nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

512 Mb Ddr400 Yardım

merhaba arkadaşlar,
soruma cevap için en uygun yeri burayı gördüm tüm arkadaşlara selam ve saygılarımla.
benim bilgisayarımda 512 mb ddr 400 ram bulunmakta idi,dün ram arttırmaya karar verdim ve bir adet 512 mb ddr 400 ram daha aldım.
fakat kullandığım ram lerin ikiside "no name"tabir edilen markasız ram lar.
benim problemim şu:ikinci aldığım ram in mimarisi ikinci aldığımdan farklı yani birinci ram de entegreler ve çip ler tek bir yüzeyde iken ikinci ram de iki yüzeydede entegre ve çip ler var.bu durum bir sorun teşkil edermi veya performansı etkilermi.ileride uyumsuzluk yaşarmıyım.
yardım ve görüşlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara çok teşekkürediyorum selamlarımla.

Tarih: 23 Eylül 2006, 09:43 - İp: 88.***.**7.185
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

burada ikisininde oem olması yani markasız önemlidir olmasıdır mesale misal verelim birtane kingston 512 ddr ram war digeri ise oem 512 ddr ozamn sorun teskil edeiblirim ama suan da bise yolmaz rahatlıkla kullanblirsin

Tarih: 23 Eylül 2006, 10:15 - İp: 88.***.**5.251
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

verdiğin bilgilere çok teşekkür ederim cawa,
selamlarımla.

Tarih: 23 Eylül 2006, 10:31 - İp: 88.***.**7.185
volknakgül
volknakgül (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Ram leri bir de dual bantlara takmanı tavsiye ederim. Yanı 4 ram girişi varsa ikisini de aynı renk olan girişlere takmalısın! Pekperformansda fark etmez ama mesela bende 2 gb twinmos var sen de 2*512 kıngston alsaydın keşke digerini satıp! daha güzel olurdu!

Tarih: 23 Eylül 2006, 11:29 - İp: 85.***.**8.251
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Arkadaşım ramlarinin oem olması sorun teşkil etmez.Fakat 4 ram yuvası varsa ve renkleri mesela 2si mavi 2si siyahsa yeni aldığın rami eskisinin takılı olduğu slotun rengindeki slota takma. Eğer takarsan dualchannel tabir edilen şekilde çalışacaktır. Ramlerinin markaları ve üzerindeki bellek yongaları farklı olduğundan ramleri bozabilirsin yada sistem kararlılığı ortadan kalka bilir. Onun haricinde hiçbir sorun yaşamazsın.Güle güle kullan.

Tarih: 23 Eylül 2006, 16:20 - İp: 85.***.**6.170
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

merhaba arkadaşlar ilginize çok teşekkür eiyorum,arkadaşım haccker aynı renk olana tak demiş ama drk_m arkadaşım ikisinide aynı renkteki slota takma demiş.galiba doğru yazdım şimdi ben hangisini uygulayım.anakartımdada 4 değil 3 slot var gigabyte k8 ns.
ilginize çok teşekkür ederim.

Tarih: 23 Eylül 2006, 18:08 - İp: 88.***.**9.9
volknakgül
volknakgül (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

farketmez o zaman! 3 slot varsa. kendınıze i bakın!

Tarih: 23 Eylül 2006, 20:10 - İp: 85.***.**8.251
yabree
yabree (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Kimi anakartlar dual-sided denilen çift taraflı belleklerle çalışmaz. Ama bu eskide kaldı güncel sistemlerde bu seçicilik yok. Fakat no name tabir edilen belleklerle anakartların dual ddr olarak çift yönlü diye tercüme edebileceğim şekilde çalışmak arzusunda olmamaları o kadar eski bir problem sayılmaz. Twinmosun Nforce'la barışması çok da eski sayılmaz. Nforce 4lerin ilk versiyonlarındaki stabilite sorunlarını da yabana atmayın. Uzun lafın kısası 20-30 dolar için no name bellek almaya değmez. Çalışıyorsa bile sistemi yorduğunuzda çabuk iflas edecektir.

Tarih: 9 Ekim 2006, 21:03 - İp: 85.***.**3.52
nikomaniaa
nikomaniaa (üye)
İçel / Amatör

ilgine çok teşekkür ederim yabreee

Tarih: 9 Ekim 2006, 22:14 - İp: 88.***.**2.233
  • 1