yetshot
yetshot (üye)
İzmir / Meraklı

Twinmos 1 Gb 133x Sd Kart

Merhaba arkadaşlar,

Dün Twinmos'un 1 GB 133x kartını aldım ve 512 MB'lık Kingston kartımla karşılaştırdım. 6 MP, TIFF modunda aynı ışıklandırmaya sahip nesneyi aynı enstantane ve diyaframda çektim ve Twinmos'un Kingston'a göre bariz bir şekilde yavaş yazdığını farkettim (Kronometre tuttum Kinston 4 snde, Twinmos ise 10 snde yazdı).

Kingston kartımda hızla ilgili hiç bir ibare yok büyük ihtimalle 66x hızında olduğunu tahmin ediyorum ama buna rağmen üzerinde 133x yazan Twinmos son derece yavaş çıktı.

133x Twinmos SD kart kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, Twinmos üzerinde yazan hız değerini veremiyor mu yoksa bu benim karta özgü bir problem mi? (Bu arada makinem FZ7)

Tarih: 25 Ekim 2006, 16:05 - İp: 81.***.**4.7
ergunkaradag
ergunkaradag (üye)
İzmir / Amatör

o konudaki saptaman çok doğru.özellikle hızlı diye twinmos 1gb 133 ü aldım,inanki 1gb 66x kingstondan çok daha yavaş.makinam benin panasonıc fz 30. makina konusunda sorun yok.Ama twinmos kullananlar istediğini bulamadı...

Tarih: 26 Ekim 2006, 04:57 - İp: 85.***.**3.249
yetshot
yetshot (üye)
İzmir / Meraklı

eratatek, sağol.

Artık tek tesellim diğer markaların iyi markaların 512 MB'lık kartlarındn daha ucuza 1 GB'lık karta sahip olmuş olmak olacak. O kartı artık istepne yaparım

Demek ki Sandisk ve Kingston'dan şaşmamak gerek.

Tarih: 27 Ekim 2006, 13:40 - İp: 81.***.**6.87
  • 1