onur_fendo
onur_fendo (üye)
Malatya / Amatör

Sony A100 Ve Kingston Compact Flash

Sony A100 için bulabileçeğim en iyi compact flashın extrem 3 olduğunu bile bil 1 gd kingston compact flah aldım ve şuan aldığım günden itibaren sorunlar yaşıyorum bazı fotograflar kendi kedi kendine silinebiliyor silinmede değil yeri dolu ama fotograf görünmüyor aktardığım zamanda aynı prblem neden kaynaklandığını anlayamadım ama hala sanırım cekilen fotografları fazla sildiğimde oluyor bu tarz bi sorunla karşılasan bi arkadaşım daha var oda sony a100 ve kıngston kullanıyor neden kaynaklanabiliyor uyum sorunumu sizce?

Tarih: 28 Şubat 2007, 19:59 - İp: 88.***.**3.81
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Bende 256 Kingston, 1 GB Stormax ve 2 GB Bigboy marka CF'ler var... bahsettiğin gibi bir sorunla karşılaşmadım..

Tarih: 28 Şubat 2007, 20:06 - İp: 85.***.**9.219
onur_fendo
onur_fendo (üye)
Malatya / Amatör

peki sizce bu bahsettiğim sorun fotograf makinasından kaynaklanabilirmi arkdaşımda kingston kullanınca ve aynı sorunları yaşayınca karttan kaynaklanan bi sorun diye düşündüm silmedikçe prblem olmuyor gibi ama sildiğim zaman bazı kalan bazı fotolardan bi kızmı görünmüyor ve bazı durumda o görünmeyen fotoları silmeye kalktığımızda makinayı yeniden kapatıp açmam gerekiyor

Tarih: 28 Şubat 2007, 20:11 - İp: 88.***.**3.81
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

şu an usb ve flash belleklere bulaşan "bittorrent.exe" diye bir virüs mevcut... nod32 programı ile belleği bir taratın derim. (30 günlük tam fonksiyonlu deneme sürümünü sitesinden indirebilirsiniz)

Tarih: 28 Şubat 2007, 20:16 - İp: 85.***.**9.219
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Düşük hızlı kartlar böyle hızlı makinalarda bu sorulara sebep oluyor.BEn z2 ile böyle sorunu düz sd kart kullanırken yaşıyordum. Ultra alınca sorun kalmadı.
Exrem alınca sorun çözülür.

Tarih: 28 Şubat 2007, 22:07 - İp: 85.***.**5.231
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Format atin. Yani kart A100'un uzerindeyken formatlamayi deneyin.

Kartin orjinal dosya sistemi ve A100'un varsaydigi arasinda fark varsa boyle seyler olabilir, formatlayarak ikisini ayni sisteme donusturebilirsiniz.

Tarih: 28 Şubat 2007, 22:27 - İp: 88.***.**7.75
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

A100 yazılımının bazı kartlar ile problemi olduğu konusunu dpreview.com forumlarında okumuştum, yanlış hatırlamıyorsam. Bu nedenle, teknik servise gönderilen makinelere; bu sorunun çözüldüğü, firmware sürüm 1.03 yükleniyormuş diye duydum. Firmware 1.03 henüz resmi olarak yayınlanmadı ama teknik servislerde vardır sanıyorum.

Tarih: 28 Şubat 2007, 23:47 - İp: 85.***.**5.197
ozlenenler
ozlenenler (üye)
Adana / Amatör

bu Sandisk Extreme III kart 20mb/sn olarak geçiyor. biraz yeniyimde anlamadım. 2 gb kart ile max. ne kadar fotoğraf çekilebilir. bi yardımcı olursanız sevinirim...

Tarih: 6 Mart 2007, 22:01 - İp: 88.***.**9.168
  • 1