foto_okyanus
foto_okyanus (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

**acilll Yardımlarınızı Bekliyorum*

kingston hafıza kartım arıza yaptı makina ve bilgisayar kartı görmüyor içindede önemli fotoğraflarım var servise gönderdim çözüm bulamadılar acaba başka bi yolu varmı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk herkeze

Tarih: 24 Ağustos 2007, 10:09 - İp: 88.***.**4.176
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Düzensiz AtıLan Formattan KaynakLanır.. Karttı ilk Aldığınızda Format atmadan Çekime BaşLadıysanız Hata Verir.. İçindeki BiLgiLer SağLıkLı Bir ŞekiLde KurtarıLamaz FotoğrafLarınız Yarım Çıkar.. Kart Hiç Format Yemediği İçin Şişme Yapar VeriLeri Tam Kayıt Edemez Siz Habire YükLeme Yaparsınız Buuumm..

Karta Format Atıp Hiçbir Şey YükLemeden Kurtarma ProgramLarıyLa Kurtara BiLirdiniz Fakat KuLanıcı HataLarından DoLayı KurtarıLması Biraz Zor..

Tarih: 6 Eylül 2007, 10:46 - İp: 88.***.**9.200
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Bu iş için kurtarma programları var (ben denedim format atılmış disketten evrak kuntarmaya kadar bir çok konuda işime yaradılar)Bir çok denememde başarılı oldum... Arızalı hard diskleri disketlerive benzerlerini kurtardım... Ancak aynı zamanda profesyonel olarak kurtarma hizmeti veren servisler var... Eğer bilgileriniz çok kıymetli ise, karta daha fazla müdahale etmeden profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim...

karta bilgiler biri birinden bağımsız kayıt edilir (sektörlere) bu sebeple kartınız yanmış (fiilen yangından çıkmış) bile olsa eğer sektör bazında temiz kalmış bölümler varsa buradaki verilerin kurtarılması imkanı bulunmaktadır... (Eskiden teyp bantlarını kes yapıştır yapardık ya aynı mantık )Yani tüm resimlerinizi olmasa da bir takım resimlerinizi kurtarma şansınız olduğunu düşünüyorum... Yalnız kartın hasar derecesine göre işlem zorlaşır ve pahalılaşır haliyle...Neticesinde hangi bilgilerin kurtarılabileceği ise garantili bir durum değildir.. Dediğim gibi düğün fotoğrafı veya benzeri çok ama çok önemli hayati ve yerine konulamayacak bilgiler varsa ciddi kuruluşlardan profesyonel yardım almanızı öneririm... Her hangi bir bilgisayarcıdan veya bilgisayar uzmanı olduğunu inandığınız dostunuzdan yardım talep etmeyin... Onların tepkileri ver abi ben hallederim şeklindedir... Evet bir kaç amatör denemeyi de başarıyla yaparlar... Riste edilmemesi gereken işlerde profesyonel ve ciddi yardım almak iyidir... Yani fotoğrafçılığına güvendiğiniz bir arkadaşınıza iyi bir ekipmanı bile olsa düğün fotoğğraflarınızın çekim işini emanet etmek yerine bir stüdyoya gidersiniz değilmi...

Tarih: 6 Eylül 2007, 19:51 - İp: 212.***.**0.13
  • 1