senold
senold (üye)
İstanbul / Meraklı

Sd Kart Sorunu.

Merhabalar yazilari okudum ama benim sorunumla ilgili birsey bulamadım..

kodak cx6200 fotograf makinem var buna 128 mb kingston sd kart aldım.. taktım calisti ve en iyi kalitede 185 resim cekebilecegim ekranda belirdi ancak 24-26 resim cektikten sonra cektigim resimleri kaydetmiyor..

Önizlemede sadece 25 resimden sonrakji cektiklerimde sadece mavi bir ekran gossteriyor..

Ama makinede 160 resim cekebilecegimi gosteriyor bu neden kaynaklanabilir??

Tarih: 24 Mayıs 2004, 15:39 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Merhaba ,

Sd Kartını card reader'ı (kart okuyucusu) olan bilgisayarda önce scandisk yap ve daha sonra formatla.Kartı al ve makinene taktıktan sonra birde makinede formatla (kendi dosyasını karta yazması için) Bu sd kartını başka makinelerde kullanma.
Aslında yeni bir kart almak yerine kendine adam gibi bir makine alsaymışsın daha iyi olurdu böyle saçma sapan durumlarla karşılaşmazdın.

Selamlar Murat Özdemir www.burukay.com

Tarih: 24 Mayıs 2004, 19:20 - İp: yok
martar2005
martar2005 (üye)
Çorum / Meraklı

Herkes iyi makine almak ister ama maddi durum ... veya fazla kullanmayan biri için çok iyi bi makine.. ))

Tarih: 24 Mayıs 2004, 22:37 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili martar,

Bu konuda sevgili mckyra 'nın çok güzel bir düşüncesi var:o parayı verip kötü bir makine almaktansa biraz daha çaba gösterip daha iyisine sahip olmak en akıllıca olanıdır.
Senin için en iyinin kriteri nedir?Teknik veriler mi ? duygusal bağlılık mı? yoksa "ben doğuştan kralım dolayısı ile benim makinem de kraldır gibi narsist bir yaklaşım mı?
Selamlar....Murat Özdemir www.burukay.com

#burkay' tarafından 25.05.2004 08:34:51 tarihinde düzenlendi.

#burkay' tarafından 25.05.2004 08:35:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2004, 03:46 - İp: yok
  • 1