havatemiz
havatemiz (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Sd Kart İki Kez Formatlandı

Nikon D 80 için 4MB SD kart aldım. Format işlemi yapmadan kartı makinaya takip actim. Hersey normal.Bir kaç kare de fotograf çektim. Dükkandan ayrıldığımda fotograf çekmeye devam etmek istediğimde makinanın çalışmadığını hata verdiğini gördüm.Format işlemi yapmak aklıma gelmedi. Kartı aldığım mağazada kartı başka makinada deneyen satıcı formatlamasına rağmen kartın bozuk olduğunu söyledi ve hemen değiştirdi. İkinci kartta aynı hatayı verince ,satıcının rengi değişti '' bunlar ömür boyu garantili '' nasıl böyle olur derken Kartı ikinci kez formatladı ve kart normal çalışmaya başladı.Ben amatör olarak çok şaşırdım ama satıcı da yeni bir konu öğrenmiş oldu.

Tarih: 28 Ağustos 2007, 13:23 - İp: 212.***.**3.10
hightech
hightech (üye)
İstanbul / Meraklı

Kartin markası neymiş?

Tarih: 29 Kasım 2007, 12:28 - İp: 194.***.**1.69
koç2513417
koç2513417 (üye)
Aydın / Özel Gün Fotoğrafçısı

sayın arkadaşım her makinenin kartını sadece çeken makina da formatlayınız. mesela bilgisayarda formatlarsanız ileride hata verir.sebebi format değişikliğidir.lütfen bunlara dikkat edin.niconlar bu konuda format esnasında karta bir işletim dosyası atar.işletim dosyası yoksa bu kartı hata olarak verir.kartınızı asla bilgisayarda formatlamayınız ilgilerinize.
not:kartlarda sahte çıkıyor firmalar bunu dikkate alır zaten ve değiştirir.

Tarih: 29 Kasım 2007, 16:11 - İp: 88.***.**4.145
  • 1