arasdağlı
arasdağlı (üye)
İzmir / Amatör

Askerliği Nerde Yaptınız

arkadaşlar belki asker arkadaşımıza rastlarız ben başlıyım acemilik:
ordudonatım balıkesir 1 bakım çavuş eğitim
usta :70.mknz p tug ordudonatım bölüğü şimdiki adı bakım birliği mardin
84/2 kral tertip

#arasdağlı' tarafından 20.08.2007 15:55:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2007, 15:52 - İp: 81.***.**7.168
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Pazarbey ilk 40 gün sabah 7-9 arası spor, 9-12:30, 13:30-17:30 arası yanaşık düzen. arada bir saat yemek molası, temmuzun sıcağında insan eriyor. rap rap rap rap sürekli yürüyorsun, istediğin kadar yemek ye, zayıflamaman olanaksız. ben kafamı dinlemiştim, dert yok tasa yok, hiç bir şey düşünmene gerek yok, her şeyi senin yerine düşünüyorlar relax dedikleri şey.bedenin de sürekli çalışıyor, kendini topluyor, kendini enerjik hissediyorsun.

para versen alırlar mı bilmem ama zayıflamanın en kesin yolu. üstelik yemeği kısmana gerek bile yok. hatta yiyebildiğin kadar yiyorsun, kantinde ne kadar gereksiz şey varsa , kola, dondurma alıp atıştırıyorsun, ama yine de eriyorsun
tek sıkıntı ortalıkta dişi sinek bile olmamasıydı yani 40 gün boyunca dişi sinek bile görmedim

etimesgut güzeldi de aynı şeyi takım komutanlığı yaptığım mardin midyat için söyleyemeceğim. canımdan bezdim orada.

ama sonuçta güzel arkadaşlıklar dostluklar kurduğum bir yerdi askerlik...

Tarih: 21 Ağustos 2007, 10:48 - İp: 81.***.**7.49
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ahhh ah..Şimdi kim açtı bu topiği ve kim aklıma getşirdi o günleri bilmem ki..

Sevgili Buffalo ilk mesajındaki bölük komutanı ile ilgili sözlerine az bucuk katılırım da son dediklerine kesinlikle katılmıyorum..Çünkü hayatım baoyunca 62 kg geçmeyen biri olarak Etimesguttan tam 68 kg olarak gittim Şırnağa..Yani pazarbey buffaloya uyup sakın gitme oraya.

Ama yanaşık düzen harbiden inanılmaz bıktırıcıydı..Seyrantepede kışın yaptığımız arazi aramaları tatbikatlarında ayaklarımıza otlar ile beraber yapışan çamur 10 kilo kadar olurdu.Tam bir işkence tam bir askerlikti..

Ama Allah var tankları komuta etmekte çok zevkliydi..Cizrede ise en zevkli aylsarı geçirdim..Dağlarda gezdik.Bol bol fotoğraf çektim

Tarih: 21 Ağustos 2007, 11:25 - İp: 195.***.**7.218
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Onu yazmayı unutmuşun-m bak Sefer Hocam. Askere giden insanları eğer zayıfsa kilo alır.
Çünkü askerdeki yemekler oldukça besleyicidir, yanlış anımsamıyorsam 5000 kalori civarındadır.Zayıf vatandaş normalde almadığı kaloriyi alır ve şişmeye başlar.

Göbeğinde balkon bulunanlar ise zayıflar, çünkü hiç harcamadıkları enerjiyi harcarlar

Seyrantepe dedin bak şimdi anımsadım Hele hele o çamur, çamur bir yandan diğer yandan sabaha kadar pırıl pırıl olması gereken botlar...

Tanklara komuta etmek bence de müthiş bir zevkti ama insanın içinden ''ne zaman mil kesecek'' diye de geçerdi ki kaç defa mil kesti benim tanklar

Tarih: 21 Ağustos 2007, 11:33 - İp: 81.***.**7.49
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

80/1
Hatay/İskenderun 1.ci Deniz Er Eğitim Alayı
30 gün acemilik
Çanakkale/Geyikli Deniz Piyade Eğitimi
25 gün
İzmir/Foça Amfibi Eğitimi
20 gün
İskenderun dönüş Talim Öğretmenliğ Eğitimi(Eğitim Çavuşu)
45 gün
4 ay eğitim aldıktan sonra kadro olarak 1.ci Deniz er Eğitim Alayında Deniz Piyade Talim Öğretmeni Onbaşı olarak göreve başladım.
1 ay sonra çavuş oldum.
Askerliğim boyunca 5 celp 1500 asker yetiştirdim.
Askerliğini kimsenin ahını almadan her zaman anlayış içerisinde iyi bir Eğitim çavuşu olarak bitirdim.

#mucahid-i' tarafından 21.08.2007 12:25:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 12:23 - İp: 88.***.**9.143
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Gordi aynı yerde acemilik yapmışız
Bilecik/Sögüt Jandarma ulaştırma 1. bölük acemilik
Ağrı/Taşlıcay merkezli tüm Doğu Anadolu'yu gezdim usta birliğinde.
dönemi yazmayacam sonra yaş ortalamasını yükselir. (ayrıca yaş kompleksim var)

Ama okyanus sen kaşındın.
hem askerlik anısı anlatmasın biri dedin hemde ilk sen girdin
benden günah gitti..
şimdi bi gün bööle çavuş geldi bana volüm yaptı iki tane çaktım buna ondan sonra bölük astsubayı geldi onada verdim ayarı baktım arkasından genel kurmay yarbaşı geldi hızımı alamayıp onada girişmişim.. savaşın bitmesini müteakip altın kaplamalı kalemle yazılmış kırmızı teskere verdiler. sonra bide al bu tank senin olsun diye hediye ettiler falan çok maceralıydı.. sonra telefonun alarmı çaldı uyanmışım kanter içinde.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 12:35 - İp: 85.***.**5.59
arasdağlı
arasdağlı (üye)
İzmir / Amatör

bu kadarmı arkadaşlar

Tarih: 21 Ağustos 2007, 14:20 - İp: 85.***.**8.252
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

74/4 Kutahya jandarma (Pazarbey torpil yapmisti)
Bursa Siyasi Cezaevi
heyy gidi gunler hey

Tarih: 21 Ağustos 2007, 14:40 - İp: 88.***.**1.29
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Kütahya have er eğitim kısa dönem (dönemini hatırlamıyorun)
1995-1996

Tarih: 21 Ağustos 2007, 14:50 - İp: 85.***.**3.199
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

79/3 tertip (biraz tecil vardı da yoksa o kadar genç değilim)

Acemilik İzmir Narlıdere - Fotoğrafhane - Foto çekim + Photoshop düzenleme eğitimi verdim

Usta Birliği - İstanbul / Sultançiftliği 66. Zrh. Brl.
Tnk. Çvş.

Tugay Karargah Bölük Yazıcısı

Tarih: 21 Ağustos 2007, 14:55 - İp: 81.***.**3.185
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

309.Kısa Dönem Balıkesir/Edremit Jandarma İstihbarat

Tarih: 21 Ağustos 2007, 15:08 - İp: 88.***.**4.131