trollop
trollop (üye)
Muğla / Amatör

Sd Kart **derdim Cok Buyuk**

Selam
SD sandisk kartim var 2 yildir sorunsuz kullaniyorum , yaklasik 110 adet foto cektikten sonra CARD errror vermeyebasladi, hic bir card okuyucu acamiyor (format atmak istermisiniz) ikonu beliriyor. benimkinden farkli 3-4 dijital kamerada fotolarimi gorebiliyorum fakat onlarin usb baglantisi ile bilgisayara atmak istedigimde tekrar hata veriyor, ne yapmaliyim , bu daha once kimsenin basina geldimi?
tesekkurler
alpay

Tarih: 24 Kasım 2008, 22:22 - İp: 85.***.**3.181
playertr
playertr (üye)
Antalya / Amatör

dstm makınayla pc ye usb den baglan.o sekılde atabılırsın

Tarih: 24 Kasım 2008, 23:19 - İp: 81.***.**6.94
trollop
trollop (üye)
Muğla / Amatör

onuda denedim, maalesef olmuyor

Tarih: 24 Kasım 2008, 23:38 - İp: 85.***.**1.146
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Benim bir arkadaşımında başına gelmişti. Kart bidaha iflah olmamıştı. attı yenisini aldı.
İstersen şunları deneyebilirsin.
Kartı tak. İçindekileri al.
format isterse format at.
Format atarken FAT ve FAT32 seçeneğini değiştirerek dene.
Yani FAT ta format at. sorun devam ederse FAT32 yi dene. Orada başka bişey daha varsa (NTFS gibi) onlarıda dene.
-Kart okuyucunu değiştirerek dene.
-Bilgisayarım>Aygıt yöneticisi'nden usb sürücülerinin sorunlu olup olmadığpını kontrol et.
-----------------------------------
Biz yukarıda yazılanların hepsini denedik. Bazen tam oldu dedik 3 gün sonra tekrar "biçimlendirin" diye uyarılar belirmeye başladı. Sendeki karta güvenerek iş yapmaman risk almaman iyi olur. Yoksa heran kartın bi yamuğuyla karşılaşabilirsin

Tarih: 25 Kasım 2008, 02:03 - İp: 88.***.**3.170
trollop
trollop (üye)
Muğla / Amatör

karin akibeti inan pek umurumda degil, fakat icerik beni endiselendiriyor, kartin icini goremiyorum ki bosaltabileyim.....tek derdim o zaten

Tarih: 25 Kasım 2008, 12:41 - İp: 85.***.**1.146
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

benimkinden farkli 3-4 dijital kamerada fotolarimi gorebiliyorum
o makinalara tak usbyle farklı pcye bağlan fotoları al.

Format at kurtarma programlarıyla kurtarmayı dene.
bakalım bu ne olacak?

Tarih: 25 Kasım 2008, 14:36 - İp: 88.***.**3.170
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

kartın veri alış verişi yapan bacağı sorunlu anlaşılan
karttaki bilgileri görebilirsin ancak ne karta yeni bilgi (fotoğraf ) yükleyebilirsin ne de mevcut görüntüleri dışarıya ktarabilirsin çünkü yazdığım gibi kartın veri alış-veriş bacağı sorunlu ve maalesef tamir edilmiyor.

Tarih: 25 Kasım 2008, 14:57 - İp: 88.***.**5.239
ycakar
ycakar (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar

eğer bunu denerseniz sanırım kartınızı ve içeriğini kurtarabilirsiniz. sırasıyla

1 kartınızı kart okuyucu ile pc ye takın
2 kartı makinanız gördükten sonra siz açmak için işlem yapmayın
3 pc nizde yüklü winrar programını açın ve dizin bölümünden kartınıza ait sürücü yolunu gösterin
4 fotoğraf makinanınızın herzaman belirlediği klasör adı (dsc) vb. dışında kalan herşeyi işaretleyerek siliniz.

kartınızı pc den çıkarıp yeniden taktığınızda sorun kalmayacaktır.

saygılarımla

Tarih: 12 Nisan 2009, 21:21 - İp: 88.***.**5.49
simonare
simonare (üye)
Yurtdışı / Meraklı

şu yöntemlerden birisi çalışırsa bizi haberdar edebilirmisiniz. Hakikaten ilginç yöntemler anlatılmış. Bazıları bana göre pekde mümkün olmayan yöntemler ama tabi belli olmaz.

Tarih: 13 Mayıs 2009, 17:24 - İp: 131.***.**9.69
  • 1