didim
didim (üye)
Aydın / Amatör

Sd Kart Silindi Sabit Dosya Lazım

Bugün malesef Securedigal markalı 128 MB olan SD kartımı tamamen sildim.Şimdi foto mak. takınca "card errror " hata mesajı veriyor . Ama kart saglam bilgisayarda scandisk ve defrag yaptırabiliyorum .

Yani kısaca makinanın kartı tanıması için gerekli olan dosyaları eksik bu dosyalar "Misc" ve " Dcim" klasörü içerisinde olmalı bende "Misc" klasörü içerisindeki "Autprint.mrk" dosyası mevcut diger dosyalar yok .

Elinde herhangi bir SD kart olan varsa içerisindeki dosyaları gönderirise memnun olurum .

Selamlar

#didim' tarafından 16.01.2008 14:13:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Aralık 2003, 20:22 - İp: yok
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Fotoğraflarını kurtardıysan karta format at bahsettiğin dosyalardan olmaması lazım.

Tarih: 24 Aralık 2003, 20:34 - İp: yok
didim
didim (üye)
Aydın / Amatör

Format attım zaten kartı degişen bir şey yok kartı foto. makinada kullanamıyorum ama içerisine data yükleyip başka bilgisayara kopyabiliyor yani usb stick gibi kullanıyoru

Tarih: 25 Aralık 2003, 23:20 - İp: yok
didim
didim (üye)
Aydın / Amatör

Arkadaşlar sorun cözüldü

Ben malesef daha önceden formatı bilgisayarda atıyordum o yüzden foto mak. tanımıyormuş . Şimdi Foto mak. format atınca düzeldi yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim .

Tarih: 26 Aralık 2003, 14:24 - İp: yok
barisink
barisink (üye)
Ankara / Amatör

ayni sorunlardan bende cok cektim. ama hicbir cozum bulamadim. en iyi cözüm git aldigin yere garantiye gönersinler. ama dikkat et sana geri verdikleri kart seninkinden baska bi marka olmasin.

Tarih: 29 Aralık 2003, 14:32 - İp: yok
emcebat
emcebat (üye)
Konya / Amatör

Değerli Arkadaşlar;2 gündür bu konuyu araştırıyordum ve buldum.'pci_de_smartrecovery' programı ile hafıza kartımı kart okuyucu bölüme taktım.Programı çalıştırdım,kartın olduğu bölümü seçtim ve start yaptım.Kaybolan fotografları geri getirdim.

Tarih: 4 Aralık 2007, 23:19 - İp: 85.***.**8.102
selcuk0650
selcuk0650 (üye)
Ankara / Firma

dostum aklında olsun kartın silindiği zaman geri dönüşüm programları var kurtarabilirsin bilgilerini

Tarih: 9 Aralık 2007, 23:17 - İp: 85.***.**8.111
  • 1