aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

Yar Bana Bir Çare Medet....

selamün aleyküm ağalar.......
bi maruzatım vardı 3 yıldır fotoğraf ve fotoğrafçılıkla ilgileniyorum ama son derece amatörüm ..önce okulun fotoğrafçılık klubüne katıldım ama pek veimli değildizaten benim makinem yoktu sonunda geçen sene makine aldım ama manuel tabii dijital alacak sermeye nerde bende neyse ben makinem var artık diye saf saf sevinirkene önce film ve yıkama paraları belimi büktü neyse dedim sanatçı kişiliğimin böyle küçük meseleler yüzünden yıpranmasını istemedim ama sonra farkettim ki çektiğim fotoğraflar pek bişeye benzemiyo işte bittiğim andır dostlar napıyım ben şimdi içimden fotograf çekmek gelmiyo resmen şevkim kırıldı bi de zaten çok masraflı oluyo yemiyom içmiyom sonra film parası verşyom
varsa derdime bir çare eyletmeyin beni de hemen söyleyin yoksa napiciim hakkında hiçbir fikrim yok

Tarih: 22 Eylül 2008, 00:17 - İp: 88.***.**6.135
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

içimden fotograf çekmek gelmiyo resmen şevkim kırıldı

Çekmeyin.

Tarih: 22 Eylül 2008, 10:05 - İp: 195.***.**1.17
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

çekmeyin + 1

Tarih: 22 Eylül 2008, 11:06 - İp: 81.***.**3.185
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

forumdan çok galeriye bakın...

Tarih: 22 Eylül 2008, 13:55 - İp: 88.***.**0.45
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

fotoğraf çekebilmek de bir yetenektir. yoksa ısrar etmemek lazım başka alanlara yönelin isterseniz

Tarih: 22 Eylül 2008, 14:21 - İp: 81.***.**7.150
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

sağolun yaa şevkim geldi yine birden ..neyse cidden yardım eder bi yol gösterirsiniz diye sormuştum umduğumdan daha çok yardımcı oldunuz neyse hepimiz bu başlık hiiç açılmamış gibi davranalım olur mu

Tarih: 22 Eylül 2008, 17:05 - İp: 88.***.**7.17
aalii
aalii (üye)
İstanbul / Amatör

Efendim öncelikle size çare bulmak haddime değil ama aynı sizin durumunuzda olan arkadaşlarım var. Öğrenci olduklarından harçlıklarından para biriktirip oradan burada kısıp para arttırmaya çalışıyorlardı. Madem para konusunda sıkıntınız var sizde @arifuzumcu nün dediğini yapın galeriye bakın exif bilgilerini okuyun kafa yorun çok okuyun çok seyredin açığıızı teorik bilgilerle kapatın. Yoksa ben çektim birşeye benzemiyor demek kurtuluş değil.

Fotoğraf masraflı evet katılıyorum göründüğü kadar kolay da değil evet bu da doğru ama hangi güzel iş zorluk çekilmeden yapılabiliyor.

İstekli olmak sorgulamak araştırmak gerek. Her gördüğünüzü çekmeyin kendinize konu bulun. Fotoğraf birazda mükemmeli aramak olduğundan sizinde paranız kısıtlı olduğundan fotoğraf çekerken acımasız olun biraz. En doğru ışığı, açıyı, anı ve değerleri arayın. Galeriyi takip edin hiç olmadı üstbanta merak buyurup bakın.

Sağlıcakla ve fotoğrafla kalın...

Tarih: 22 Eylül 2008, 22:52 - İp: 193.***.**8.254
aysemerve
aysemerve (üye)
İzmir / Amatör

teşekkür ederim aalii önerilerin için de ben zaten üst bandı da galeriyi de takip etmeye çalışıyorum aslına bakarsan fotoğraf çekerken rastgele de davranmıyorum ama istediğim gibi olmuyorlar işte yani tam oldu bu sefer diyorum bi heyecanla banyo yaptırıyorum filmlere sonra yine sinir oluyorum istediğim netlikte olmuyo ....neyse zamanla aşarım inşallah bunları siz çekin ekleyin ben izler örnek alırım

Tarih: 23 Eylül 2008, 00:29 - İp: 88.***.**5.144
alikeser
alikeser (Objektif)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

çekin çekin siz kimseye bakmayın
emın olun bıgun cok guzel seyler yakalıycaz o dustunuz duruma hepımız zamanında dustuk ve kurtulduk o kadar dusunceden

sıze basarılar dılerım

Tarih: 15 Kasım 2008, 03:30 - İp: 88.***.**5.48
  • 1