erotomania
erotomania (üye)
Samsun / Amatör

Anlaşılamamak.. ?

Anlaşılamamak yada kendine belirli bir çevre yapamamakmı diyelim bilemiyorum ama fotograflarıma yeterli ilginin olmadığına karar verdim vede böyle giderse kısa bir zaman sonra aranızdan ayrılabilirim
sebebi ise şudur aşırı görüntülenen vede yoğun eleştrilere maruz kalan çalışmalar yanında fotogarflarıma ilgisiz kalınması beni rahatsız etti

beni fotokritik te bugün günün fotogarfçısı yapan fotogarfım nf da neredeyse hiç ilgi görmedi dikkatinizi çekerim bir kutuplkaşmamı yada herneyse bunun bir şekişlde düzeltilmesini istiyorum
saygılarımla engin güneysu

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=125012

http://www.fotokritik.com/374011

Tarih: 12 Ocak 2007, 13:36 - İp: 88.***.**8.188
sahincoban
sahincoban (üye)
Adana / Meraklı

fotokritik'e üye olan arkadaşların yarısından fazlası sanırım buraya da üye... ve orada günün birincisi seçilen çalışmanıza burada ilgi gösterilmemesine bu kadar içerlemeniz bence sizin açınızdan iyi değil.. Bana göre çalışmanız güzel. çok sağlam bir kare ama günün birinciliğini getirebilecek kadar da değil.. eminim kızıp darılmazsınız sadece içimden geçenleri söylüyorum..

ayrıca insanların çalışmalarına sürekli bu şekilde yorum beklemelerine de pek anlam veremiyorum... siz çalışmanızı koyarsınız... insanlar yorumlar ya da yorumlamaz buna karışamazsınız ki.. kimseye zorla yorum yaptıramazsınız... fotokritikte ilgi gören bir şey burada görmeyebilir... zevkler tartışılmaz...

bence kendinizi üzmeyin... zamanla herşey yerine oturacaktır.. saygı ve sevgiler... ayrıca bahsettiğiniz kutuplaşma dünyanın her yerinde olduğu gibi mutlaka burada da var...

Tarih: 12 Ocak 2007, 13:51 - İp: 88.***.**9.234
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

öncelikle slm lar evet fotoğrafınız farklı ve derinliği hissettiren hoş bir çalışma kutlarım...

gelelim diğer konuya bende fk ya üyeyim burada 50 kusur yorum alan karelerim orada maalesef 3-5-10 yorumda kaldı bunu hiç dert etmiyorum çünkü yorum yapan o sayılı ve nadir insanlar içerisinde bazen bir yorum gereksiz kılınan 100 yorumdan daha değerli geliyor bana...önemli olan o değerli yorumu alabilecek bir kişiye hitap edebilmek bunuda zamanla kazanıyorsunuz zaten...birde sadece bazı arkadaşlarımızı takip etmek eserlerine şahit olabilmek ve yorumlarımla katkıda bulunabilmek adına fk'da varım yoksa net ailesinden gayet memnunum bunuda ileteyim.

ve işin aslı bunlardanda önemli olanı sizin değerinizi ortaya koymanız ve insanların bu değerden kendilerine pay çıkarma çabası...şahsen bu güne kadar asla yorum beklediğim bir çalışmam olmadı hatta bunun yanında avatara konan karemi bile fikret beye başkasıyla değiştirmesini rica ettiğim durumlar bile olmuştur...

yani kısacası pek'te oy avcısı olmaya gerek yok...önemli olan bir grubun içinde varolmak ve iyi yada kötü fotoğraf olarak sunumunu yapmak ve mümkünse arkadaşlara yol gösterici bilgilerimiz dahilinde yorumlarda bulunmak.

gerisi zevk neşe tebessüm ve huzur hepimizle olsun...içinizde rahat olsun.

ışığınız bol olsun arkadaşlar.

Tarih: 12 Ocak 2007, 14:24 - İp: 85.***.**8.197
aattaa
aattaa (üye)
Ankara / Amatör

fotoğraflarınıza burada daha az bakılmış olması, onların değerini eksiltiyor mu sizce?..bence hayır; onlar yine öylece duruyorlar...siz kendinizi izlemeye devam edin, bu da güzel bence...mutlaka neden aramak gerekirse, bakanların cümle kuramadıklarını, önemsemediklerini, beğenmediklerini, beğenme yetenekleri olmadığını, söyleyecek söz bulamayıp hayran hayran sadece bakabildiklerini, .....düşünün...

ayrılmak isterseniz de ayrılın..kal'mayı öğrenemediğinden ol'amayanlardan bir parçabütünüz zaten....

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:47 - İp: 88.***.**0.76
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

güzel fotograf gercekten,portfolyonuzdada cok basarılı fotograflar var..oncelikle elinize saglık...
ancak şu bahsi gecen orda birinciyim burda nıye izlenmemişim tavrı bence yanlış..ne orada birinci olması fotografın degerini arttırır ne burada izlenmemiş olması degerini düşürür..burada ve eminimki fotokritiktede gozden kacan cok basarılı calısmalar var,ancak siz mesela bir baskasına dikkat etmediginiz sadece kendi fotografınızı gordugunuz için anlaşılamamak! olarak yorumlamıssınız...her üye hergun buraya zaman ayıramıyor,bazıları forumla ilgilenip fotograflara bakmıyor,bazıları kendi tanıdıgı ve belkide sevdigi sempati duydugu sizin dediginiz gibi soyleyelim gruplastıgı uyelere bakıyor...kalitesiz işler burada cogunluga gectigi için ara ara,herkes belli ve kısa aralıklarla galerileri kontrol etmedigi için eklenen fotograf bazen aksama bile kalmadan ikinci ucuncu sayfaya geriliyor..cogu kişi ikinci sayfalara bakmıyor,cogu kişi rastgele aramayla fotograflar bulup izlemiyor..fotokritikte gunun fotografı olan herhangibir calısma sizce peki gercekten gunun en iyisimidir???ben soyleyeyim arasıra takip eden biri olarak:HAYIR.. bu sorunun cevabı bile aslında şikayetinizin,sizin dısınızda kişilercede yasandıgını gosterir...ama kimse cıkıp yahu niye yorum alamıyorum demiyor..onların yerine birileri cıkıp yahu kaliteli fotograflar niye yorum almıyor diyor.normalide bu...
gercekten kaliteli,emek işi,akıl işi,guzel fotograflarınız var ancak degerlerini aldıgı yoruma,izlenirligine dayandırmak,izlenmediyse anlasılamamak olarak gormek, bakın bunlar sevmiş siz niye sevmediniz demek cok yanlıs..."fotograflarıma ilgisiz kalınması beni rahatsız etti", "duzeltin şu durumu" demekte hoş degil,hernekadar şikayetinizde haklı olsanızda...

acık konusayım bır ıkı fotografınıza yorum yapmısım ben ve geri kalanını gormedim bile...bu benim ayıbım olarak kalsın,ancak ben bu sitede gercekten uzun zaman geciren biri olarak gormediysem-ki kaliteli işleri izlemek bana ayrı keyif veriyor-cogu kimsenin gormemiş olmasıda normaldir..fotografa değer,kalite katan bir yerde birinci olması cok aferin alması degil,fotografcının gozu,kalitesidir...herkes yorum almak izlenmek ve belki anlasılmak ister..ama alamayınca siz beni anlamıyorsunuz demek,anlamamaktan daha kotu gorunuyor goze...

lutfen yanlıs anlamayın..saygılarımla..iyi aksamlar

saygılarımla

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:51 - İp: 88.***.**3.96
ayseilhan
ayseilhan (üye)
İzmir / Amatör

tüm bu söylenenlerin yanında fotoğraflara bakıp,sitede fotoğrafı olmadığı için yorum yapma hakkı olmayanlarda var aramızda

Tarih: 12 Ocak 2007, 19:09 - İp: 85.***.**2.153
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

SELAM...
EVET,GOZDEN KACAN COK CALISMA VAR... AMA Engin sustu sustu ve sustu en sonunda patladi...VE GERCEKTEN HAKLI BIR PATLAMA!!! Takip edilenler ve sahip cikilanlar var evet...Burada yasanan seviyesizlikler her gecen gun biraz daha artiyor...Lutfen gozden kacan calismalara BIRAZ DAHA OZEN GOSTERELIM ARTIK...UNUTMADAN BAZILARI OY AVCISI...Birbirlerinin email lerine kadar yazip soyluyorlar,sunu yukledim bunu yukledim diye... Tuhaf seyler bunlar,ben ve benim gibi olanlara alisik degiliz...Sezen'in dedigi gibi:"-Ben bu duzene alisamadim..." "-ANLAYANA sivri sinek SAZ,ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ.." VS VS... Daha neler var soylemek istedigim ama,sozlerim herkesinkinden keskindir ve can yakarim... Ben yine soyluyorum,paylasim icin buradayim ve ben de bircok kez gitmek istedim ama sevdigim birkac kisinin "kalmalisin" deyisi olmasa coktan giderdim... Engin' de dediklerinde hakli!...
BOL FOTOGRAFLI GUNLER,SEVGILER SAYGILAR HERKESE...

Tarih: 13 Ocak 2007, 00:51 - İp: 88.***.**3.205
rektör
rektör (üye)
İstanbul / Meraklı

engin bey merhaba. sizide burda görmek ne güzel.
haklısınız anlaşılamamak kütü bir durum ama bide şunu düşünün'kim tarafından anlaşılamamak' bu önemli bence.
tek işi forumda sadece boş zaman geçirmek,ve sağa sola sataşmak olan kişilerin yorumundan bir fayda gelmez zaten. o tür kişilerin yorumladığı sanat eseri fotoğrafları hep beraber görüyoruz zaten.
bilinçli bir yorum bilinçsiz yüzlerce yorumdan daha önemlidir.

siteden ayrılma kararınıza gelince; bence çok acele etmeyin. gidiyorum demeyin ama birçok kişi gibi sizde tribüne çekilin. en azından bir müddet için.

sevgiler.

Tarih: 13 Ocak 2007, 01:45 - İp: 88.***.**2.244
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

Sanatçı, sanatçı olarak kalmalı.. zanaatçı olmamalı

Tarih: 13 Ocak 2007, 10:32 - İp: 85.***.**7.18
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Engin..

Çalışmalarını en çok beğendiğim.. kişiliğine en çok saygı duyduğum arkadaşlardansın..

galeriye, pek vakit ayırdığım söylenemez..

Haklısın.. daha ne diyebilirim..

[>:D

Tarih: 13 Ocak 2007, 15:42 - İp: 85.***.**1.110
  • 1