pulsar
pulsar (üye)
Trabzon / Reklam Fotoğrafçısı

Çok Değerli Fotolarım Gitti !!

Arkadaşlar,

Canon S1 ile gelibolu'da çekmiş olduğum belgesel nitelikli resimlerimi, makinadan bilgisayarın masaüstünde oluşturduğum bir kütüğe aktardım ve orada unuttum. daha sonra almak istediğimde kütüğün bilgisayardan maalesef silinmiş olduğunu öğrendim. Benim için çok değerli olan ve tekrar çekmemin neredeyse imkansız olduğu bu fotoğrafları geri getirmem için yardımcı olacak arkadaşlara minnettar kalacağım.

şimdiden teşekkürler.

Tarih: 11 Eylül 2006, 14:37 - İp: 193.***.**8.125
t_amon
t_amon (üye)
İstanbul / Meraklı

http://rapidshare.de/files/32727305/GER__GET_RME.rar.html

adresine sizin için yüklediğim bir program var
ben o program sayasinde silinmiş fotolarımı kutardım sizde kurtarabilirsiniz tahminimce

kullanırken sizin hard diskinizin başka bir bilgisayara 2. hard disk olarak çalışırsa kurtarma şansınız daha yüksek

Tarih: 11 Eylül 2006, 16:11 - İp: 85.***.**5.34
pulsar
pulsar (üye)

cevabınız için çok teşekkür ederim. Ancak, denedim ama olmadı. Galiba bir bardak soğuk su iyi gelecek.

Tarih: 14 Eylül 2006, 10:39 - İp: 193.***.**8.125
ynural
ynural (üye)
İstanbul / Amatör

Eğer sizin için çok çok çok değerliyse teknik donanımla kurtarma yollarını deneyebilirsiniz.Bunu Türkiyede yapan bir firma varmış. Bir dosya üzerine 8 defa yazılmamışsa donanımla kurtarma yapılabiliyor.Fiyatı baya yüksek bildiğim kadarıyla. Eğer makinenizle yeni kayıt yapmadıysanız yazılımla karttan kurtarmayı deneyebilirsiniz

Tarih: 14 Eylül 2006, 12:09 - İp: 212.***.**4.5
poettime
poettime (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşım pc de çözmeye çalışma olayı ..

bence card reader ile hafıza kartını tarat bu program ile hafıza kartından da fotoları geri alabilirsin

Tarih: 16 Eylül 2006, 20:45 - İp: 88.***.**1.72
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhabalar,
evet poettime nin dediğine katılıyorum.kart reader e taktıktan sonra file recovery programlarıyla kurtarmayı denersen daha iyi sonuş alırsın.
neticeyi bildirirsen sevinirim.

Tarih: 23 Eylül 2006, 10:17 - İp: 88.***.**7.185
pulsar
pulsar (üye)

ilginize gerçekten teşekkür ederim
ancak, karta başka kayıtlar yaptığım için bu kurtarma programlarının işe yaramadığını duymuştum.

Tarih: 25 Eylül 2006, 13:50 - İp: 193.***.**8.116
ndeveli
ndeveli (üye)
İstanbul / Amatör

bir sorum olucak
eskiden silinen fotolar kaç mb lık yer tutuyordu hafıza kartında..
ve şu anda çektiğin fotolar kaç mb tutuyo üzerine kaydettiğin ?
hala ihtimal varmı diye bakınıyorum
üzücü bu tur şeyler
yedeksiz iş yapmayın derim

Tarih: 5 Ekim 2006, 11:10 - İp: 81.***.**4.54
carisma
carisma (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bu prg banada yollarmisin benimde cok isime yarar ayni durum bendende oldu ama kartda olmadi bilgisayara takilan hardware vardi bende onda tüm dosyalarim silindi ve tüm bu zamana kadar yaptigim iki senelik vardi icinde...
banada yardim ederseniz cok sevinirim...

Tarih: 5 Ekim 2006, 22:49 - İp: 85.***.**1.146
s12345
s12345 (üye)
Ankara / Amatör

pulsar merhaba,
yalnışlıkla bir fotoğrafı hafıza kartından silmiştim. tüm hafta sonu bir çok program denedim. öncelikle yapman gereken fotoğrafı sildiğin depolama aygıtına hiç bir şey yükleme, fotoğrafı silsen dahi koybolmaz. eğer üzerine hiç bir şey yüklemediysen rahatlıkla kurtarabilirsin. (format atsan bile) . fotoğraflar C sürücüsü içerisinde, bilgisayara yeni hiç bir şey yükleme . hard diski başka bir bilgisayarda ikinci disk olarak tanıtarak ve tam sürüm bir kurtarma yazılımı ile taratarak kolaylıkla kurtarabilirsin.hafıza kartının üzerindeki fotoğrafların bazılarının üzerine yeni bir şey yazmadıysan onlarıda kurtarman mümkün.
kullanacağın kurtarma programını öncelikle test eder ve sonra kullanırsan daha iyi olur.

Tarih: 16 Ekim 2006, 14:45 - İp: 212.***.**5.240
  • 1