pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

7. 8 Milyar Dolarlık Füze Alımı.

nereden icab etti ise Türkiye Abd den bu miktarda füze alacakmış. BU kadar sıkıntılar var iken böyle aptalca bir işe girişmenin haklı bir gerekçesi olabilirmi. Askerliren her mantıksız talebini hükümet emir telakki edip yapmak zornudamı. Tayyibin hala askeri vesayet altından kurtulamamış olması utanç verici. bunu şu su göleti meselesindede açıkça gördük.
Bu kadar paranın füze alımına verilmesini şiddetle karşıyım.TEk kelime ile ahmekça buluyorum.Hükümeti aklını başına almaya davet ediyorum.

Tarih: 13 Eylül 2009, 11:22 - İp: 88.***.**0.157
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

varlığımızın yegane temeli ordudur. füze alacam diyorsa alır. Karışmayın bakiim siz

Tarih: 13 Eylül 2009, 17:14 - İp: 88.***.**6.228
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 13 Eylül 2009, 17:16 - İp: 88.***.**0.157
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Beytullah Hemşehrim,
7,8 milyarlık füze alımıyla ilgili olarak yazını okuduktan sonra ben de yazayım dedim.
Önce şunu hemen söyleyeyim ki bu alımlar hükümetin isteği ile değil, milli savunma ve TSK nın bastırması ile olmaktadır. Türkiye'de çok büyük bir sivil savunma ve güvenlik zafiyetinin kapatılması için alınmaktadır. Geç bile kalınmıştır. Bir an evvel alınıp Türkiye'deki bütün toprakların füze savunması kalkanı içine girmesi gerekmektedir.
Neden mi? Anlatayım...
Sene 1990... Birinci körfez savaşı öncesi. Amerika Irak'ı vurmaya hazırlanıyor. Saddam ABD ye kafa tutuyor. Aynı zamanda bize de İncirlik üssünden dolayı tehditler savuruyor. Yani "Amerika'ya üssü kullandırıp yardım ederseniz sizi de vururum" diyor. Yapar mı? yapar...
Bugün de geçerli olmak kaydıyla Güneydoğu'daki hiç bir illin ilçenin hava savunması yok. Saddam Ruslardan aldığı füzelerden bir tanesini Diyarbakır'a gönderse orayı yerle bir eder. Hiç bir şey yapamayız. Sadece bakarız... Neyse...ABD önce İncirlik üssünde kendi güvenliği için bugün alacağımız Patriot(türkçesi vatansever) füzelerini Adana etrafına konuşlandırıyor. Ve Irakın savaş sırasında atmış olduğu bir kaç füzeyi havada vurarak Adana ve İncirlik üssünü koruyor. Birinci körfez savaşı böylece biraz ABD nin, biraz da Allahın koruması ile faciasız atlatılıyor...
Aradan geçen zamanda Türkiye bu patriot füzelerinin hayati önemini anlayıp bizzat kendisi imal etmek istiyor. Ama Teknoloji ABD de... Vermiyor. Teknolojiyi alamayınca da malesef yapamıyoruz...
Derken İkinci körfez savaşı patlak veriyor. Sene 2003... Bu defa Saddam yine ABD ye kafa tutuyor ve bize yine İncirlik üssünden dolayı tehditler savuruyor. Bu defa iş ciddi. Türkiye hemen kendi güvenliği ve sivil savunması için ABD'den bu füzelerden istiyor. Ama stratejik müttefikimiz olan ABD (o da nasıl stratejik müttefik se???) füzeleri vermiyor. Kaldık mı açıkta!...
Bu defa Avrupa'ya yalvarıyoruz. Avrupada bir tek Hollanda 4 tane gönderiyor geri almak kaydıyla. Sonradan öğreniyoruz ki dört patriotun ikisi zaten çalışmıyormuş... Ve savaşta Yine Allah bizi koruyor da Saddam bize her neden se füze fırlatmıyor...
Şimdi Saddam ve Irak tehditi kalmadı...
Ama yeni tehdit İran... ABD İsrail'in güvenliği için İran'ı er geç vuracak. Ortadoğu yeniden karışacak...Bu defa füze tehditi İrandan gelecek. İran'ın Elinde şu an Ankara'ya kadar bütün illeri vuracak menzilde füzeler var. Türkiye'nin işi bu coğrafyada çok zor. Muhtemel ABD İran savaşında İran'ı tutsak, bütün dünya ülkeleri ile ters düşeceğiz. ABD yi direkt olarak tutsak, İran komşumuz. Onlar vuruşurken biz ayak altında kalacağız. Ayrıca İran da Irak gibi İncirlik üssünden dolayı bizi düşman ilân edip vurabilir. Bu ihtimal her zaman var...
İşte sayın hemşehrim, Türkiye'nin hiç vakit geçirmeden bu tehditlere karşı bir an önce kendi cephe gerisi savunmasını kurması gerek. İlk etapta bu parayı verip füze rampalarını satınalırız. Doğu ve güneydoğu illerini güvenliği sağlanır. Daha sonra sahibolduğu bu teknolojiyle Türkiye geriye kalan bütün illerin güvenliği için patriotları kendi yapar...
Şimdi sana soruyorum. İran gibi Yunanistan füze geliştirse ve de Ankara'ya kadar ege, marmara ve iç anadoludaki bütün illerimizi vurabilecek bir silâh sistemine sahip olsa sen Kütahya'da rahat uyuyabilirmisin? Ben şahsen İstanbul'da rahat uyuyamam...
Bilmiyorum anlattıklarım faydalı oldu mu?
Bu satırları okuyan her arkadaşıma selâmlarımı gönderiyorum...

#ercan43' tarafından 13.09.2009 21:49:29 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 13.09.2009 21:53:03 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 13.09.2009 21:55:28 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 13.09.2009 23:14:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Eylül 2009, 21:47 - İp: 217.***.**2.115
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

ufff..derin mezular bunlar derin..

Ankara buluşması topiğine takılmaya devam edeyim en iyisi

Tarih: 13 Eylül 2009, 22:03 - İp: 88.***.**2.74
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Lazut hocama katılıyorum. Bu vatanseverler sanırım vatan olarak sadece Amirikayı seviyor olmalı.
Ercan ağabey;
Bu dediklerine katılmıyorum. İran ı hiç ama hiç sevmesem bile hatta iranı sevmektense amerikayı sevmeyi yeğ tutsamda şu anda iran tarafından bir tehdit olması mümkün değil. Eğer olacak sa ve bu amerika yüzünden başımıza gelecekse amiraka hibe etsin.
Sorun amerikanın ekonomik krizi. Bunu bize saldığı salma ile halledecek. Sadece b.ize değil. Başka geri kalmış ülkelerede. Onlarda alıyor. Almak zorunda kalıyor. Efelenirsek neler oluyor biliyoruz.
Ama yeter artık.

Tarih: 13 Eylül 2009, 23:25 - İp: 85.***.**6.139
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Amerika İran'a dokunmadığı müddetçe sorun yok... Dediğin doğru. Ama vurmaya kalkarsa incirlik üssünden dolayı büyük risk altındayız. Adamlar komşu, müslüman kardeş filan tanımaz vurur...Barışta savaşa hazırlanmak ve şimdiden tedbir almak devlet adamı sorumluluğu gereğidir.

Tarih: 13 Eylül 2009, 23:37 - İp: 217.***.**2.115
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

''Eğer olacak sa ve bu amerika yüzünden başımıza gelecekse amiraka hibe etsin. ''

Malesef ve her ne kadar pazaremmiye katılmaktan hoşlanmasam da şu yukarıdaki cümleye katılıyorum..

Tarih: 13 Eylül 2009, 23:38 - İp: 88.***.**3.128
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

abi bizi hep bu teranelerle kandırdılar gibime geliyor. yok yunan düşmanı bulgar düşmanı, sscb düşmanı, ırak, iran iç düşman hep yalan gibime geliyor. silah sattılar bize yıllarca.
mgirgin afferin sana.

Tarih: 13 Eylül 2009, 23:43 - İp: 85.***.**6.139
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar, Amerika ar-ge'ye, teknolojiye milyarlarca dolar harcayan ve teknolojiyi satan bir ülkedir. Yeni teknolojileri katiyen hibe etmez. Hibe ettiği malzemeler kendinde demode olmuş, hizmet dışı kalmış askeri malzemelerdir. Bu tarih boyunca hep böyle olmuştur.

Tarih: 13 Eylül 2009, 23:48 - İp: 217.***.**2.115
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

valla dediğim gibi bu bir haraçtır.
zamanında bizde alırmışız böyle.

Tarih: 13 Eylül 2009, 23:50 - İp: 85.***.**6.139