ulusalcı
ulusalcı (üye)
İstanbul / Amatör

Hafıza Kartı Konusunda Tavsiyeler

*Marka olarak Sandisk, Kingston, Toshiba, Transcend, Lexar gibi kaliteli ürünleri tercih edin. Pretec, OCZ, PNY, Raidata, Stormax gibi dandik markaların ürünlerini almayın. Ucuz diye dandik bir kart alırsınız sonra değerli fotoların olduğu kart bozulur ve bir sürü sorun yaşarsınız. (Sandisk'in sahtelerine de dikkat edin)

*2 GB ve üzeri SD kart alırken SDHC olayına dikkat ediniz. 2007 öncesi üretilen foto makineleri ile kart okuyucuları yeni bir teknoloji olan SDHC'yi desteklemez, dolayısyla 4 veya 8 GB boyutunda SD kartlarınızı çalıştıramazsınız..

*Kartların üzerinde yazan "ultra", "turbo" veya "extreme" tarzı ibarelere aldanmayın. Kartın hızı için 66x 150x gibi değerlerle ifade edilan hız birimlerine bakın.

#ulusalcı' tarafından 26.07.2007 01:59:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2007, 01:58 - İp: 88.***.**1.192
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Sevgili ulusalcı kardeşim, lütfen bilmeden yada az da olsa araştırmadan yazma. Ocz dandik marka ??? kim dedi sana bunu?
Böyle yazıları görünce gülesi geliyor insanın. Ocz bellek konusunda dünya çapında ün kazanmış özellikle overclok(donanımın zorlamayla hız aşımı yapması)ürünleri ile büyük beğeni kazanan bir markadır. İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim.Ayrıca pretec ve pny de kaliteli ürünleri bulunan markalardır.

Tarih: 26 Temmuz 2007, 13:08 - İp: 88.***.**3.195
ulusalcı
ulusalcı (üye)
İstanbul / Amatör

ocz, pretec ve pny Türkiye dışında ismi pek duyulmamış çin-taywan kırması ürünlerdir. Bunlara twinmos ve a-data'yı da ekleyebiliriz.

Tarih: 26 Temmuz 2007, 16:32 - İp: 88.***.**4.33
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Allah aşkına bilmeden konuşma. Ocz kırma öylemi? sen harbiden cahilsin. Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zormuş. Her neyse şimdi vereceğim linki tıkla ve bundan sonraki yorumunu ona göre yap.OCZ bilmeyen tıklasın

Tarih: 26 Temmuz 2007, 19:30 - İp: 88.***.**4.39
ulusalcı
ulusalcı (üye)
İstanbul / Amatör

Tamam OCZ konusunda söylediğimi geri alıyorum ama diğer söylediklerimin arkasındayım

Tarih: 26 Temmuz 2007, 20:05 - İp: 88.***.**4.33
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Diğerleri konusunda da sana kısmen katılıyorum genelde vasat ürünleri var diğer markaların ama iyi denebilecek ürünleride var ürün gamı arasında.
Her neyse yinede nasıl olsa son kararı kullanıcılar verecek. Saülıcakla kal

Tarih: 26 Temmuz 2007, 20:24 - İp: 88.***.**4.39
kaosx
kaosx (üye)
İstanbul / Amatör

bilgi için saol bende cf kartlar hkk da araştırma yapıyorum ..

hama nasıl bir markadır

Tarih: 3 Eylül 2007, 18:59 - İp: 85.***.**1.170
emre563
emre563 (üye)
İstanbul / Meraklı

makinem 2006 üretimi ve 4gb sdhc kartı catır catır calıştırıyor.

Tarih: 26 Ekim 2007, 01:09 - İp: 85.***.**7.150
zutu
zutu (üye)
İstanbul / Amatör

OCZ, Dünya'nın en büyük bellek üreticilerinden biridir. Çok Exa Bilgisayar tarafından Türkiye'ye getirilmeye başlanmıştır. Daha önceki zamanlarda ise, CLOK İÇİN YURTDIŞINDAN GETİRTİRTİLEN bir üründü.

Bende 800Mhz bellekleri var. 1044Mhz hızaşırtma uyguladım.

Ayrıca hafıza kartlarında yaptığım araştırma doğrultusunda, Toshiba'nın yavaş olduğun okumuştum. Tek olumlu Transcend okumuştum. Onun dışındakiler konusunda bilgim yok.

Tarih: 30 Ekim 2007, 14:06 - İp: 85.***.**4.22
  • 1