kofana12
kofana12 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D7000 Hafıza Kartı Yardım Lütfen!!

!!!YARDIM!!!

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.Forumda yeniyim ve 1 hafta önce nikon d7000 aldım bir kaç sorum olacak sizlere.

1.Makinam bazen kartımı görmüyor özelliklede çekim sırasında bir anda kart yok diyor.Takıp çıkartınca tanıyor.Bunu her iki yuvadada yapıyor sorun nedir?
2.Makinamın son sürümü olan v1.3 versiyonunu yüklemek için kartıma güncelleme dosyasını atmak istiyorum kesinlikle karta hiçbirşey kopyalamıyor.Sadece kart reader ile karta bir şey aktarabiliyorsunuz.(kart kesinlikle orjinal olup güvenilir yerdena alınmıştır)
Sonuç olarak iki arada bir derede kaldım makinam mı bozuk, yoksa hafıza kartım mı?

KARTIM:SANDİSK EXTREME HD VİDEO 30MB/s 16 GB SANDİSK

İlginiz için şimdiden teşekkürler.Bakmak isteyenler için son 7 8 senedir yaptığım çekimlerin bulunduğu fotoğraf sayfamın linki:

fotoğraflar: http://www.facebook.com/pages/Photographer-Bark%C4%B1n-B%C3%BClb%C3%BCl/230900953082

Tarih: 27 Ocak 2012, 14:49 - İp: 88.***.**8.103
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makine kartı ara sıra gormuyorsa bunun farklı nedenleri olabilir. makinedeki dişlerden biri egilmi bukulmus olabilir kartla ilgili bir problem olabilir vesaire..buna yapılabilecek bir sey yok su anda. farklı bir akrtla deneyebilirsiniz.
kartınıza format atabilirsiniz.
bu kartlar uzun sureli garantili satılıyor degişim yapabilirsiniz.

makineyi kabloyla bilgisayara bagladıgınıza karta bişey atamamanız ama kart okuyucuyla taktıgınızda okuması durumu normal.
makine yanında verilen cd yi kurup kart içerigine bu sekilde rahatlıkla ulasabilirsiniz.

**
d700 için degil kullandıgım canon için konusursam canon utility programıyla makineyi bilgisayara baglayıp hemen hemen butun işlemleri gerceklestirebiliyorum.
buna firmware dosyasını indirip karta kopyalayıp sonrasında firmware yapmak dahil.

kurmadıysanız bu cd içindeki programı kurun, firmware yapılısını anlatan kullanım kılavuzu bolumunu okuyun. sorununuzu bu zekilde cozebilirsiniz.

Tarih: 9 Şubat 2012, 16:31 - İp: 217.***.**7.155
  • 1