ardabeyaz
ardabeyaz (üye)
İstanbul / Amatör

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Silinen dosyaları kurtarma programları arasında en çok tercih edilen programlardan biride, Recover My Files programıdır. işlemi hiç bir zaman %100 başarı ile sonuçlanmamakla beraber, özellikle silinen resimleri geri getirme konusunda başarı yüzdesi, Recover My Files programı için %70 olduğu söylenmektedir.

Silinen Dosyaları Kurtarma
Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programının güncel versiyonları içinde bizim test ettiğimiz en kararlı versiyonu, Recover My Files Pro v4.9.4.1343 Full versiyonudur.

Bu program sayesinde formatta silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılmaktadır. Kısaca anlatalım…

silinen dosyaları kurtarma programının kurulumu ve kullanımını resimli olarak anlatalım.

Aşağıda size sunduğumuz iki alternatif linkten herhangi birinden, silinen dosyaları kurtarma programımızı indirdikten sonra,

Recovery My Files LETİTBİT’ ten indirmek için; http://adf.ly/AFdKW
Recovery My Files TURBOBİT’ ten indirmek için http://adf.ly/AFddM

indirdiğiniz dosyayı açtığınızda aşağıdaki resimde olduğu gibi iki adet program karşınıza çıkacaktır.

silinen dosyaları kurtarma
Öncelikle Recover My Files programını çalıştırmalısınız.

Karşınıza çıkacak olan ekranda NEXT yazan yere tıklayıp devam ediyoruz.

Bu bölümde Download Update Now yazan yer seçili olarak gelmektedir. Ama biz Recover My Files programını güncellemek istemiyoruz, bu yüzden Skip Update bölümünü seçiyoruz.

Daha sonra karşımıza çıkan ekranda I accept the agreement ( sözleşmeyi kabul ediyorum ) seçeneğini seçip NEXT diyoruz.

silinen dosyaları kurtarma programımızın bilgisayarda kurulacağı yeri otomatik olarak belirtmekte olduğundan bu bölümde değişiklik yapmadan NEXT diyoruz.

Daha sonra karşımıza çıkan ekranda hiç bir işlem yapmadan NEXT diyoruz.

Daha sonra Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programının bilgisayarımızın masaüstü’ne kısayol oluşturmasını istiyorsak, Creat a desktop icon seçeneğinin başına bir tik koyuyoruz.

Ve İNSTALL diyip kuruluma başlıyoruz. Recover My Files Pro v4.9.4.1343 programının kurulumu ortalama 10-15 saniye sürüyor ve FİNİSH butonuna basıp kurulumu bitiriyoruz.

Sıra geldi silinen dosyaları kurtarma programımızı tam sürüm yapmaya, tam sürüm yapmadan kullanırsanız programımız yine normal olarak çalışır yalnız dosyalarınızı bir ortama kayıt etmek istediğinizde programı satın almanız gerektiği uyarısını alırsınız.

Peki Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programını nasıl tam sürüm yapacağız, onuda hemen anlatalım.

Öncelikle Recover My Files programımızın masaüstü’nde oluşturduğu icona sağ klik yapıp en alttan özellikler sekmesini seçiyoruz.

Karşımıza çıkan pencereden, HEDEFİ BUL butonuna tıklıyoruz ve programın kurulu olduğu dizine ulaşıyoruz.

Daha sonra indirdiğimiz dosyanın içinden çıkan CRACK dosyasının içindeki dosyayı kopyalıyıp, programın kurulumunun yapıldığı klasöre yapıştır diyoruz.

Size bu dosya zaten mevcut üzerine kopyalama yapayım mı diye soracaktır Microsoft … EVET diyip Crackleme işlemini bitiriyoruz.

Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programımız artık kullanıma hazırdır.

Recover My Files Pro Programının kullanımı;

Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programını çalıştırdığınızda karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibidir.

Burada Recovery Files menüsünden silinen dosyalarınızı, Recovery Drive menüsünden silinen programlarınızın driver’larını kurtarmak mümkündür. Biz silinmiş olan resimleri veya herhangi bir dosyayı kurtarmak istediğimizden, Recovery Files menüsü seçip NEXT diyoruz.

Daha sonra hardisk’imizin hangi bölümünde arama yapmak istiyorsak o bölümü seçiyoruz, ve NEXT tuşuna basıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda bize iki seçenek sunmaktadır.

Search for deleted files ( Recommended ) { Silinmiş Dosyaları Ara }
Search for deleted files then search for selected ”Lost File” types { Silinmiş dosyaları ve kayıp dosyaları ara }
Bu bölümde daha detaylı olduğu için biz alttaki Search for deleted files then search for selected ”Lost File” types seçeneğini seçip NEXT diyoruz.
Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Biz en çok aranan bazı dosyaları seçiyoruz.

Bizim aramasını yaptığımız dosyalarıda kısaca tanıtalım.

Seçili olan AVI uzantısı; silinen avi uzantılı video’ları aramak için,
Seçili olan JPEG uzantısı; silinen resim dosyalarını kurtarmak için,
Seçili olan XLSX uzantısı; silinen excel dosyalarını kurtarmak için,
Seçili olan DOCX uzantısı; silinen word dosyalarını kurtarmak için,
Evet silinmiş olan dosyamız neyse onun uzantısını seçerek START diyoruz. [ Not: Ne kadar çok uzantı aynı anda seçersek programın işlemi bitirme süresi o kadar uzayacaktır. ]

Resimdede görüldüğü üzere, File Type yazan menü seçili olduğunda, tüm dosya uzantılarını ayrı ayrı görebiliyorsunuz. Bizim vakti zamanında sildiğimiz bir resmi %100 başarı ile geri getirme işlemi yapabiliriz. Bu resimler bazen tam olarak görüntülenmez, örneğin aşağıdaki gibi;

Yukarıdaki resim için yapacak birşey yoktur. Bu resim tam olarak silinmemiş, ama üzerine veri yazıldığı için tam olarakta görüntülenemektedir.

Neyse; biz kaldığımız yerden devam edelim ve tam olarak görüntülenebilen silinmiş dosyamızı nasıl kurtaracağız onu anlatalım.

Pencerenin üst kısmında Save Files yazan yere tıklıyoruz, seçili resimleri ( yada resimi ) kaydedeceğimiz bölümü seçiyoruz ve kaydet diyoruz.

işlemimizin sonunda;

Görüldüğü üzere bizim BELGELERİM klasörüne kayıt ettiğimiz resimimizi kurtarmış oluyoruz.

Saygılarımla.
Arda BEYAZ

Recovery My Files LETİTBİT’ ten indirmek için; http://adf.ly/AFdKW
Recovery My Files TURBOBİT’ ten indirmek için http://adf.ly/AFddM

Tarih: 14 Temmuz 2012, 09:36 - İp: 78.***.**8.188
turhancemal
turhancemal (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Emeginize saglik cok faydali bir konu paylasmissiniz Tessekürler

Tarih: 31 Temmuz 2012, 03:19 - İp: 178.***.**6.131
m.tmn
m.tmn (üye)
Gaziantep / Amatör

mac os x kullananlar varsa eğer mackeeper giden fotoları geri getiriyor
1 ay kadar önce gezide yaklaşık 500 foto çekmiştik arkadaş gezi bitiminde fotolara bakarken birini silmek isterken makina üzerinden hepsni sildi mackeeper sayesinde tüm fotoları ve videoları kurtardım sadece 1 video kayıptı

Tarih: 3 Ağustos 2012, 11:51 - İp: 88.***.**6.172
feyza95
feyza95 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

Merhaba arda bey benimde bilgisayarımdaki yerel disk d klasöründe bulunan tüm fotoğraflar silindi daha doğrusu herşey.geridönüşümdede yok.feci üzülüyorum lütfen yardım edin.programı indirip kurdum hatta anlattığınız şekilde lost files'ide oluşturdum.ama save edince key falan bişi istedi napmalıyım? lütfen yardım edin çok zor durumdayım ( resimlerimi geri aliyim yeter..

Tarih: 3 Nisan 2013, 22:45 - İp: 159.***.**5.240
kriptopara
kriptopara (üye)
İzmir / Firma

Konu ve anlatım biraz eski kalmış gibi görünüyor. 3 farklı programla silinen fotoğrafları kurtarma hakkında detaylı bir anlatım buldum. Hem mobil hemde PC üzerinde resimleri kurtarma detaylıca anlatılmış: https://www.teknokenar.com/silinen-fotograflari-kurtarma/

Tarih: 15 Ağustos 2018, 15:55 - İp: 31.***.**5.224
  • 1