp: 88.***.**9.200
DigitalArt
DigitalArt (üye)

EkLediğiniz PLugin'in Açmıyacağı Raw Formatı Yoktur !

Doğru Yere Kaydediyorsunuz Demi ?

Yada Ne Sorun Veriyor Sizde Bizi Yeterince AydınLatırsanız Daha İyi Yardımcı OLuruz.

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:23 - İp: 88.***.**9.200
ariel
ariel (üye)
Sivas / Amatör

şimdi deniyorum.verdiği hatayıda yazmalıydım tabiki yazmayı unutmuşum pardon.ayrıca çok teşekkür ediyorum.plugini File Format in içine atıyorum

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:27 - İp: 88.***.**9.199
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ariel sanırım uygulamada hata yaptıgınız bir yer var?
makineden kaynaklı bir şey oldugunu sanmıyorum..ps yi ustune bir daha kurun belki gerekli bir dosyayı yanlıslıkla silmiş olabilirsiniz,ardından şip_şak ın dediklerini yapın ve restart atın..

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:27 - İp: 88.***.**2.7
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Supported Cameras for Camera Raw 4.0 and Lightroom 1.0

Support for the following cameras is included in Photoshop CS3 and Lightroom 1.0. Camera Raw 4.0 and greater is not compatible with Photoshop CS2.

FinePix S6000fd/S6500fd
----------------------
Bu fujinin raw dosyalarını açabilmeniz için photoshop CS3 gerekiyormuş, camera raw 4.0 sadece Cs3 te mevcut.

Sony a100 için de aynı şey var, cs2 ve cs ile sony nin ARW dosyalarını açamıyorum.

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:30 - İp: 85.***.**3.192
DigitalArt
DigitalArt (üye)

Wayy Anasını Programı Satmak İçin NeLer YapıyorLar..

Sistem İyi DeğiLse CS3 Raw Format'Larında Çok Kasar PC'yi Değiştirmen GerekebiLir.

Yapacak Bişi Yoq TeknoLojiye Yetişmek Bi MeseLe Bir Okadar'da KüLfet.

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:34 - İp: 88.***.**9.200
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bilgi için tesekkurler demek sony dslr almamak lazımmıs

Tarih: 4 Eylül 2007, 19:37 - İp: 88.***.**2.7