özgür_foto
özgür_foto (üye)
Kastamonu / Meraklı

Yardımcı Olabilir Misiniz??

öncelikle hepinize selamlar olsun.
ben lise son öğrencisiyim. fotoğrafçılık merakım yeni başladı. elimde optinon marka bir dijital makine var.
rica etsem işin özellikle yeni başlayan birisi için püf noktlarını söyleyebilir misiniz.. şimdiden çok teşekkür ederim..
saygılar...

Tarih: 9 Mayıs 2007, 19:21 - İp: 88.***.**7.158
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

MErhaba;

Öncelikle elindeki makineyi iyi tanı ve bol bol fotoğraf çek. Tüm özelliklerini öğrenip kullan. Daha sonra bir eğitim seti al National Geographic'in temel eğitim cdleri var toplam 4 CD bir şekilde temin edersen çok yararı olur.
Sonrası da merakına kalıyor

Tarih: 9 Mayıs 2007, 20:22 - İp: 88.***.**0.253
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

siteye anca göz attım ,güzel sanatlar bölümünde okuyan arkadaşlarından ya da bir resim öğretmeninden kompozisyon,renk,ışık konularında bilgi edin ve kendini yavaş yavaş geliştir ,aceleci olma o zaman erken bıkarsın bir de fotoğraf ustalarının çektiği görüntüleri incele bir düşüncen oluşur,sonrası da çalışmak ve yetenek...

Tarih: 18 Haziran 2007, 21:31 - İp: 88.***.**4.245
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

National Geographic egitim seti sizin istediginiz

Tarih: 18 Haziran 2007, 22:16 - İp: 81.***.**7.8
gcetinkaya
gcetinkaya (üye)
Ankara / Amatör

merhaba sevgili kardeşim.
eğer fotoğrafçılık birkaç püf noktasını öğrenmekle yapılabilecek bir iş olsaydı sanırım fotoğrafın ve fotoğrafçılığında bir değeri olmazdı.

Benim sana tavsiyem, önce sürün, sonra emekle, sonra yürü ve nihayet koşmaya başlarsın ama asla yılma ve her boş vaktinde okumaya vakit ayır.Çünki yılların birikimini birçok dergi ve kitapta detaylarıyla yazan ve açıklayan birçok üstadımız var...

Saygılarımla...

Tarih: 19 Haziran 2007, 21:52 - İp: 88.***.**0.98
  • 1