by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Bilgisayarım Hata Veriyor

Bilgisayarımdaki bi dosyayı yanlışlıkla silmişim sanırım bilgisayar açmıyor format atmadan bu dosyayı yükleyip nasıl onarabilirim sistemi.Dosyayı buldum internet cafeden(c_1254.nls).

Tarih: 20 Haziran 2007, 21:39 - İp: 88.***.**9.91
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

windoowsu yeninden kuruyorr gibi davranıp kurtarabilirsin. ZAten sana sorar Wİndows başka bir sistem alıgıladı. İsterseniz bu sistemi onaralım istemesseniz yeniden kuralım diye. Sen orda R komutuna basarak kurtar diyeceksin. Yeniden kuracak. Eski bilgilerin aynı kalacak.

Tarih: 20 Haziran 2007, 22:15 - İp: 88.***.**7.35
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

kont cok ayıp bilmedigin bir konuda neden yorum yazıyorsun.yanlış yönlendirmeyelim lütfen..kelin ilacı olsa kendi kafasına sürerdi.gecenlerde senin pc de bozulmuştu dimi..

Tarih: 20 Haziran 2007, 23:51 - İp: 88.***.**3.217
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

dosyayı bulmak yeterli olmaz.

şu anda kullandığınız sistemin kurulum cd si varsa eğer onu kullanın.

mesala xp kullanıyorsunuz diyelim. xp orginal cd sini cd-rom a takın. reset çekin. sistem yeniden başlarken F2 YE (f olduğunu biliyorum ama hangi sayı olduğunu unuttum :9 ) basın. bir menü çıkar. o menüde onarım kurtarma vs. gibi birşeyler çıkar. uygun oılanı seçersiniz. sonra 4-5 dakka bekleyin, herşey tamam olucak.

Tarih: 21 Haziran 2007, 15:41 - İp: 88.***.**8.40
by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Hepinize çok teşekkür ediyorum dediklerinizi uygulayım bi bakalım eğer olmazsa buraya yazarım

Tarih: 21 Haziran 2007, 17:32 - İp: 88.***.**3.170
photoali
photoali (üye)
İstanbul / Amatör

PC ilk açılır ekranında CTRL veya F8 tuşlarına bas karşına beş altı seçenekli siyah bir ekran çıkacak. Orda güvenli kipte başlat seçeneği olması lazım. veya en son ayarlarınız şeklinde bir menü daha olması lazım bu ikisinide dene. PC açıldığı zaman o dosyayı Windows / system32 dosyasının içine at bu işten kurtulmuş olursun..

Tarih: 21 Haziran 2007, 17:37 - İp: 85.***.**7.41
  • 1