nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

Xd Kartlarda M Ve H Farkı

xd kartlarda h ve m modelleri arasında ne fark var acaba?

Tarih: 10 Şubat 2007, 12:07 - İp: 88.***.**9.7
kerem1718
kerem1718 (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar aynı sorunun cevabını ben de arıyorum.
Bilen varsa bekliyoruz cevabı...

Tarih: 8 Mart 2007, 16:15 - İp: 195.***.**8.130
umikami
umikami (üye)
İstanbul / Meraklı

iNGİLİZCE varsa linkten yararlanabilirsiniz
Temelde Multi-Level-Cell adında yüksek kapasite ve verim için kullanılan yeni bir hafıza çipi teknolojisi.

Tarih: 9 Mart 2007, 10:24 - İp: 85.***.**4.38
v.i.p
v.i.p (üye)
Ankara / Meraklı

M medium type H high type anlamında yani daha hızlı, ancak xd cartlarda H type da bile staddart sd performansı var,,buda XD cartların ve bunu kullanmakta israr eden üreticilerin ayıbı,,H type kartlar 4 mb/s okuma 5 mb/s yazma hızına sahipler ki xd kart kullanmak zorunda olan biri olarak verilen paraya acıyorum,,SD 66x bir kartın okuma hızı 8 yazma hızı 10 mb/s ki şuanda xd ye vereceğin parayla 150x kart alınıyor gerisini sen hesap et,,Tek kelimeyle kepazelik,,

Tarih: 14 Mart 2007, 09:39 - İp: 88.***.**0.18
isert
isert (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar.

XD kartlarda bildiğiniz gibi H ve M olmak üzere bilinen 2 tip var. Aralarında Hız farkı olduğuda yazılmış zaten ama başka bir farkı daha var.
Eğer Olympus SP serisi kullanan varsa 640x480 30 fps de video kaydı yaparken 15 sn limit olduğunu görmüştür. H tip kart ile bu sorun çözülüyor.Fakat diğer bir konu H tipi kartın piyasa bulunmadığını ve hatta bu tip kartın üretimden kalktığını biliyormusunuz.Ben biraz cazgırlık yapıp Olympus Almanya ile görüştüğümde öğrendim bunu. Ama XD kart kullanıcılarına bunu yanında mutlu bir haber daha var M+ M den hızlı ve yüksek kaliteli Video çekiminde limiti de kaldırıyor.kartlar üretilmeye başlanıyor. 2008 yılı ortalaraına doğru bu kartlar piyasaya çıkacak. Ama Türkiye piyasasına ne zaman gelir bilinmez.Sizde benim gibi yapıp Olympusu sıkıştırısanız eminim daha kısa zamanda sonuç alırız.
Kolay gelsin.

#isert' tarafından 25.02.2008 09:44:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Şubat 2008, 09:38 - İp: 213.***.**3.136
optimum
optimum (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba arkadaşlar.

Konuyu görünce üye oldum

Olympus 1030 SW makinayı uzun süre bekledim ve kavuştum. 2 Aydır kullanıyorum ve inanılmaz mutluyum. Denize, havuza sokuyorum ve hem video hemde resim çekiyorum. En fazla indiğim derinlik 3 metre oldu. Su altında en az 15 kez kullandım. Çamurlandı yıkandı ve hala ne çizik var nede yıpranma. Gerçekten tavsiye ederim. Özelliklede sınır tanımayan ve suda resim/video çekenler için.

Bu makina için kesintisiz video çekmeye yarayan XD M+ kartlar artık Türkiye'de satılmakta ve yaklaşık fiyatı 50 ytl civarında. Bilginiz olsun.....

Tarih: 11 Ağustos 2008, 14:57 - İp: 81.***.**4.249
  • 1