laguna
laguna (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon A510 Hafıza Kartı...

Merhaba....

Sormadan geçemedim..... Canon A510 a 512 mb SD kart alacağım fakat marka ve model tavsiyenizi almak isterim...

Sanırım bu kartlarında farklı çeşitleri varmış...

512 mb hangi kartı tavsiye edersiniz.

Saygılar.....

Tarih: 2 Temmuz 2005, 09:29 - İp: yok
pikanto
pikanto (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba Laguna;
piyasada en çok kullanılan, adı geçen kartlar sandisk ve kingston... fiyat-performans olarak bakınca kingston biraz daha öne çıkıyor ama biraz fazla para verebilirsen sandisk'te almak mümkün. bunlarda kendi içlerinde ultra olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayrılıyor, daha önce forumlarda çok tartışıldı kartın hızının makinenin hızıyla direkt ilgisi var... bu amaçla daha sonra başka bir makinede kullanmayacaksan A510 - A520 için ultra olan bir kartı tercih etmenin gereği yok ...

Tarih: 4 Temmuz 2005, 15:22 - İp: yok
laguna
laguna (üye)
İstanbul / Meraklı

A510 için 512 mb. uygunmu..

Veya 512 ağır gelirmi...

Fotolara ulaşmada veya çekimde gerekse ps'ye aktarmada sorun yaşarmıyım...

Bir arkadaş 3,2 mp olması sebebi ile bu konudan bahsetmişdi ama nekadar doğru birde sizlerden öğrenmek istedim..

Teşekkürler...

Tarih: 7 Temmuz 2005, 16:49 - İp: yok
pikanto
pikanto (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,
alacağın kartın kapasitesi senin ne kadar fotoğraf ve video çekeceğine ve bunları hangi aralıkla bilgisayarına / cd'ye aktaracağınla direkt ilgili, öncelikle buna karar vermelisin...
512 mb kart makineyi yorarmı dersen bende niye yorsun derim
bazı sitelerde farklı bir bakış açısıyla olaya şöyle yaklaşılmış (sanırım senin çekincene cevap verebilir) 512'lik tek kart yerine 265'lık iki kart kullanımından bahsediliyor... ama o zamanda maliyet biraz daha artıyor ...
dpreview sitesinde A510'un özellikleri arasında hafıza ile ilgili şöyle bir bilgi var, belki senin kafandaki soru işaretlerine ışık tutabilir...

buraya tıkla

#pikanto' tarafından 07.07.2005 18:02:48 tarihinde düzenlendi.

#pikanto' tarafından 07.07.2005 18:03:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Temmuz 2005, 17:56 - İp: yok
laguna
laguna (üye)
İstanbul / Meraklı

Sn.pikanto teşekkür ederim.....

Cevabım biraz geç oldu farkındayım özür diliyorum....

512 Kingston aldım çok memnunum şuan hiçbir problem yok...

Hatta diyorum ki 1 gb. mı alsaydım acaba....

Bilgisayarın olmadığı yerlerde 512 mb. da yetmiyor bazen....

SAYGILAR....

Tarih: 2 Eylül 2005, 16:25 - İp: yok
  • 1