borsamur
borsamur (üye)
Yurtdışı / Amatör

Lumix Fx01 28 Mm Lens

slmlar

bugun geldi makinam
Lumix fx01 daha yeni bir urun bir kac aylik ve 28 mm lik mercege sahip/

arkadsta fx9 u vardi mega OIS diye titresimi engelleyen br ozellk var ve cidde ne kadr salansaniz hoplansaniz o ani titretmeden yakaliyor renkelr cok iyi alet cok kibar ekran co genis filan.
bilgim kadariyla 28 mm lik slr olmayan makinalarda ilk genis acili lense sahip .

ama malesef tum makinalar gibi 16 mb sd cardla geliyor.

1 gb alicam ama standart bir 1 gb sdcard yazmada yavas kalirmi yaada yavasliktan resimlerde kalite kaybi olusurmu

illa 60x 100x gibi bir kartmi alayim.

ilgilenenlere ben londradayim ve 249 pound al aldim.
ve 1 gb sd card 25 pound.

#borsamur' tarafından 20.05.2006 04:10:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2006, 03:52 - İp: 80.***.**5.103
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

borsamur

Öncelikle birkaç düzeltmede bulunmak istiyorum, sözlerimi yanlış anlama lütfen

OIS diye titresimi engelleyen br ozellk var ve cidde ne kadr salansaniz hoplansaniz o ani titretmeden yakaliyor

Muhtemelern çekiminizi gün ışığında yapıyorsunuzdur, gündüz yeterli ışık olduğundan makine enstanteneyi yüksek tutar ve siz ne kadar sallarsanaız sallayın, fotoğraf flu çıkmaz. Bu O.I.S nin bir özelliği değildir. Yeterli ışıkla ilgili bir durum. Işığın az olduğu durumda, elimiz hiç titretmeden çekim yapmak gerekir.Nefes alıp vermemiz bile titremeye neden oluyor. İşte O.I.S hassas titremeleri önlemede devreye giriyor. Yoksa titremeyi tamamamen önleyici bir sistem değildir

İkincisi 28mm objektif, başka ultra compakt makinerlde de vardır. ama fazla yaygın değildir. Makinenin fiyatını arttırdığı için pek tercih edilmez. Ama 28mm lik bir objektifli makine almakla çok iyi etmişsiniz. Zaman içersinde daha iyi anlıyacaksınız.

daha önce Panasonic in Compact ürünlerini de test etmiştim. Panasonic diyorki 10mb/sn nin altında olan kartları tercih etmeyin. Daha hızlı kartlar kullanın diyor. Bunun tek bir nedeni var. Yüğksek hızlı kartta yüksek çözünürlükte video çekebilmek. Yoksa fotoğraf çekerken bir sorun çıkmıyor.

Ultra II kart sizin için yeterli olacaktır

Tarih: 22 Mayıs 2006, 16:21 - İp: 212.***.**0.50
  • 1