n.f.a
n.f.a (üye)
Ankara / Amatör

Basın Diğer Taraftan

Başımdan şöyle bir olay geçmişti; 29 Ekim 2012 de Ankara'da AKM de Cumhuriyet Bayramımızın resmi etkinliklerine katıldım.. Hatırlarsanız baya sancılı bir kutlama günüydü ve protestolara neden olmuştu, valilikten izin çıkmamış, ulus 1.TBMM binasının önü karışmıştı. Ben resmi etkinliklerin olacağı Atatürk Kültür Merkezine Boynumda makinem sırtımda çantam falan (tam gazeteci teşkilat profili ama alakası yok) gitmiştim.. Polis arama yapmak istedi çantamı. Tabiki buyrun dedim, görevli polis tam çantamın fermuarını açacaktı ki, elinde telsiz olan kanımca "amirleri"ydi basın diğer taraftan!!! dedi .. Arama yapma diğer kapıya gönder! diye ekledi... Ben "bi saniye basın değil ben vatandaşım" demeye kalmadı ki, uzatma hadi bak çok işimiz var dedi . Çaresiz çantamı sırtıma takıp tuttum "basın diğer taraftan"ın yolunu.. Oradaki polisler bana kartı sordu, böyle böyle dedim dinlemeyip buraya yönlendirdiler beni basın kartı kontrolü yapan polislerle biraz gülüp tekrar aynı yerin yolunu tuttum, bu sefer amirleri direkt karşıladı beni, sanırım telsizden söylediler ona ki, bana; söylesene koçum ben ne bileyim, makineyi boynunda görünce zannettim ki gazetecisin sen diye, bizde dinlemedik seni direk gönderdik o kapıya dedi, ziyanı yok, kolay gelsin dedim... Bizzat amir tarafından çantam ve üzerim arandıktan sonra etkinlere nihayet katıldım. Aslında amacım Türk yıldızlarını fotoğraflamaktı. Fakat çok az durdular havada. Nedeni Cumhurbaşkanımız'ın kulağındaki rahatsızlıktan dolayıydı. Neyseki bir kaç kare yakalamıştım.Sonrasında Ulus tarafının karıştığını duydum, yollar ful kapalıydı sürekli anonslar geçiyordu sürekli daire çizen polis helikopteri havadan olanları aşağıya bildiriyordu sanırsam, Ülkemiz için cidden vahim bir durumdu, herkesin kutlayıp gurur duyması gereken o günde belki haklı belki haksız bir çok kötü şeyler yaşanmıştı.

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=536983

#n.f.a' tarafından 31.01.2013 10:54:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ocak 2013, 10:57 - İp: 78.***.**3.243
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Eeeeee? Sonuç?

Tarih: 30 Ocak 2013, 16:30 - İp: 88.***.**9.180
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Sonuç belli cumhuriyeti ve atatürkü anmak istiyorsan cop ve organik biber gazınının tatına bakmayı göze alacaksın bu memlekette.

Tarih: 30 Ocak 2013, 20:11 - İp: 213.***.**4.204
  • 1