djıbo
djıbo (üye)
İstanbul / Amatör

Yüksek Lisans

Merhaba... Mimarsinan, Marmara ve Yıldız Teknik Üniversiteleri Fotoğraf Bölümü Yüksek Lisans....

Arkadaşlar buralarda yüksek lisans yapan varsa bu konuda biraz yardıma ihtiyacım var acil acil eror veriyorum...

Tarih: 11 Ocak 2008, 22:56 - İp: 88.***.**2.228
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

aslında istediğiniz bilgiler muhtemelen web sitelerinde mevcuttur... olmadı soru sormak için bir telefon ya da e-posta adresleride vardır...

Tarih: 12 Ocak 2008, 15:25 - İp: 85.***.**6.70
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

sınava girdin mi? kazandın mı? birde yeni başlayanlar için web sitelerinde tatmin edici bilgiler olmuyor

Tarih: 12 Ocak 2008, 20:59 - İp: 88.***.**8.177
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

evet sınavlara girdim ve kazanamadım... ben sitelerine bakmıştım ve yeterli bilgiler oluyor sınav hakkında... olmazsa telefon numaralarıda aranabiliyor T.Y bey...

Tarih: 13 Ocak 2008, 11:37 - İp: 88.***.**9.37
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

sınava girip kazanama sorularım djıbo ya olmuştu. birde yeni başlayanlar için internet sitelerinden ziyade sınava girmiş o bölümle ilgili birilerini bulursa çok daha faydalı olacaktır. bu arada ben girdim kazanamadım nisanda yeniden gireceğim

Tarih: 13 Ocak 2008, 22:11 - İp: 88.***.**8.177
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

başvurular ne zaman başlıyor bilgisi olan var mı
geçen yılki tarihlerle aynı mı olur
sorulara baktım da kolay geldi bana keşke girseymişim

Tarih: 13 Ocak 2008, 23:11 - İp: 78.***.**0.3
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

bahar sınavı nisan da olacak sorular basit ama zaman ile yarışıyorsunuz. ilk sayısal kitapçık veriliyor sınavın yasısına kadar sözel kitapcık verilmiyor diğer yarısında sayısal kitapcık alınıyor ve sözel kitapcıklar dağıtılyor ilk bir saat sadece sayısal sonrası ise uzun paragraf soruları ile sözel sorular.kısa sürede okumak okuduğunu anlamak ve doğru cevaplamak bol soru pratiği barajın rahat geçileceği daha yüksek puan için daha çok çalışma gerekecektir. sınavı geçtikten sonra ayrı bir maraton başlıyor

Tarih: 13 Ocak 2008, 23:23 - İp: 88.***.**8.177
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

okumam çok hızlıdır anlayarak okuma sınavında son ÖYS ile üniversiteyi kazanmıştım. cevaplarımı kontrol ettim düzelttim. ve çıkablmek için yarım saat bekledim
bunda da problemim olmayacak soruları ciddi bir şekilde çözmeye başladım ben üniversitenin bilim sınavından yana korkuyorum. uzun zaman oldu konuları tekrar hatırlamaya çalışmak uzun uğraş

Tarih: 13 Ocak 2008, 23:27 - İp: 78.***.**0.3
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

sınavı geçtikten sonra başvurduğun bölümle ilgili başvurun inceleniyor burada ünv tanıdık birisi olması gerekiyor sanırın bu yüzden yüksek lisans mezun olunan okulda yapılmasında fayda var derler.

Tarih: 13 Ocak 2008, 23:38 - İp: 88.***.**8.177
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

o yönde 3 üniversite var tanıdık bulabileceğim
yine de çalışmak lazım bakalım ne olacak
başvurular hangi ayda başlıyor bilgin var mı

Tarih: 13 Ocak 2008, 23:43 - İp: 78.***.**0.3
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

hangi üniversitede girecesen başvuruları internet sitelerinden duyuracaklardır birde tekrar uyararyım sınavda önce sayısal kitapcık veriliyor sonra sayısal kitapcık alınıyor sözel kitapcık veriliyor.(sınava girene kadar bunu bilmiyordum) normal bir sınavda zaman olarak ağırlığı sayısal yada sözele verirken burada bu engellenmiş bir durumda ve sözelde 80 sorunun çoğunu uzun paragraf soruları oluşturacak.

Umarım gönlünce olur şimdiden başarılar

Tarih: 13 Ocak 2008, 23:57 - İp: 88.***.**8.177